ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Revolučný HP Elite Dragonfly - ultraľahký notebook, ktorý myslí aj na ekológiu

Tlačové správy
0

Slovo "dragonfly" sa dá do slovenčiny preložiť ako "vážka" a tento názov rozhodne nebol pre novinku od HP vybraný náhodou. Pre vážky je totiž typické, že sú síce veľmi ľahké, ale zároveň veľmi výkonné a vytrvalé. To platí bez výnimky aj pre 13,3 palcový laptop HP Elite Dragonfly, ktorý ponúka okrem poriadneho výkonu a nízkej váhy tiež batériu, ktorá dokáže vydržať v prevádzke bez nabíjačky dlhšie než 24 hodín.[i] Vďaka svojej výdrži je tento notebook najlepším vytrvalcom vo svojej triede.[ii]

Notebook HP Elite Dragonfly je teda ako stvorený pre náročných používateľov, ktorí potrebujú byť maximálne mobilní. Už žiadne neustále nabíjanie či problém s váhou batožiny pri ceste lietadlom.

Nový HP Elite Dragonfly je však špeciálny aj v inom ohľade. Ide totiž o prvý notebook na svete, ktorého súčiastky pochádzajú z plastového odpadu, pri ktorom je veľké riziko, že by jedného dňa skončil v oceáne. K dnešnému dňu HP zhromaždilo viac ako 450 ton takých plastov v oblasti ostrovného štátu Haiti.

Pre HP je životné prostredie kľúčovou témou

Že to spoločnosť HP myslí s ochranou životného prostredia naozaj vážne dokazuje aj nedávno nadviazané partnerstvo so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF). V rámci spolupráce s WWF sa firma HP zaviazala, že prispeje sumou 11 miliónov dolárov (takmer desať miliónov eur) k obnove a ochrane 81 tisíc hektárov dažďových pralesov, čo sa rovná rozlohe amerického New Yorku.


[i] Až 24 hodín a 30 minút na správne nakonfigurovanom počítači HP Elite Dragonfly s procesorom Intel® Core ™ i5, 8 GB RAM, bez WWAN, 128 GB SSD, panelom FHD a Intel® Wi-Fi 6 ZX200 + BT5 (802.11 ax 2x2, non -vPro ™). Výdrž batérie Windows 10 MM14 sa líši v závislosti od rôznych faktorov, vrátane modelu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, použitia, bezdrôtovej konektivity a nastavenia správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa prirodzene znižuje s časom a používaním. Ďalšie podrobnosti nájdete na adrese www.bapco.com.

[ii] Porovnanie s kompaktnými konvertibilnými pracovnými 13palcovými počítačmi s procesorom 8th Gen Intel® Core ™ i U series, Windows Pre OS, vPro ™ a konvertibilné konštrukciou bez možnosti samostatného tabletu pod 59 kubických palcov - september 2019.

HP Inc.

Všetky autorove články
HP Dragonfly notebook ekologia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať