SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Skupina Slovak Telekom za deväť mesiacov s výnosmi 554,2 mil. eur

Tlačové správy
0

Za deväť mesiacov tohto roka dosiahla skupina Slovak Telekom celkové konsolidované výnosy vo výške 554,2 milióna eur. "Od tohto fiškálneho roka už nie sú vo výnosoch skupiny zahrnuté výnosy z tranzitu medzinárodnej hlasovej prevádzky, čo vedie k celkovo nižším výnosom," vysvetlila skupina. Pri porovnaní zhodných kategórií rastú výnosy medziročne o dve percentá.

Prevádzkový zisk EBITDA za tri štvrťroky mierne stúpol na 243,9 milióna eur. V roku 2017 pokračuje Slovak Telekom v rozširovaní 4G siete najmä na vidieku, no zároveň sa vo väčšom meradle zameral na posilňovanie kapacity i rýchlostí. LTE sieť dosiahla pokrytie 88,56 % populácie, no množstvo staníc bolo vybudovaných aj v blízkosti ciest, železníc či dovolenkových oblastí.

Počet zákazníkov digitálnej TV stúpol medziročne na 581 tisíc. Čistý prírastok za tri štvrťroky je 43 tisíc, čo je o 179 % vyšší prírastok ako za tri štvrťroky 2016. Počet širokopásmových prístupov vzrástol medziročne na 661 tisíc. Čistý prírastok za deväť mesiacov dosiahol 23 tisíc. Už štvrtý kvartál po sebe Slovak Telekom eviduje čistý prírastok počtu pevných liniek.

Ku koncu septembra tohto roka využívalo služby mobilnej siete Slovak Telekomu 2,245 mil. zákazníkov. Za prvé dva štvrťroky sa zvýšila báza o 10 tisíc zákazníkov a v treťom vzrástla opäť o 10 tisíc zákazníkov. Mierny rast vykázal aj priemerný výnos na zákazníka (ARPU) - 12,4 eura (vlani 12,2 eura).

Podľa zverejnených informácií všetky dcérske spoločnosti evidovali medziročný rast výnosov. Za deväť mesiacov stúpli výnosy spoločnosti PosAm o päť percent na 17,21 milióna eur. Dcérska firma DIGI Slovakia zaznamenala rast o 2 percentá a za deväť mesiacov dosiahla 27,37 milióna eur. Zoznam a Zoznam Mobile majú mierny medziročný rast, ich výnosy za deväť mesiacov predstavovali 6,59 milióna eur.

Spoločnosť Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Skupinu Slovak Telekom tvoria materská spoločnosť SlovakTelekom a jej dcérske spoločnosti Zoznam, Zoznam Mobile, Telekom Sec, PosAm a Digi Slovakia.

 

 

 

SITA

Všetky autorove články
Slovak Telekom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať