SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Slovak Telekom: 4G+ UŽ V 27 LOKALITÁCH

Tlačové správy
0

Telekom pokryl rýchlejšou sieťou 4G+ ďalšie tri mestá na Slovensku: Púchov, Považskú BystricuKomárno. Navyše čiastočne je už pokrytý aj Svätý Jur. Vo všetkých mestách je inštalovaná 4G+ nadstavba do rýchlosti 300 Mbps.

4G+ sieť Telekomu je tak k dispozícii už v 27 slovenských mestách, resp. lokalitách: Bratislava, Stupava, Svätý Jur (čiastočne), Pezinok, Senec, Šamorín, Dunajská Streda, Orechová Potôň, Komárno, Nové Zámky, Nitra, Trnava, Piešťany, Trenčín, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Nemšová, Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Martin, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad, Košice, Prešov. V týchto mestách je inštalovaná minimálne sieť LTE-CA do 300 Mbps, vo väčšine miest je už aj vyššia (do 400 či 500 Mbps).

VÝRAZNE VYŠŠIA KAPACITA 4G V PETRŽALKE

Už niekoľko rokov sú základové stanice v Petržalke najvyťaženejšie na celom Slovensku. Preto Telekom rozšíril sieťovú kapacitu 4G siete v celej bratislavskej mestskej štvrti až na 877 Mbps. Týmto krokom Telekom rieši čoraz väčšie dátové prenosy, nie sú zamerané iba na využitie na jednom koncovom zariadení. V Petržalke je použitá riešenie 4x4 MIMO, ktoré sme testovali v auguste 2016 na Magio pláži v Bratislave.

Slovak Telekom, a.s.

Všetky autorove články
Telekom pokrytie 4G

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať