SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Siemens v Nemecku zruší 2 700 pracovných miest

Tlačové správy
0

Priemyselný konglomerát Siemens AG v Nemecku zruší 2 700 pracovných miest ako súčasť plánu reorganizácie, v rámci ktorej chce firma modernizovať činnosti divízie IT a zlepšiť celkovú efektivitu. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok. V domovskej krajine koncernu v najbližších rokoch priamo zanikne 1 700 miest a prácu, ktorú v súčasnosti vykonáva ďalšia tisícka zamestnávateľov, v budúcnosti zabezpečia externí dodávatelia.. Spoločnosť uviedla, že dotknutým zamestnancom chce pomôcť pri rekvalifikácii na nové pozície. V rovnakom horizonte má zároveň v Nemecku vzniknúť 9 tis. nových pracovných miest.

Cieľom zmien v divízii IT je posilniť kapacity v oblastiach ako počítačová bezpečnosť alebo dátová analýza. Časť škrtov zasiahne aj divíziu dopravy, kde podľa koncernu jej niektoré zložky „zápasia s rastúcou konkurenciou a cenovými tlakmi“.

Firma Siemens pôsobí aj na slovenskom trhu. Skupinu na Slovensku tvoria spoločnosti Siemens, s. r. o., Siemens Healthcare, s. r. o., Siprin, s. r. o., SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r. o., OEZ Slovakia, spol. s r. o.

SITA

Všetky autorove články
Siemens

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať