TCL_092023 TCL_092023 TCL_092023

Sound Blaster Katana V2X: Štíhly, ale nie menej zmyselný

Tlačové správy
0

Vlajková loď spoločnosti Creative, herný soundbar, je prívetivejšia pre menšie priestory

Advertisement  

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila vydanie Sound Blaster Katana V2X, svojho najnovšieho herného soundbaru, ktorý ponúka rovnako neprekonateľný zvuk, akými je známa séria Katana, a ktorý bol prepracovaný tak, aby vyhovoval nielen používateľom s menšími priestormi pre ich herné zostavy, ale bol aj priaznivejší pre peňaženku.

Ide o zmenšenú alternatívu vysoko hodnoteného soundbaru Sound Blaster Katana V2, ktorý získal od recenzentov rôzne pochvalné recenzie ako najlepší herný soundbar: "Najlepší soundbar na hranie hier je teraz ešte lepší" (Windows Central), "Najlepší počítačový upgrade, aký môžete urobiť" (VentureBeat), "Vynikajúci soundbar na hranie PC hier a všetky ostatné médiá" (GamesRadar+).

Sound Blaster Katana V2X má tenší subwoofer, ktorý je ideálny do stiesnených priestorov.

Preplnená pracovná plocha nemusí vyhovovať každému hráčovi - Sound Blaster Katana V2X uvoľňuje cenné miesto vďaka subwooferu, ktorý je o 40 % menší ako jeho predchodca. Špičkový výkon 180 W dáva zmysel pre herné zostavy v menších miestnostiach.

Kvalita zvuku je však zachovaná tam, kde je to dôležité. Tento soundbar si zachováva známy zvukový podpis špičkového zariadenia Sound Blaster a poskytuje vysoko verný viackanálový zvuk prostredníctvom uznávanej trojzosilovacej technológie Xamp, kde vlastný viacjadrový regulátor DSP spoločnosti Creative samostatne poháňa výškové, stredné a subwooferové meniče. Super X-Fi Headphone Holography, oceňovaná technológia, ktorá v slúchadlách reprodukuje zvukovú scénu špičkového systému viacerých reproduktorov, je ideálna na nočné hranie hier bez rušenia susedov.

Náruživí FPS hráči získajú výhodu pri vyhľadávaní nepriateľov vďaka špeciálnym herným zvukovým režimom. Režim SXFI BATTLE vylepšuje zvukové signály v boji, a to z hľadiska smeru aj vzdialenosti, zatiaľ čo režim Scout sa zameriava na detekciu zvuku, aby bolo protivníkov počuť skôr, než ich uvidíte pohybovať sa na obrazovke.

Filmový zážitok sa neobmedzuje len na hranie hier - vďaka integrovanému dekodéru Dolby Audio si používatelia môžu vychutnať Sound Blaster Katana V2X pri sledovaní filmov na streamovacích platformách, ako sú Netflix, Disney+ a Amazon Prime.

Po pripojení k aplikácii Creative si používatelia môžu soundbar prispôsobiť podľa seba, a to tak, že si prispôsobia zvuk prostredníctvom súpravy Acoustic Engine a vyberú si obľúbené režimy osvetlenia RGB. Tieto nastavenia možno uložiť ako vlastné profily buď v aplikácii, alebo na programovateľných tlačidlách na diaľkovom ovládači.

Na výber sú rôzne možnosti pripojenia vrátane portov HDMI ARC a optických portov, bezdrôtového rozhrania Bluetooth 5.0, portu USB-C na podporu zvuku USB, 3,5 mm vstupu AUX-in a výstupu SXFI pre certifikované produkty Super X-Fi. Tento všestranný soundbar je kompatibilný so stolnými počítačmi aj konzolami vrátane PC, Mac, PS5, PS4, Xbox Series X a S, Xbox One a Nintendo Switch.

Ceny a dostupnosť

Sound Blaster Katana V2X sa predáva za 309,99 EUR a je k dispozícii na Creative.com.

Viac informácií nájdete na stránke www.creative.com/KatanaV2X.

 

O spoločnosti Creative                                                              

Creative patrí k svetovým lídrom v oblasti produktov digitálnej zábavy. Známy pre svoje zvukové karty Sound Blaster® a pre spustenie multimediálnej revolúcie, ktorého užívateľská základňa je viac ako 400 miliónov, Creative prináša digitálnu zábavu spolu so špičkovými zvukovými riešeniami, ktoré zahŕňajú prvotriedne bezdrôtové reproduktory, bezdrôtové slúchadlá, výkonné zosilňovače  a digitálne systémy domáceho kina ďalšej generácie Spoločnosť Creative pokračuje v znovuobjavení zariadení Sound Blaster prelomovými produktami Sound Blaster Roar a Sound Blaster X7, zameraných na novú generáciu mobilných sietí prepojením  s oblasťou počítačov, smartfónov a tabletov.

V roku 2016 spoločnosť Creative tiež predstavila X-Fi Sonic Carrier: úplne nový koncept hi-res audia a videa pre domácu zábavu. Táto technológia premosťuje a vylepšuje množstvo najmodernejších technológií a zábavných platforiem a zosobňuje audio zajtrajška.  

V roku 2018 spoločnosť Creative predstavila novú technológiu pre slúchadlá nazývanú Super X-Fi. Táto technológia reprodukuje zvuk systému viacerých reproduktorov v štúdiu s rovnakou autenticitou do zvuku slúchadiel. Super X-Fi ďalej používa technológiu umelej inteligencie na výpočet vlastného zvukového profilu založeného na jedinečnej antropometrii človeka. Super X-Fi získal viacero ocenení po celom svete, vrátane bezprecedentných 23 ocenení na podujatí CES 2019-2020. 

# # #

Toto oznámenie sa vzťahuje na produkty predstavené v Európe. Dostupnosť môže byť rôzna bez predchádzajúceho upozornenia a môže sa líšiť podľa miestnych špecifík a požiadaviek. Creative, logo Creative, Outlier a Sound Blaster sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Creative Technology Ltd v Singapure a/alebo ďalších krajinách. Slovné označenie a logo Bluetooth® sú registrované ochranné známky vlastnené spoločnosťou Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie takýchto značiek spoločnosťou Creative Technology Ltd je na základe licencie. Všetky práva vyhradené.

 

 

 

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať