SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Spoločnosť HMD Global predstavuje nový model Nokia 7.1

Tlačové správy
0

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, v Londýne predstavila model Nokia 7.1. Jedná sa o prvý smartfón s technológiou PureDisplay, ktorá posúva zážitok z pozorovania na ďalšiu úroveň vďaka vysokému pomeru kontrastu, väčšiemu jasu a vylepšenému farebnému podaniu.

Inovatívny HDR displej sa nachádza v dokonale spracovanom zariadení s elegantným dizajnom a ponúka pokročilý zážitok v oblasti zobrazovania fotografií a videí, ktoré môžete urobiť duálnym fotoaparátom s dvojfázovou detekciou a optikou ZEISS.

„Skoro dve tretiny všetkých videí na celom svete sú sledované na obrazovkách mobilných telefónov, čo je dôvodom, prečo sme vyvinuli našu PureDisplay technológiu. Chceme dopriať prémiový zobrazovací zážitok každému. Nokia 7.1 ponúka konverziu z SDR do HDR v reálnom čase, takže je možné využiť kvalít HDR zobrazenia dokonca aj vo chvíli, keď to samotný obsah neumožňuje,“  oznámil Juho Sarvikas, Chief Product Officer v HMD Global a dodáva: „Veríme, že najlepší fotoaparát je ten, ktorý nosíte neustále pri sebe. Preto prinášame nový spôsob zachytávania fotografií spoločne s optikou ZEISS, rýchlym automatickým zaostrovaním a dvojfázovou detekciou, ktorý umožní používateľom vytvárať svoje vlastné úžasné HDR fotografie. Sme nadšení, že ponúkame výnimočný a nadštandardný zážitok v spolupráci s tými najlepšími partnermi vo svojej kategórii, aby sme mohli ponúknuť naozaj výnimočný smartfón za skvelú cenu.“

Predstavenie technológie PureDisplay
Nokia 7.1 je prvý smartfón, ktorý prichádza na trh s technológiou PureDisplay. Tá ponúkne po všetkých stránkach ohromujúce HDR. Vďaka službám, ako sú YouTube, Netlifx a Amazon Prime, ktoré podporujú HDR obsah, a podpore HDR10, je možné sledovať všetky videá na novej úrovni s vyšším kontrastom (s dynamickým kontrastným pomerom 1 000 000: 1), skvelou viditeľnosťou a ohromujúcimi farbami ako v tmavých, tak aj v dobre osvetlených priestoroch.

Či už je vonku jasné slnečné svetlo, alebo je v miestnosti svetla nedostatok, hranie hier a sledovanie videí bude dostatočne pohodlné vďaka FullHD+ displeju s uhlopriečkou 5,84" s pomerom strán 19:9. Ten prispôsobí jas a kontrast podľa svetelných podmienok v okolí, takže aj pri jasnom svetle bude obsah pôsobiť živo. Vysoký dynamický rozsah poskytne Nokia 7.1 aj pri prehrávaní bežných videí. Disponuje totiž technológiou, ktorá pomocou 16-bitového enginu zvýši kontrast u akéhokoľvek obsahu.

O plynulý chod zariadenia sa stará procesor Qualcomm® Snapdragon™ 636, ktorý prináša výrazné zlepšenie výkonu, čo je ideálne pre plynulé streamovanie HDR obsahu. Tento procesor je optimalizovaný pre sledovanie obsahu vďaka zvýšenému grafickému výkonu a nízkej energetickej náročnosti, čo umožňuje užiť si sledovanie videí a počúvanie hudby ešte dlhšie. Rýchle nabíjanie sa navyše postará o dobitie až 50% batérie počas 30 minút cez USB-C konektor.

Prémiový design
Nokia 7.1 je produktom, u ktorého sa dizajn spája s kvalitou, prémiovými materiálmi a špičkovým spracovaním presne tak, ako sa od smartfónu Nokia očakáva. Nokia 7.1 pôsobí esteticky čistým a príjemným dojmom, a to vďaka použitiu dizajnérskych techník, ktoré sú využívané v šperkárstve a v hodinárstve. Na používateľa tak zapôsobia kontrastné prvky ako rozdielne povrchové úpravy kovu, ktoré sa bezchybne dopĺňajú spolu so sklom v unikátnom farebnom prevedení. Nokia 7.1 teda ponúka prémiové spracovanie s dokonalými drobnými úpravami ako je diamantom brúsená hrana hliníkového rámčeka.

Nokia 7.1 prináša vlastnosti, ktoré sú známe z veľkých telefónov, do telefónu, ktorý skvele padne do vrecka aj do ruky. O pocit robustnosti konštrukcie sa potom postará frézovaný rám z hliníka série 6000 s jadrom z pod tlakom liateho kovu.

Pokročilé fotografické funkcie
Nokia 7.1 ponúka vysoko citlivý duálny 12MP/5MP fotoaparát s optikou ZEISS a dvojfázovú detekciu s rýchlym automatickým zaostrovaním, ktorý umožní zachytiť skvelé snímky v dobrých aj horších svetelných podmienkach. HDR zaisťuje dostatočnú ostrosť snímok, ktoré budú ideálne pre zdieľanie s priateľmi alebo followermi. Portrétový režim a bokeh efekt priblížia zachytené zábery profesionálnym fotografiám. Počas natáčania videí sa potom dá spoľahnúť na elektronickú stabilizáciu obrazu a 360° priestorové nahrávanie zvuku nedovolí zabudnúť na žiadnu spomienku.

Nové používateľské rozhranie telefónu poskytuje možnosť nastaviť vyváženie bielej, ISO a rýchlosť uzávierky v režime Pro Camera Mode. Nokia 7.1 ponúkne aj predný fotoaparát s AI a rozpoznaním tváre pre 3D filtre a masky. Stačí len jedno kliknutie na začatie streamovania #bothies na Facebook alebo Youtube priamo z prostredia aplikácie fotoaparátu. Google Lens a Motion Photos sú taktiež jednoducho dostupné.

Čistý, bezpečný a vždy aktuálny Android
Už tradičným poznávacím prvkom smartfónov z dielne HMD Global je čistý Android. Aj Nokia 7.1 je zaradená do programu Android One. Vďaka nemu ponúkne softvér, ktorý je starostlivo a kvalitne odladený v spolupráci so spoločnosťou Google. Novinka bude tiež najmenej tri roky dostávať každomesačné bezpečnostné aktualizácie a po do dobu dvoch rokov pravidelné aktualizácie operačného systému. Táto skutočnosť ju radí medzi jeden z najbezpečnejších telefónov s podporou najnovších funkcií ako napr. Google Assistant, Google Lens, Picture-in-Picture, Android Instant Apps alebo Google Photos s neobmedzeným úložiskom fotografií vo vysokej kvalite.

Nokia 7.1 bude na trh uvedená so systémom Android Oreo™, je však samozrejme pripravená na príchod najnovšieho Androidu Pie. Nadchádzajúce aktualizácie na túto verziu operačného systému so sebou prinesú nové funkcie, medzi ktoré patrí napríklad App Actions. Tie umožnia rýchlejšie vykonávať požadované úkony, ako napríklad prehrávanie obľúbenej hudby alebo privolanie taxi, tým, že predvídajú správanie používateľa. App Actions sú implementované naprieč systémom Android.

Dodatočné príslušenstvo
Pre doplnenie prémiového zážitku zo sledovania dorazí na trh aj nové audio príslušenstvo: slúchadlá Nokia True Wireless Earbuds a Nokia Pro Wireless Earphones.

Nokia True Wireless Earbuds s váhou 5 gramov na jedno slúchadlo ponúkajú čisté prehrávanie hudby a hovory s dobou používania až 3,5 hodiny na jedno nabitie. Po ukončení počúvania je možné slúchadlá vložiť do puzdra, ktoré poskytne ďalšie tri nabitia slúchadiel. Možno tak dosiahnuť až 16 hodín počúvania hudby.

Nokia Pro Wireless Earphones sú perfektnou voľbou pre aktívnych používateľov. Slúchadlá sú prepojené káblom za krkom a ponúknu až desať hodín počúvania na jedno nabitie. Na prichádzajúci hovor slúchadlá upozornia zabudovaným vibračným motorčekom a vďaka magnetom možno slúchadlá spojiť k sebe. Pre prijatie hovoru alebo pokračovanie v prehrávaní hudby stačí potom slúchadlá rozpojiť a vložiť do uší.

Dostupnosť
O termíne dostupnosti, cene a farebných verziách na slovenskom trhu budeme informovať.

Zobrazit Galériu

Whispr communications s.r.o.

Všetky autorove články
Nokia telefon 7.1 smartfon kontrast jas displej dizajn

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať