NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Samsung Galaxy Watch: Kamarát vášho mobilu

0

Súčasne s novým phabletom Galaxy Note 9 Samsung predstavil aj novú verziu inteligentných hodiniek, tentoraz s netradičným názvom Galaxy Watch. Výrobca vyzdvihuje ich nadčasový dizajn a veľkú výdrž batérie. Pozrime sa teda, ako dopadli v našom testovaní.

Galaxy Watch prichádza už tradične v dvoch veľkostiach – s priemerom 42 a 46 mm. I keď to evokuje určenie pre dámy a pre pánov, okrem veľkosti to poznáte iba podľa farby. 46 mm sa vyrábajú iba strieborné, 42 mm verzia je k dispozícii vo verziách čierna a ružovo-zlatá, takže si môžete vybrať podľa ľubovôle. Ja som mal na test 42 mm verziu Midnight Black. Hneď na začiatku musím pochváliť remienok. Vyzerá to, že sa výrobca poučil z predchádzajúcich zariadení, a priamo v balení dostanete rovno dve veľkosti, takže by mal sadnúť každému. Remienok na testovanom kuse bol gumený s pozdĺžnym vrúbkovaním. Nosil sa veľmi dobre a jeho výmena je veľmi jednoduchá, zvládnete ju bez akýchkoľvek nástrojov. Zapínanie je klasické. Dizajn hodiniek je minimalistický, a tak dáva priestor na vyniknutie zobrazených ciferníkov. Na tele nájdete vpravo dvojicu ovládacích tlačidiel a otočnú rozetu ciferníka. Displej typu AMOLED je, samozrejme, dotykový s rozlíšením 360 × 360 bodov. Vďaka tomu umožňuje plnofarebný režim Always On display. Je chránený sklom Corning® Gorilla® DX+. Druhotnú ochranu poskytuje výrazne vystúpená obruč ciferníka. O pohon sa stará dvojjadrový procesor Exynos 9110 s frekvenciou 1,15 GHz, vo výbave je 768 MB RAM a 4 GB interné úložisko. O konektivitu sa stará bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass. Na spodnej strane hodiniek je senzor na meranie tepu. Vo výbave nájdete aj barometrický tlakomer/výškomer. Hodinky sa vyrábajú aj vo variante s modemom LTE a vstavanou kartou eSIM, táto verzia však u nás zatiaľ nie je dostupná, naši operátori eSIM nepodporujú. Nabíjanie 270 mAh batérie je tradične bez­drôtové a uskutočňuje sa dodávanou nabíjačkou. Hodinky sú odolné proti tlaku, vode a prachu podľa certifikácie IP68 + 5 ATM a vojenskej normy MIL-STD-810G.

Hodinky Galaxy Watch majú množstvo základných aplikácií predinštalovaných, ale umožňujú aj inštaláciu veľa ďalších. Dokonca si na nich môžete prezerať fotky alebo videá z YouTube. Účelnosť takejto funkcie je diskutabilná, ale ako efekt to vyzerá zaujímavo. Užitočnejšie je prehrávanie hudby, ktoré zvládajú aj z internej 4 GB pamäte, a to aj bez pripojeného mobilu. S mobilom to však ide aj so Spotify, môžete si takisto pozrieť počasie, správy, mapy, dokonca zatelefonovať a môžete ovládať inteligentnú domácnosť. ­Aplikácie možno inštalovať aj priamo z hodiniek, väčší výber ich však je na mobile. Samozrejmosť sú možnosti personalizácie. Samsung uvádza vysokú výdrž na batériu. Tá je závislá od viacerých faktorov. Pri používaní Always-On display sa s výdržou dostanete na necelé dva dni, skôr pol druha dňa. Pri bežnom používaní s vypnutou funkciou dosiahnete 3 – 4 dni. Údaje platia pre testovanú 42 mm verziu.

Galaxy Watch rozhodne nesklamal, ale ak máte predchádzajúcu generáciu hodiniek, asi tu nenájdete veľa dôvodov na výmenu. Pre tých, ktorí inteligentné hodinky hľadajú, však budú určite výbornou voľbou. V ich prospech hovorí odolnosť, veľká ponuka funkcií a senzorov aj zaujímavý dizajn. Hodinky, samozrejme, fungujú so všetkými novšími mobilmi s Androidom.

Parametre:

• Displej Super AMOLED 1,2", dotykový kruhový, 360 × 360 bodov, procesor Exynos 9110, dvojjadrový s frekvenciou 1,15 GHz, RAM 768 MB, úložisko 4 GB, batéria 270 mAh, komunikácia bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass, audioprehrávač MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, odolnosť IP68 + 5 ATM/ MIL-STD-810G
• Cena: 309 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Odolná konštrukcia, množstvo funkcií, kvalitný displej, výdrž
- Nič podstatné

Celkovo: 90 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Watch

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať