SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Roboty budú robiť roznášku jedla – sci-fi sa stáva realitou

Technológie
0

To, čo sme doteraz mohli vidieť len v hollywoodskych filmoch, sa stáva skutočnosťou. Spoločnosť Postmates Inc., ktorá sa venuje donáške jedál, predstavila „poštovú schránku na kolesách“. Serve sú malé donáškové roboty ktoré spoločnosť v najbližších dvanástich mesiacoch plánuje rozšíriť do viacerých miest v USA. 

V spoločnosti s centrálou v San Franciscu veria, že roboty môžu výrazne znížiť náklady pre spotrebiteľov, a takto sa snažia presadiť v obrovskej konkurencii obchodu s potravinami. Postmates v súčasnosti doručí viac než štyri milióny donášok za jeden mesiac. Serve má navýšiť ich „flotilu“ o 350 000 ks, aby donášku jedál ešte viac zefektívnili.

„Overili sme si množstvo modelov, ako by sa mohli potraviny doručiť zákazníkovi,“ vraví CEO spoločnosti Bastian Lehmann. „Sme presvedčení, že dokážeme prepravovať tovar mestom s takmer nulovými nákladmi pre spotrebiteľa.“

Serve, ktorý sa dokáže pohybovať popri ľuďoch na chodníku, má interaktívnu dotykovú obrazovku, umožňujúcu komunikáciu so zákazníkom. Lehman tvrdí, že vyvinuli rozhranie príjemné pre používateľa, takže zákazník bude presne vedieť, čo práve robot robí. Serve dokáže previezť 22,5 kg a cestovať na jedno nabitie až 40 km.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
robot stroj clovek zamestnanie buducnost sci-fi

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať