NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Samsung Galaxy Buds / Pohodlné bezdrôtové slúchadlá do uší

0

Začnem tým, čo je pre slúchadlá najdôležitejšie – kvalitou zvuku a pohodlím nosenia. Zvuk ma veľmi príjemne prekvapil. Fanúšik rocku by možno uvítal výraznejšie basy a nič mu nebráni v tom, aby si ich v mobilnej aplikácii nastavil. Priaznivcom ostatných žánrov bude podobne ako mne vyhovovať implicitné nastavenie ekvalizéra. Prekvapil ma aj dosah, pri práci v záhrade som sa od smartfónu v altánku vzdialil približne na 11 metrov a reprodukcia hudby bola stále plynulá.

Poklepaním na dotykové plochy mušlí môžete ovládať prehrávanie hudby alebo prijatie hovoru. Jedným ťuknutím spustíte alebo zastavíte prehrávanie, dvojitým ťuknutím sa posuniete na nasledujúcu a trojitým predchádzajúcu skladbu. Dvojitým ťuknutím prijmete prichádzajúci hovor a pridržaním ho odmietnete. Pridržaním prsta na pravej mušli sa hlasitosť zvýši, na ľavej zasa zníži. Je to intuitívne a návykové.

V balení nájdete nielen gumičky do uší rôznych veľkostí, ale aj silikónové krúžky s výčnelkami pripomínajúcimi plutvičky, ktoré sa nasadzujú do drážok na vonkajšom obvode mušlí. Pri väčšine konkurenčných slúchadiel záleží na korelácii tvaru vášho vonkajšieho zvukovodu s tvarom mušlí a slúchadlá vám v uchu budú alebo nebudú držať. Natočením vonkajšieho krúžka dokážete slúchadlá Galaxy Buds prispôsobiť každému uchu. Skúšal som rôzne dynamické aktivity a slúchadlá v uchu pevne držali.

Slúchadlá sú uložené v praktickom farebne zladenom nabíjacom puzdre. Pre obidve mušle je v puzdre vytvorené tvarované lôžko s magnetickým uchytením. Sila uchytenia síce slúchadlá udrží v puzdre, ak ho otvorené obrátite hore nohami, ale aj pri jemnom potrasení vypadnú. Pozlátené kontaktné plôšky mušlí pri uložení do puzdra dosadnú na nabíjacie kontakty. Batérie v mušliach slúchadiel vydržia 6 hodín počúvania a batéria v puzdre poskytne energiu na ďalších približne 6 – 7 hodín. Puzdro so slúchadlami môžete nabíjať pomocou kábla s konektorom USB-C alebo bezdrôtovo. Stačí ho položiť na nabíjačku štandardu Qi alebo na smartfón s funkciou reverzného bezdrôtového nabíjania. Túto funkciu majú všetky modely produktovej rodiny Samsung Galaxy S10. Na puzdre je notifikačná dióda stavu batérie puzdra. Dióda vnútri puzdra indikuje vloženie slúchadiel a úroveň ich nabitia. Červená znamená pokles kapacity batérií mušlí pod 30 %. Ak dióda pomaly bliká červenou farbou, signalizuje, že batéria v puzdre je vybitá a mušle sa nebudú nabíjať. Rýchle blikanie signalizuje inú prekážku nabíjania, napríklad vysokú teplotu, ak ste čierne puzdro nechali na slnku. Majiteľom smartfónov Samsung, ktoré majú aplikáciu Galaxy Wearable predinštalovanú, stačí po vybalení a nabití otvoriť nabíjacie puzdro. Smartfón automaticky indikuje prítomnosť slúchadiel a ponúkne párovanie. Na spárovanie s iným smartfónom treba mušle z puzdra vybrať a podržať prsty súčasne na obidvoch dotykových plochách.

Konštrukcia mušlí pomerne dobre tlmí okolité zvuky, až tak dobre, že to v určitých situáciách môže byť nežiaduce. Preto majú slúchadlá mikrofóny na príposluch okolitého zvuku.  Ten však funguje najlepšie vtedy, ak je zdroj zvuku, napríklad človek, ktorý vám niečo hovorí, blízko vás. Režim okolitého zvuku aktivujete v aplikácii. Takisto ťuknutím a pridržaním dotykovej plôšky aktivujete príposluch na čas, kým plôšku držíte. Zaujímavá je aj možnosť vyhľadania slúchadiel. Po aktivovaní tejto funkcie zo smartfónu začnú slúchadlá pískať. Aby táto funkcia pracovala, slúchadlá sa nedajú vy­pnúť. Takže ak necháte mušle slúchadiel mimo puzdra, za dva dni sa úplne vybijú.

„Komfortné slúchadlá s výborným zvukom, ktoré dobre držia v každom uchu.“

Parametre:

• Senzory: akcelerometer, proximity, Hallov senzor; batérie: mušľa 58 mAh, nabíjacie puzdro 252 mAh; slúchadlo: rozmery 17,5 × 19,2 × 22,3 mm, hmotnosť 5,6 g; puzdro: rozmery 38,8 × 70 × 26,5 mm, hmotnosť 39,6 g

• Cena: 149 EUR

Celkovo: 89 %

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Buds sluchadla

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať