Samsung oficiálne predstavil aj inovovaný skladací Galaxy Z Fold 2

0

Samsung na svojom podujatí Unpacked oficiálne ohlásil aj nový skladací telefón Galaxy Z Fold 2 s väčšími displejmi a zdokonaleným kamerovým systémom. Vonkajší displej bol zväčšený na 6,2" pokrýva takže celú prednú časť telefónu, čo ho robí oveľa použiteľnejším. Zväčšil sa aj hlavný displej, a to na 7,6”. Odstránený bol aj výrez v pravom hornom rohu flexibilného vnútorného panela, nahradil ho menej rušivý otvor na kameru, ktorý zaberá oveľa menej miesta na skladacej OLED obrazovke.

Zvýšila sa aj obnovovacie frekvencia na 120 Hz. Telefón disponuje najnovším procesorom Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Rovnako ako Galaxy Z Flip aj Z Fold 2 vymenil krehkú plastovú obrazovku za ultratenké sklo, ktoré by malo byť menej náchylné na poškodenie. Samsung ponúka aj režim Flex Mode, známy zo Z Flip, teda aj Z Fold 2 môžete napoly otvoriť a postaviť na stôl. Telefón je tenší, má hrúbku iba 6 mm, takže ho možno ľahšie vložiť do vrecka. Nový záves obsahuje aj niečo, čo Samsung nazýva „zametacie zariadenie“.

To používa elastické vlákna na čistenie prachu, aby sa zabránilo poškodeniu displeja. Až prax ukáže, do akej miery sa zlepšila odolnosť oproti pôvodnému modelu Fold. Galaxy Z Fold 2 sa dodáva vo farebných vyhotoveniach Mystic Black a Mystic Bronze a v limitovanej edícii Thom Browne. Cena ani dátum uvedenia na trh neboli oznámené. Viac podrobností by sme sa mali dozvedieť na ďalšom podujatí 1. septembra, keď sa začnú aj predobjednávky.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung Galaxy smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať