SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Samsung predstavuje na veľtrhu IFA 2017 tri nové profesionálne monitory pre moderné pracovisko

Tlačové správy
0

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu IFA 2017 predstavila tri nové profesionálne monitory pre moderné pracovisko: CH89 (34-palcový so zakrivenou obrazovkou), CH80 (27-palcový so zakrivenou obrazovkou) a SH85 (23,8 a 27-palcové s plochou obrazovkou).

Monitory CH89, CH80 a SH85 sú vybavené USB rozhraním typu C pre bezproblémové pripojenie a ponúkajú aj optimalizáciu ostrosti a farebnosti podania pri rozlíšení ultra WQHD (CH89), Full HD (CH80) a WQHD (SH85). Monitory sa pýšia aj trojbokým bezrámikovým dizajnom, pričom u modelov CH89 a CH80 je bezrámikový efekt ďalej umocnený zakrivením s polomerom 1800 mm. Použitím jediného monitoru namiesto zostavy viacerých obrazoviek aj s ich príslušenstvom šetria navyše tieto kompaktné monitory cenný pracovný priestor a znižujú nároky na údržbu

Na Slovensku je už dostupný monitor LC34H890WJUXEN za odporúčanú maloobchodnú cenu 929 €, LS24H850QFUXEN za 359 € a LS27H850QFUXEN za 509 €. Rad monitorov CH80 bude na Slovensku dostupný na začiatku roku 2018.

Dnešný profesionáli si nemôžu dovoliť plytvať čas pri práci na zložitých zostavách z niekoľkých displejov ani zložito riešiť, ako sa dostať k obsahu, ktorý si potrebujú prečítať,“ uviedol Kim Seog-gi, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Vďaka prehľadnej, simultánnej prezentácii obsahu poskytujú naše monitory CH89, CH80 a SH85 dostatok priestoru pre zobrazenie niekoľkých zložite štruktúrovaných dokumentov bez rušivých faktorov.“

Bezproblémové pripojenie Displeje CH89, CH80 a SH85 umožňujú profesionálnym užívateľom efektívny a rýchly prístup k obsahu, jeho načítanie, zobrazovanie i zdieľanie. Tieto modely sú vybavené vyhradeným USB rozhraním typu C umožňujúcim prenos dát a signálu Display Port (DP) i napájanie pomocou jediného kábla. Okrem odstránenia prebytočných káblov z pracovného priestoru zaisťuje konfigurácia s USB rozhraním typu C kompatibilitu s osobnými notebookmi, tabletmi a mobilnými zariadeniami a umožňuje bezproblémovú výmenu obsahu. Užívatelia môžu bez straty kvality zobrazovať dokumenty a obrázky z menších osobných displejov na väčšom monitore.

Profesionáli môžu navyše prezentáciu obsahu upraviť pomocou softvéru Easy Setting Box od spoločnosti Samsung. Intuitívne programové rozhranie poskytuje užívateľom bohaté možnosti výberu z knižnice šablón pre rozdelenie obrazovky a mnoho možností optimalizácie veľkosti obrazovky. Užívatelia si tiež môžu zvoliť preferované parametre zobrazenia.

Pre pohodlnú tímovú prácu a zdieľanie obrazovky sú monitory CH80 a SH85 vybavené technológiou DP Out Daisy Chain. Pomocou jediného pripojenia cez DP môžu užívatelia rozšíriť aktuálnu pracovnú plochu o jednotlivé monitory alebo skupiny monitorov, takže odpadá potreba synchronizácie jednotlivých monitorov s PC alebo iným externým zariadením.

Optimalizácia ostrosti a farebnosti podania
Najnovšie profesionálne monitory Samsung sú určené pre zobrazovanie dokumentov a obrázkov s optimálnou ostrosťou a farebnosťou podania, pričom dokážu zvýrazniť zobrazenie drobných obrazových detailov, ktoré by inak zostali skryté. Model CH89 s rozlíšením ultra WQHD (3440 × 1440) poskytuje ostrý obraz pri takmer 2,5-krát vyššej hustote pixelov než FHD, a ponúka tak širší a farebnejší priestor. SH85 sa radí medzi monitory s rozlíšením WQHD (2560 × 1440) a prináša detailný obraz s takmer 1,8-krát vyššou hustotou pixelov, než akú majú štandardné FHD monitory.

Väčší užívateľský komfort
Prispôsobiteľné monitory Samsung CH89, CH80 a SH85 umožňujú vytvoriť omnoho pohodlnejší a ergonomickejší pracovný priestor. Všetky tri monitory sú vybavené výškovo nastaviteľným stojanom s možnosťou natáčania a naklápania, ktorý užívateľom umožňuje umiestniť monitor do ideálnej pracovnej vzdialenosti a polohy. Tieto modely podporujú aj funkcie Flicker Free a Eye Saver, ktoré odstraňujú škodlivé vizuálne efekty, ktoré môžu inak pri dlhodobom používaní spôsobovať únavu očí.

Širší pracovný priestor
Samsung okrem toho na veľtrhu IFA 2017 predstavil aj 49-palcový QLED monitor CHG90 s technológiou HDR (vysoký dynamický rozsah). CHG90 rozširuje pracovný priestor a na jedinej obrazovke ponúka panoramatický pohľad na číselné údaje, diagramy i grafy. Tento ultraširoký monitor zbavuje užívateľov nutnosti kombinovať k plneniu svojich úloh dva 27-palcové monitory a odstraňuje tak prípadné nedokonalé zarovnanie a rušivý vplyv stredovej priečky, ktoré sú s takou konfiguráciou nutne späté. Spolu s kvalitou obrazu HDR QLED je CHG90 vďaka svojej veľkosti pri súčasnom zachovaní ostrého, farebného a realistického podania ideálnou voľbou pre najrôznejšie typy obsahu.

Okrem technológie optimalizácie obrazovky Easy Setting Box, ktorou je CHG90 vybavený, umožňuje užívateľom funkcie Picture-by-Picture taktiež pripojiť a zobraziť vstupné zdroje bez straty kvality pôvodného obrazu. Široké možnosti pripojenia, ktoré CHG90 ponúka, vrátane DP, Mini DP, HDMI a USB portov, taktiež umožňujú zdieľať obsah s externými osobnými zariadeniami.

Technické údaje o výrobku

 

CH89

CH80

SH85

Typ obrazovky

Zakrivená

(r = 1800 mm)

Zakrivená

(r = 1800 mm)

Plochá

Dizajn

Trojboký bezrámikový

Rozlíšenie (pomer)

3400 × 1440 (21:9)

1920 × 1080 (16:9)

2560 × 1440 (16:9)

Uhlopriečka

34-palcová

27-palcová

23,8 a 27-palcová

Rozhranie

USB typ C

-

Daisy Chain (DP Out)

Ergonómia

HAS / natáčanie / nakláňanie

HAS / natáčanie / otáčanie / nakláňanie

Multitasking

Easy Setting Box SW

PBP / PIP

-

PBP / PIP

 

Omnipublic Consulting

Všetky autorove články
Samsung IFA 2017

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať