S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr Advertisement

Reportáž DellEMC World 2017: DELL v ére digitálnej transformácie

0

Charizmatický šéf Michael Dell vie, ako zaujať auditórium na tradičnom podujatí Dell EMC World. Tento rok sa podujatie konalo v Las Vegas a zúčastnilo sa na ňom viac než  13 500 účastníkov. Michael Dell sa, samozrejme, nezabudol pochváliť, že jeho konglomerát firiem Dell – EMC - VMware je lídrom v magických kvadrantoch analytickej spoločnosti Gartner až v 15 oblastiach. Nie je to náhoda, Dell ročne investuje do výskumu a vývoja 4,5 miliardy dolárov.  Aby sme boli presní, do rodiny Dell patrí aj Pivotal, RSA, Secure Works a virtustream.

Prednášky sa dali sledovať aj v klubovej atmosfére

Digitálna transformácia
Obrovský konkurenčný tlak jednoznačne vyžaduje digitálnu transformáciu. Jej prvý krok je IT transformácia s cieľom modernizovať dátové centrum, automatizovať produktivitu a zmeniť prevádzkové modely, aby boli pružnejšie a efektívnejšie. Flexibilné sieťové architektúry sú kľúčom k tomu, aby firmy mohli rýchlo reagovať na meniace sa požiadavky pri nižších nákladoch. Transformácia prakticky vo všetkých sférach biznisu vyžaduje aj inováciu procesov. Kľúčové piliere sú konvergovaná a hyperkonvergovaná infraštruktúra a softvérovo definované dátové centrá. Digitálna transformácia rozhodne nie je iba projekt IT oddelenia, je to projekt celej exekutívy a de facto celej firmy.

Polovodičové storage umožňujú rádový nárast rýchlosti prístupu k údajom. V Dell – EMC sú samozrejmé softvérovo definované úložné riešenia 

 „Naša snaha je, aby digitálna transformácia nebola vnímaná v zmysle technológia verzus ľudia, ale ako symbióza ľudí a technológií. Niektoré pracovné miesta zaniknú, iné s vysokou pridanou hodnotou budú vytvorené,“ konštatoval Michael Dell. „Som v tomto ohľade optimista. Technológie zlepšujú naše schopnosti a kapacity, no prinášajú výzvy na zmenu kvalifikácie. A podobne ako ja pri transformácii Dellu aj všetci, ktorí budú chcieť v nových podmienkach digitálnej transformácie uspieť, budú musieť riskovať.“

Novinky
Na podujatí bolo predstavených niekoľko noviniek a zlepšení. Nové portfólio serverov PowerEdge pomôže podnikom transformovať technologickú infraštruktúru. Štrnásta generácia serverov vytvára bezpečnú a škálovateľnú hardvérovú platformu, ktorá predstavuje ideálny základ na využívanie cloudových služieb, analytiky či virtualizácie.

Dell EMC eliminuje prekážky, ktorým firmy čelia pri prechode na hyperkonvergovanú infraštruktúru, a to viacerými novinkami v portfóliu – od zariadení Dell EMC VxRail cez systémy VxRack a XC Series až po nový flexibilný model využívania IT, ktorý uľahčuje nasadzovanie a správu infraštruktúry.

VxRack

Zlepšenia sa týkali predovšetkým softvérovo definovaných dátových úložísk na modernizáciu dátového centra. Zákazníkom pomôžu modernizovať dátové centrá, znížiť náklady a urýchliť návratnosť investícií do novej technologickej infraštruktúry. Predstavené boli aj nové dátové úložiská s flash pamäťou, ktoré sú podstatne rýchlejšie než klasické diskové úložné systémy.

Otvorené sieťové zariadenia
Flexibilná sieťová architektúra je dnes nevyhnutná na to, aby firmy vedeli rýchlo reagovať na meniace sa trhové prostredie a požiadavky zákazníkov, ale aj zabezpečiť kontinuitu prevádzky pri nižších nákladoch. Otvorené sieťové zariadenia Dell EMC sú spolu so servermi PowerEdge a dátovými úložiskami základnými stavebnými prvkami takzvaných softvérovo definovaných dátových centier.

Klasika...
O potenciáli Dellu svedčí fakt, že sa mu stále darí v segmente, v ktorom firma začala podnikať, teda v klientskych počítačoch. Najpresvedčivejší je argument, že Dell v tejto oblasti vykazuje rast 17 kvartálov po sebe. A to napriek tomu, že ceny počítačov rastú. Firmy si uvedomili, že má zmysel investovať do kvalitného vybavenia svojich zamestnancov. V neposlednom rade to umožňuje prilákať a udržať talenty.  S odstupom času možno konštatovať, že akvizícia Alienware a následné ponechanie samostatnosti tejto skupine bolo dobré rozhodnutie.

Herné počítače Alienware

Prenosné herné počítače

... aj nové inovatívne riešenia
Michael Dell je optimista, aj čo sa týka virtuálnej a rozšírenej reality. Najväčší potenciál vidí v názornosti a tým aj možnosti rýchlejšie prijímať informácie. „Súčasné zariadenia sú predovšetkým z dôvodu nízkeho rozlíšenia skôr hračky. Na seriózne nasadenie treba nielen niekoľkonásobne vyššie rozlíšenie, vyššiu snímkovú frekvenciu, ale predovšetkým dostatok obsahu, či už podnikových aplikácií, alebo výučbového obsahu. Potom bude možné takéto zariadenia, ktoré ľudskému zraku poskytnú dokonalú alebo takmer dokonalú ilúziu pohľadu do reálneho priestoru, prirovnať k virtuálnemu teleportu.“

Náklady na cestu redaktora hradila spoločnosť Dell.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Dell Dell EMC Worl

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať