ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Spojenie, ktoré má potenciál dostať Slovensko na mapu s názvom Connected car

Tlačové správy
0

Zápisom do obchodného registra sa dňa 6.2.2018 Commander Services s.r.o. stala stopercentnou dcérskou spoločnosťou PosAm, spol. s r.o.. Spojenie kompetencií a know-how oboch spoločností a silné zázemie skupiny Deutsche Telekom umožní rozvoj pokročilých riešení v oblasti známej ako Connected car.

Commander Services získala silného strategického partnera
V blízkej budúcnosti sa pripojenie automobilov na internet stane štandardom. Zmeny, ktoré to so sebou prinesie, budú ďalekosiahle. Benefitovať budú súkromní majitelia automobilov, ale aj firmy  s vlastným vozovým parkom. Práve druhí menovaní už dnes využívajú výhody, ktoré im poskytujú služby Commander Services, založené na dátach z automobilov. Spoločnosti sa podarilo v priebehu niekoľkých rokov vypracovať na slovenského lídra v segmente monitoringu vozidiel, s trhovým podielom na úrovni 30 %. Rozvojové ambície znamenali, že si firma našla silného strategického partnera.

Som nesmierne rád, že môžem našim zákazníkom, partnerom i zamestnancom oznámiť túto skvelú správu. Získali sme prístup k znalostiam, zdrojom a možnostiam, ktoré nám pomôžu realizovať naše rozvojové ciele. Tým najdôležitejším sú ešte lepšie služby pre našich zákazníkov. Vďaka partnerstvu s PosAm a členstvu v skupine Deutsche Telekom sa pozeráme do budúcnosti s obrovským nadšením“, povedal Michal Vodička, riaditeľ Commander Services.

Po vývoji inteligentného parkovacieho riešenia na báze IoT vstupuje PosAm na trh Connected car

Fenomén Connected car zásadne ovplyvní pohľad na automobil a to, aké služby má poskytovať. Rozšírenie vozidla o pripojenie na internet zvýši pohodlie cestovania, prinesie viac zábavy a vyššiu bezpečnosť. Prípadná pomoc v núdzových situáciách môže byť rýchlejšia a dostupnejšia. Spracovanie  dát z vozidiel zjednoduší a zefektívni jeho prevádzku. Umožní optimalizovať spotrebu a znížiť cenu za servisné činnosti. Majitelia a manažéri tiež získajú dôležité informácie a dáta o používaní vozidla.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

V PosAme sme už dlhšiu dobu pozorne sledovali a analyzovali trendy v oblasti Connected car a rozhodli sme sa byť ich súčasťou. Uzavretá dohoda je dôležitým krokom pre naplnenie našich dlhodobých strategických zámerov. Vysoko hodnotíme, čo v tejto oblasti za krátky čas svojej existencie dosiahol tím v Commander Services svojou dravosťou, nasadením a kreativitou. Verím, že našimi 20-ročnými skúsenosťami v oblasti vývoja softvéru môžeme prispieť k ich ďalšiemu rastu“, povedal Marián Marek, generálny riaditeľ PosAm.

Slovensko nemusí byť lídrom iba vo výrobe automobilov, ale aj v službách založených na dátach z nich
Deutsche Telekom, ako najväčšia Európska telekomunikačná spoločnosť a technologický líder má predpoklady udávať trend a byť kľúčovou súčasťou ekosystému, ktorý okolo Connected car vzniká.

Skupina DT systematicky hľadá príležitosti v oblasti IoT, ktoré jej umožnia posunúť sa od poskytovateľa spojenia, k službám s vyššou pridanou hodnotou. Akvizíciou Commander Services sa napĺňa mandát, ktorý Slovak Telekom a T-Mobile v Českej republike dostali od Deutsche Telekom na zriadenie kompetenčného centra pre oblasť Connected car“, dodal k uzavretej transakcii Otakar Mráz, Senior Manažér pre Deutsche Telekom Connected car Hub v T-Mobile. 

Peter Kaliský

Všetky autorove články
interent auto Telekom PosAm Commander Services

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať