HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Sony rozširuje svoj rad objektívov pre plnoformátové fotoaparáty o nový, kompaktný a ľahký objektív FE 24-105mm F4 G OSS

Tlačové správy
0

Nový objektív so štandardným zoomom a bajonetom typu E-mount FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom prináša skutočný výkon pre fotografovanie statických snímok aj natáčanie videa v kompaktnom dizajne.

Spoločnosť Sony predstavila najnovší prírastok do svojho stále sa rozširujúceho radu objektívov typu E-mount pre plnoformátové fotoaparáty. Je ním FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom (model SEL24105G).

Nový plnoformátový objektív pokrýva bežne využívané rozpätie ohniskových vzdialeností 24 - 105mm, prináša vynikajúci obrazový výkon objektívov G Lens™ s najnižšou hmotnosťou konštrukcie vo svojej triede[i], ktorá maximalizuje jeho univerzálnosť a využiteľnosť. FE 24-105mm F4 G OSS je preto možné pri fotografovaní využívať mnohostranne, vrátane fotenia krajín, portrétov, svadieb a ďalších. Tento objektív taktiež disponuje rýchlym, precíznym a tichým autofokusom, a to jednak pri fotografovaní statických snímok, tak aj pri natáčaní videa. Vďaka tomu je ideálnym doplnkom širokého radu fotoaparátov Sony E-mount.

Skvelý optický výkon a výnimočné rozlíšenie
Nový objektív Sony FE 24-105mm F4 G OSS ponúka výnimočnú ostrosť až do okrajov v celom rozsahu zoomu, a pritom vytvára pri všetkých ohniskových vzdialenostiach nádherný „bokeh“ alebo rozostrenie pozadia.

Túto vysokú kvalitu obrazu umožňuje vyspelá optická konštrukcia, ktorá zahŕňa štyri asférické optické členy, z ktorých dva sú šošovky s vysokou presnosťou AA (advancedaspherical). Ďalej tiež obsahuje tri strategicky umiestené členy ED s extra nízkou disperziou svetla (Extra-lowDispersion), ktoré fungujú v kombinácii s vyššie zmienenými asférickými členmi tak, že minimalizujú chromatickú aberáciu a zaistia snímanie v čo najdokonalejšom rozlíšení.

Objektív je taktiež vybavený originálnou povrchovou úpravou Sony Nano AR, ktorá potláča vnútorné odlesky a tzv. ghosting. Využíva kruhovú clonu, a tým zaisťuje vysokú kvalitu bokehu, ktorá je typická pre celý rad objektívov Sony G.

Kompaktná ľahká konštrukcia a flexibilita pri fotení
Nový objektív FE 24-105mm F4 G OSS váži približne 663 gramov (23,4 oz). Vďaka tomu sa vo svojej triede zaraďuje k ľahkým. V kombinácii s niektorým z kompaktných tiel fotoaparátov Sony E-mount ponúka fotografom a kameramanom omnoho mobilnejší a ovládateľnejší systém fotoaparátov, ktorý úžasne zvyšuje ich flexibilitu pri fotení.

Nový fotoaparát má navyše okrem kompaktného dizajnu a univerzálneho rozpätia ohniskových vzdialeností 24-105mm taktiež minimálnu ostriacu vzdialenosť 0,38m, ktorá umožňuje fotografovanie pôsobivých detailov zblízka. Je tiež vybavený vstavanou optickou stabilizáciou obrazu, ktorá zjednodušuje zhotovenie ostrých, nerozmazaných snímok pri fotení z ruky.

Vysoko pokročilý a presný autofokus
Aby bolo možné sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty, je nový objektív so štandardným zoomom vybavený systémom DDSSM (Direct Drive SSM), ktorý je schopný rýchlo nastaviť ostriace skupiny objektívov s vysokou presnosťou a minimálnym hlukom. Tento vyspelý systém kombinovaný s priebežnou sveteľnosťou F4 pre všetky ohniskové vzdialenosti robí z modelu SEL24105G skvelú voľbu pre fotografovanie i natáčanie videí.

K univerzálnosti nového objektívu so štandardným zoomom prispieva aj nové programovateľné tlačidlo pre uzamknutie ostrenia, dizajn odolný proti prachu a vlhkosti[ii]a fluórová povrchová úprava predného člena, ktorá pomáha odpudzovať prach, vodu, olej a ďalšie znečistenie.

 

[i]V porovnaní s aktuálne dostupnými plnoformátovými objektívmi so štandardným zoomom 24-105mm F4 (k 25. októbru 2017, prieskum vykonaný spoločnosťou Sony)
[ii]100% odolnosť proti prachu a vode nie je zaručená

 

Supreme

Všetky autorove články
FE 24-105mm F4 G OSS sony

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať