ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Recenzia: Hama URage SoundZ 7.1 - hráčsky headset za prijateľnú cenu

0

Nemecká  firma Hama prináša herné slúchadlá dostupné pre každého fanúšika virtuálneho priestorového zvuku. Vďaka modrému podsvieteniu zaujmú už na prvý pohľad.

Slúchadlá majú pohodlné mäkko vystlané ušné vankúšiky kruhového tvaru, ktoré netlačia ani po niekoľkých hodinách hrania. Riešenie v podobe dvojitého mostíka je veľmi praktické, pretože zabezpečuje primeraný prítlak vankúšikov. Vyšší mostík vedie káble, zatiaľ čo nižší je pružný a prispôsobí sa tvaru poslucháčovej hlavy. Negatívom môže byť vyššia hmotnosť pri niekoľkohodinovom používaní, keď si už človek uvedomí, že má na ušiach záťaž. Asi každý hráč ocení textilné opletenie kábla USB, chrániace ho pred zalomením. To, že kábel vedie iba do jedného slúchadla, je už samozrejmosť pri väčšine modelov.  Polohovateľný mikrofón sa dá vypnúť pomocou tlačidla na ovládači hlasitosti.

Čo sa týka zvukovej kvality, headset sa osvedčil hlavne v oblasti basov a stredov. Výšky sú jeho slabinou, čo je však pri podobných slúchadlách v tejto cenovej kategórii pomerne bežný jav. Zvuk môžeme hodnotiť ako pomerne čistý. Zaujala nás technológia Vibra, ktorá sa dá aktivovať tlačidlom na ovládači hlasitosti. Pri nízkych frekvenciách, napríklad po výstrele zo zbrane, začnú slúchadlá vibrovať a umocňujú zážitok z hrania. Otázkou však je, či postupom času nezačnú vibrácie hráča skôr otravovať. Zvuková kvalita mikrofónu je na priemernej úrovni, hlas zachytáva v podobnom frekvenčnom rozsahu ako konkurenčné zariadenia. 

Veľmi slušná je však podpora zariadenia. Výrobca dodáva odkaz, na ktorom si môžete stiahnuť ovládače i manuály. Po rýchlej inštalácii dostanete možnosť širších nastavení. Za všetky spomenieme nastavenie hlasitosti separátne pre ľavú a pravú stranu. Takisto možnosť zapnutia monitora, čo znamená, že v slúchadlách budete počuť vlastný hlas. Po nainštalovaní ovládača, si môžete vybrať medzi jednotlivými módmi s názvom Film, Hudba, alebo Hi-Fi. S použitím externého ekvalizéra možno prostredníctvom slúchadiel počúvať i hudbu.

PARAMETRE

  • Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz, impedancia: 32 ohmov, max. výkon: 20 mW, citlivosť: 105 dB +/-3dB, frekvenčný rozsah mikrofónu: 100 – 10 000 Hz, hmotnosť: 685 g (so škatuľou)
  • Cena: 59,99 €

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, čistý zvuk, nízka cena
- Vyššia hmotnosť 

HODNOTENIE

Zvuk: 70 %
Dizajn: 90 %
Ergonómia: 80 %
Celkovo: 80%

VERDIKT

Ide o naozaj dostupný model, určený takmer pre každého hráča. Za primeranú cenu dostanete headset s veľmi slušným dizajnom i kvalitným zvukom.

Roman Ižold

Všetky autorove články
Hama sluchadla

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať