SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Redmi Note 13 Pro+ 5G / Krásny displej a bleskové nabíjanie

2

Redmi Note 13 Pro+ 5G je v rámci najnovšej generácie Redmi Note vlajkovým modelom výrobcu. Prvé, čím novinka zaujme, je dizajn. So zakriveným sklom Gorilla Glass Victus vpredu aj na zadnej strane vyzerá prémiovo a dobre sa drží v ruke. Sklo by malo byť dostatočne odolné proti poškriabaniu, ale pre možnosť poškodenia pri páde sa po­užívaniu puzdra asi nevyhnete.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Našťastie jedno dostanete aj v balení. Zariadenie sa chváli certifikáciou IP68, ktorá má zabezpečiť odolnosť proti vode a prachu. V spodnej časti je umiestnený šuplík na SIM karty. Zariadenie umožňuje konfiguráciu nano SIM + nano SIM alebo nano SIM + eSIM. Pamäťové karty nie sú podporované. Samozrejmosť je konektor USB-C, na vrchnej strane je k dispozícii aj port IRDA. Tlačidlá hlasitosti a zapnutia sú na pravej strane, ľavá je voľná. Na zadnej strane z profilu vystupujú tri kamery, a tak zariadenie pri položení na stôl bude spočívať na ich sklíčkach. Puzdro má rámik na kamery vyšší, takže zabraňuje dotyku kamier s podložkou a dá sa vďaka nemu mobil položiť bez ločkania.

Ako správna vlajková loď aj nový Redmi Note využíva 6,67-palcový panel AMOLED s rozlíšením 2712 × 1220 pixelov, čo v kombinácii s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a maximálnym jasom 1800 cd/m² zaisťuje ostrý a živý obraz. Podpora širokého farebného gamutu DCI-P3 a technológií ako Dolby Vision a HDR10+ znamená, že displej Redmi Note 13 Pro+ je pripravený poskytnúť prvotriedny vizuálny zážitok. Displej má zohnuté kraje a zaoblené rohy s otvorom v strede hore na selfie kameru. Osadenie je bezrámčekové. O pohon nového Redmi Note 13 Pro+ 5G sa stará procesor MediaTek Dimensity 7200 Ultra, vyrábaný 4 nm procesom, ktorý poskytuje vysoký výkon pri zachovaní efektívnej spotreby energie. V kombinácii s 12 GB LPDDR5 RAM a 512 GB vnútorného úložiska UFS3.1 je tento smartfón viac než schopný zvládnuť každodenné úlohy aj náročné aplikácie a hry. Benchmarkové testy a reálne používanie ukazujú, že Redmi Note 13 Pro+ dokáže konkurovať aj drahším modelom, čo zdôrazňuje jeho výborný pomer cena/výkon.

Kamera je často kľúčový faktor pri výbere nového smartfónu a Redmi Note 13 Pro+ v tejto oblasti sľubuje veľa. Najväčším lákadlom je 200 Mpx hlavná kamera s objektívom so svetelnosťou f/1,65 a snímačom s veľkosťou 1/1,4". Natívne rozlíšenie senzora využijete iba pri dobrých svetelných podmienkach, treba však počítať s tým, že optika takú kvalitu nedosahuje. Napriek tomu kamera produkuje ostré a detailné snímky. V náročnejších svetelných podmienkach však ťahá za kratší koniec a plné rozlíšenie už nevyužijete. Na tieto podmienky má kamera pripravený režim pixel binding, keď spája signál až zo 16 pixelov s výsledným rozlíšením 12,5 Mpx. Tu sú fotografie v slabšom osvetlení lepšie, s nižšou úrovňou šumu a lepším prekreslením. Vcelku sú teda fotografie z hlavnej kamery veľmi slušné a dajú sa porovnávať aj s niektorými drahšími modelmi. Ďalej je to však už iný príbeh. Ultraširokouhlá kamera s 8 Mpx snímačom so svetelnosťou f/2,2 a dokonca iba 2 Mpx makrokamera so svetelnosťou f/2,4 veľmi nevyniknú ani papierovo a ešte menej v praxi. Keď sa hrá na cenovku, ani to ináč nejde a je to bežný kompromis v tejto cenovej kategórii. Na druhej strane u mnohých zákazníkov sa počet fotoaparátov počíta, takže si výrobca nemôže dovoliť dať tam iba jeden, a to bez ohľadu na jeho kvalitu. Podobné je to aj so 16 Mpx selfie kamerou, aj keď od tej sa žiadne hollywoodske výstupy neočakávajú a to, na čo je určená, si plní dobre. Hlavná kamera umožňuje záznam videa do rozlíšenia 4K30p, jeho kvalita je na úrovni lepšieho priemeru. Aj za dňa sú vo videu pozorovateľné jemné artefakty a rezíduá šumu. To však zbadáte iba pri pozeraní na veľkom monitore.

Novinka prichádza s MIUI 14 založeným na Androide 13, čo ponúka bohaté prispôsobenie a množstvo funkcií. Napriek prítomnosti bloat­waru sľubuje tri veľké softvérové aktualizácie a štyri roky bezpečnostných aktualizácií, čo je potešiteľný záväzok k dlhodobej podpore zariadenia. Hoci chýba najnovší Android 14 a HyperOS, stále je tu sľub budúcej aktualizácie, ktorá by mohla zlepšiť celkový softvérový zážitok. Systém však celkovo funguje veľmi svižne a nezaznamenali sme žiadne problémy pri používaní. S kapacitou 5000 mAh ponúka zariadenie viac než dostatočnú výdrž na celý deň používania. Rýchle nabíjanie s výkonom 120 W je skutočné plus, umožňujúce nabíjať batériu z nuly na sto percent za menej ako 30 minút. Nabíjačka je pribalená. Škoda len, že zariadenie využíva vlastný štandard rýchleho nabíjania, takže s inými nabíjačkami bude nabíjanie prebiehať pomalšie, výkonom okolo 18 W. Bezdrôtové nabíjanie úplne chýba, čo je pri tejto kategórii mobilu škoda.

Redmi Note 13 Pro+ 5G je výborný smartfón, ktorý ponúka prémiový dizajn, pôsobivý výkon a dobré fotografické schopnosti za cenu, ktorá je ťažko poraziteľná. Aj keď niektoré aspekty, ako je absencia bezdrôtového nabíjania a prítomnosť bloatwaru, môžu byť pre niektorých používateľov mínusom, celkový balík, ktorý zariadenie ponúka, určite stojí za zváženie.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchlosť nabíjania, displej, 5G, IRDA, výdrž, rýchlonabíjačka aj obal v balení
- Slabšie možnosti videa

PARAMETRE:

Displej: 6,67" CrystalRes AMOLED, 2172 × 1220 (120 Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, 2× micro SIM, podpora eSIM, procesor MediaTek Dimensity 7200-Ultra, fotoaparát: 200 Mpx hlavný + 8 Mpx ultraširokouhlý + 2 Mpx makro, predná kamera 16 Mpx, čítačka odtlačkov prstov v displeji, GPS, NFC, LTE, IR port, USB-C, rýchle nabíjanie 120 W, batéria 5000 mAh, rozmery 161,4 × 74,2 × 8,9 mm, hmotnosť 204,5 g

Cena: 499 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

no do pic reakcia na: Redmi Note 13 Pro+ 5G / Krásny displej a bleskové nabíjanie

4.4.2024 10:04
akože čo je toto za recenziu? totalne som sa o tom fone nič nedozvedel, to ste len prepísali tlačovú správu čo?
nerobte recenzie fušeri
Reagovať

no do pic reakcia na: Redmi Note 13 Pro+ 5G / Krásny displej a bleskové nabíjanie

4.4.2024 10:04
akože čo je toto za recenziu? totalne som sa o tom fone nič nedozvedel, to ste len prepísali tlačovú správu čo?
nerobte recenzie fušeri
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať