ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Slováci pri výpredajoch najviac nakupujú televízie, práčky a chladničky. Z darčekov zvíťazili herné konzoly, kávovary a mobilné

Tlačové správy
0

Povianočné výpredaje spustil Datart vo svojom e-shope už 25. decembra, od 27. decembra potom môžu zákazníci nakupovať tovar výhodne aj vo všetkých kamenných predajniach. "Zákazníci majú najväčší záujem o zariadenie do domácnosti. Vo výpredajoch tento rok najviac kupujú televízie, práčky, chladničky a vysávače. Zľavy reálne dosahujú až 80%, priemerná zľava je 35%. Pri výpočte zliav vychádzame zo skutočných cien, za ktoré sme výrobky predávali v polovici decembra," komentuje Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa Datart. "V percentách sme najviac zlacnili príslušenstvo, malé kuchynské spotrebiče a produkty starostlivosti o telo. Cieľom výpredajov je uvoľniť miesto v skladoch, aby sme mohli nakúpiť tovar na ďalšiu sezónu."

V poslednom týždni pred Vianocami dosiahol Datart rekordných tržieb. "Prispela k tomu ako dobrá úroveň ekonomiky, zákazníci vďaka tomu mohli nakúpiť kvalitnejšie výrobky, tak i logistické ťažkosti Slovenskej pošty a ďalších prepravcov. Našou výhodou sú práve predajne, odkiaľ si môžu zákazníci tovar rovno odniesť alebo si ho tu bezplatne vyzdvihnúť pri nákupe z e-shopu," konštatuje Iva Pavlousková. Podľa nej tiež posledné tri roky nakupujú zákazníci oveľa menej darčeky na splátky, oproti tomu sa významne zvýšil záujem o poistenie predĺženej záruky.

Najobľúbenejšími vianočnými darčekmi boli tento rok jednoznačne herné konzoly Playstation 4, kapsľové kávovary a mobilné telefóny. U mobilných telefónov predajom kraľovali iPhony značky Apple, veľký záujem panoval aj o telefóny značky Samsung, a až potom nakupovali Slováci telefóny čínskych značiek. "Veľmi nečakane sa tento rok dostali medzi obľúbené darčeky telefóny značky Nokia, ktorým sa podaril návrat roka. Nokia na jar predstavila legendárny model Nokia 3310 v novom prevedení a inteligentné telefóny Nokia 6, Nokia 5 a Nokia 3, ktoré prinášajú skvelý pomer ceny a kvality. O tieto telefóny bol hneď od ich uvedenia veľký záujem," popisuje Iva Pavlousková. Tento rok sa medzi obľúbené darčeky po prvýkrát dostali aj robotické vysávače a drony novej generácie.

Oproti minulému roku sa významne zvýšil záujem o TV, najmä o modely s väčšou uhlopriečkou. "Základným parametrom pri výbere novej televízie je veľkosť, najväčší záujem je o tie s väčšou uhlopriečkou 55" a viac," upresňuje Iva Pavlousková. Vďaka premiére nového dielu Star Wars sa zmnohonásobil aj predaj všetkých vecí s touto tematikou, od herných konzol, holiacich strojčekov, DVD až po hrnčeky a tričká.

Herné konzoly tento rok obsadili najvyššie priečky v rebríčku najobľúbenejších darčekov. "Nielenže sa objavil nový XBOX, ale veľmi tiež lákajú zaujímavé sety s konkrétnymi hrami za atraktívnu cenu. Najviac napríklad Minecraft alebo Fifa. Na trhu sa objavili tiež retro konzoly, o ktoré je enormný záujem - napr. SNES s legendárnou sériou Super Mario Bros alebo konzoly značiek Atari a Sega. Zákazníci tiež vo veľkom nakupovali hry ku konzolám," dopĺňa Iva Pavlousková.

"Celý rok sa tiež niesol v duchu návratu ku kompaktným fotoaparátom, najmä potom k tým s lepšou optikou a výmennými objektívmi. Aj keď moderné smartphony fotia fantasticky, ľudia sú stále náročnejší a začínajú sa vracať k fotoaparátom," usmieva sa Iva Pavlousková. Na jar a v lete sa tiež stali hitom instantné fotoaparáty, ktoré umožňujú vytlačiť urobené snímky v priebehu niekoľkých minút. V rovnakom období trhala rekordy aj hračka do vrecka Fidget Spinner. Naopak tablety ľudia tento rok častejšie nahradzovali mobilnými telefónmi s obrazovkou väčšou ako 5". Rýchlo rástli aj predaje všetkých športových hodiniek a fitnes náramkov.

I'm PR

Všetky autorove články
Slovensko darceky Vianoce Datart

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať