Recenzia: LAMAX Beat Sounder SO-1 – reproduktor na bazénovú párty

1

Dlhá výdrž batérie, vodoodolnosť a basový ekvalizér. To je výsledok testovania reproduktoru od spoločnosti Lamax.

Reproduktor Beat Sounder SO-1 má tvar a rozmery pivovej plechovky. Jeho spracovanie považujem za kvalitné, valcovité telo je zasadené v pogumovanom ráme, ktorý obsahuje tlačidlo na zapnutie a tlačidlo na zmenu medzi režimom reprodukcie normál a S-Bass. Pod gumenou krytkou, ktorú sa mi podarilo otvoriť len dlhším nechtom, sa nachádza micro USB port a 3,5 mm jack. V balení som našiel puzdro, kábel s koncovkami USB a micro USB na nabíjanie, obojstranný jack, avšak žiaden adaptér. Reproduktor sa so zariadením spojí buď káblom alebo cez bluetooth či NFC.

Reproduktor sa môže položiť na dĺžku alebo ho postaviť. Kritika padá práve na jeho stabilitu. Ak som ho položil na nerovný povrch, stále som musel dávať pozor, aby sa mi neodkotúľal preč. Na hornej strane sa nachádza LED indikátor nabíjania a dve senzorické tlačidlá na ovládanie hudby, ktoré mi z neznámych príčin nefungovali spoľahlivo. Hlasitosť sa ovláda masívnou obručou pod rámom a jej maximálna hodnota je veľmi uspokojivá. Reproduktor ozvučí aj väčšiu miestnosť. Prezentovanú vodotesnosť, ktorá zaraďuje reproduktor nielen do izby, ale najmä do exteriéru, potvrdzuje certifikovaná vodoodolnosť IPX4. Znesie teda pár kvapiek vody, rozhodne však z neho nie je vodotesné zariadenie.

K samotnému zvuku nemám výhrady, v kombinácii s 360° reprodukciou je silnejší, než by som od repráčika čakal.  Špeciálny režim S-Bass necháva vyniknúť basovú zložku a zároveň spôsobí „zastretie“ zvuku, čo sa odzrkadlí aj na nižšej hlasitosti v porovnaní s režimom Normal. No niektorým pesničkám omnoho viac svedčí normálny mód. Napríklad mnohé skladby od Eminema boli v S-Bass nepočúvateľné.

Čo sa batérie týka, uvádzanú kapacitu  má 4 000 mAh, pričom avizovaná výdrž je celkom pekných 10 hodín. A  môžem iba potvrdiť, že z ukazovateľa stavu batérie ubúda veľmi pomaly.

Verdikt
Lamax týmto kvalitným reproduktorom konkuruje špičkovým výrobcom nielen cenou, ale aj zvukovým podaním. Sounder SO-1 je zároveň štýlový doplnok a poskytuje príjemný hudobný zážitok. 

Technické parametre:

Rozmery: 78 x 75 x 190 mm, hmotnosť: 560 g; 360° zvuk; batéria 4 000 mAh; vodoodolnosť IPX4; konektivita: 3,5 mm jack, Bluetooth 4.1, NFC

Cena: 85,51 EUR

Plusy, mínusy

+ výdrž batérie, spracovanie, kvalita reprodukcie, vodoodolnosť, cena
-  nefunkčné senzorové tlačidlá, ťažký prístup k portom, zlá stabilita

HODNOTENIE

 Zvuk: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Ovládanie: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 70 %
 Vyhodnotenie: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %

Celkovo: 83 %

 

Martin Praslička

Všetky autorove články
Lamax Beat Sounder SO-1

1 komentár

senzorové tlačítka reakcia na: Recenzia: LAMAX Beat Sounder SO-1 – reproduktor na bazénovú párty

2.8.2019 07:08
Tlačítka jsou funkční, jen se po nich musí přejet doprava či doleva;-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať