ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

SIM končí, eSIM nastupuje. Po nových iPhonoch ich začal podporovať aj Google v smartfónoch Pixel 3

0

Vďaka technológii eSIM už používatelia nebudú musieť manipulovať s maličkými kartami SIM, pretože všetky potrebné informácie budú zdigitalizované. Programovateľný eSIM však doteraz v nových Pixeloch fungoval iba v rámci Google Fi (pôvodne Project Fi), čo je virtuálny operátor Googlu. No spoločnosť teraz informovala o rozšírení podpory eSIM v telefónoch Pixel 3 a Pixel 3 XL zo strany viacerých operátorov. Zároveň by to pomohlo výrobcom uviesť na trh nové androidové smartfóny s podporou eSIM.

V Nemecku bude čoskoro možné zaobstarať si telefóny Googlu s funkciou eSIM od spoločností Deutsche Telekom a Vodafone. Ďalší medzinárodní partneri, ktorí sa pripoja v krátkom čase, sú americký operátor Sprint, britský EE, v Indii Airtel a Reliance Jio a ďalší.

Zámerom Googlu je priniesť „okamžité prepojenie medzi viacerými sieťami operátorov a zariadeniami v ekosystéme Google“. Okrem smartfónov by do tohto ekosystému patrili aj chromebooky či smart hodinky s Wear OS, pre ktoré by technológia bola obzvlášť vhodná pre ich malé rozmery. Aby výrobcovia mohli jednoduchšie používať eSIM, Google chce čo najskôr vytvoriť štandard pre androidové telefóny.

Teraz, keď aj Apple použil eSIM v nových iPhonoch (XR, XS a XS Max), možno predpokladať postupný prechod na túto technológiu a vyraďovanie klasických SIM kariet. Bolo by to pohodlné riešenie nielen pre používateľov, ktorí sa už nebudú musieť trápiť s umiestnením karty SIM či dokonca nanoSIM do malého slotu, ale aj pre výrobcov, ktorí sa snažia ušetriť čo najviac vnútorného priestoru.

Zdroj: 9to5google.comgsmarena.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
iPhone Apple smartfon SIM Google Pixel smart telefon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať