CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Spoločnosť HP prináša revolúciu do sveta digitálnej tlače vďaka inovovaným najproduktívnejším tlačiarňam na svete

Tlačové správy
0

Pred veľtrhom drupa 2020 spoločnosť HP Inc. predstavila dve nové ambiciózne a revolučné generácie tlačových strojov HP Indigo. Sú určené pre poskytovateľov tlačových služieb, ktoré zákazníkom pri zachovaní ziskovosti umožnia prejsť na digitálnu tlač aj pri plnení výrazne väčších zákaziek. Vďaka inováciám, umožňujúcim dosiahnuť vyššiu rýchlosť aj produktivitu tlače, otvoria obe uvádzané platformy nové príležitosti pre prechod od analógových technológií tlače k digitálnym.

 • Nový digitálny tlačový stroj HP Indigo 100K pre komerčnú tlač vo formáte B2 je prvým postaveným na novej platforme Series 5. Umožňuje dosiahnuť vyššiu produktivitu pri tlačovej kapacite až jeden milión obojstranne potlačených hárkov B2 mesačne. Tento tlačový stroj pre 4-farebnú tlač bude komerčne dostupný na veľtrhu drupa a cieli predovšetkým na zákazníkov špecializujúcich sa na ofsetovú tlač, ktorým umožňuje prejsť na vysoko produktívnu tlač podľa okamžitého dopytu (tlač 6000 hárkov za hodinu) s menším množstvom odpadu.
 • Pre tlač štítkov je určený digitálny tlačový stroj HP Indigo V12 založený na novej generácii architektúry HP Indigo LEPX. Ide o úzkoformátový stroj, ktorý využíva všetky výhody technológie kvapalnej elektrofotografie (LEP) ponúkané riešením Indigo. HP Indigo V12 je prvým modelom postaveným na platforme Series 6. Ponúka až 12 tlačových farieb a pri rýchlosti tlače až 120 metrov za minútu niekoľkonásobne zvyšuje výkonnosť, ktorá je plne porovnateľná s analógovou tlačou.1 Spot Master, nová, automatizovaná technológia na zlúčenie farieb, poskytuje najlepší čas v odvetví.2
 • V portfóliu pripravenom pre veľtrh drupa 2020 budú predstavené tiež inovácie v podobe ôsmich ďalších nových tlačových strojov: HP Indigo 15K pre tlač vo formáte B2, HP Indigo 7K pre tlač vo formáte SRA3+, HP Indigo 7eco pre komerčnú tlač a ďalej tiež HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K a HP Indigo 90K určené pre tlač kartónových obalov vo formáte B1. Pre existujúcich zákazníkov budú k dispozícii zvýhodnené balíčky s možnosťou upgradu, ktoré aj im umožnia využitie výhody nových prvkov a funkcií.

Vzhľadom na rastúci dopyt po dodaní v ten istý deň, ekologicky udržateľných riešeniach a tlači podľa individuálnych potrieb zákazníka je v dnešnej dobe schopnosť vysoko kvalitnej, všestrannej a produktívnej digitálnej tlače úplne zásadná. Novo predstavené produktové portfólio umožňuje našim zákazníkom ďalej rásť a budovať tlačiareň budúcnosti. V dnešnom uponáhľanom prostredí, v ktorom sa k zákazníkom môže kedykoľvek dostať nečakaný dopyt, je pre našich zákazníkov zásadne dôležitá schopnosť rýchlo reagovať, ktorá im umožní premeniť novú príležitosť na zisk,“ uviedol Santi Morera, generálny riaditeľ a globálny šéf pre grafické riešenia spoločnosti HP Inc.

Zákazníci HP za posledné štyri roky zdvojnásobili obraty a iba v minulom roku z viac ako 100 miliónov tlačových zákaziek generovali tržby vo výške cez 15 miliárd dolárov.3Veríme, že zásadné inovácie, ktoré ponúkne naše portfólio predstavené na veľtrhu drupa 2020, otvorí novú éru, ktorá našim zákazníkom umožní v priebehu budúceho desaťročia aj po ňom pokračovať v trvalom raste,“ povedal Alon Bar-Shany, generálny riaditeľ HP Indigo.

Rozsiahle portfólio digitálnych tlačových strojov HP Indigo má zásadný vplyv na celý tlačový priemysel.

Nový tlačový stroj HP Indigo 100K pre komerčnú tlač vytvára ďalšie príležitosti na tvorbu zisku

Digitálny tlačový stroj HP Indigo 100K, ktorý je celosvetovo najvýkonnejším riešením pre digitálnu tlač vo formáte B24, umožňuje dosiahnuť vysokú produktivitu, čo je nevyhnutná podmienka pre väčšie uplatnenie digitálnej tlače aj u zákazníkov používajúcich ofsetovú tlač a pre zvýšenie udržateľnosti vďaka možnosti tlače podľa okamžitej potreby.

Nový tlačový stroj HP Indigo 100K, konštruovaný pre nonstop prevádzku, je prvým modelom Indigo postaveným na platforme Series 5 a vďaka inováciám umožňuje dosiahnuť výrazne vyššej produktivity. HP Indigo 100K pre 4-farebnú tlač dokáže potlačiť až 6 000 hárkov za hodinu5, čo umožňuje zvýšiť ziskovú maržu pri krátkodobých zákazkách na digitálnu tlač a prináša úplne nové ekonomické kalkulácie, ktoré potvrdzujú nižšie celkové náklady na vlastníctvo. HP Indigo 100K používa pokročilý systém manipulácie s papierom a dizajn typu gripper-to-gripper, ktorý je podobný ako pri strojoch pre ofsetovú tlač a umožňuje dosiahnuť presnú registráciu papiera. Tento tlačový stroj tiež ponúka vylepšené digitálne funkcie vrátane päťvstupového podávača, automatizácie farieb, kalibrácie a rýchleho prepínania medzi tlačovými úlohami a médiami.

Nový digitálny tlačový stroj HP Indigo 100K navrhnutý pre digitálnu tlač s vysokou produktivitou.

V súčasnej dobe sa chýli k záveru zákaznícke beta testovania, ktoré sa začali pred hlavnou sezónou roku 2019 a ktorých sa zúčastnili komerční poskytovatelia tlačových služieb po celom svete vrátane zákazníkov používajúcich ofsetovú tlač. Komerčné uvedenie tlačového stroja HP Indigo 100K na trh sa plánuje v priebehu veľtrhu drupa.

Od svojho debutu na veľtrhu drupa 2012 si tlačové stroje HP Indigo pre digitálnu tlač na hárky formátu B2 vydobyli vedúce postavenie na trhu a celkovo sa ich predalo viac ako 1 000 kusov6.

Nová architektúra LEPX otvára potenciál strojov HP Indigo

Architektúra LEPXzdokonaľuje základné fyzické parametre technológie LEP a je dôvodom, prečo si tlačové stroje Indigo vydobyli renomé vysokokvalitnej digitálnej tlače. Architektúra LEPX využíva namiesto jedného procesora (engine) pre spracovanie obrazu, ako je to pri technológii LEP, súčasne šesť týchto procesorov. Tento postup niekoľkonásobne zvyšuje výslednú rýchlosť tlače, ktorá sa vyrovná analógovej tlači pri zachovaní výhod tlače digitálnej. LEPX tak poskytovateľom tlačových služieb umožňuje dosiahnuť rýchlosť a efektivitu, vďaka ktorým môžu byť ziskoví aj pri digitálnej tlači zákaziek veľkého objemu.

 Hlavné výhody LEPX:

 • Operátori môžu spúšťať tlačové úlohy s rovnakou predvídateľnou rýchlosťou bez ohľadu na typ grafiky, pokrytie atramentom alebo použitie špeciálnych farieb.
 • Až 12 tlačových farieb. Zmena atramentov za behu a vytvorenie ľubovoľných farebných kombinácií. 
 • Ostré natívne rozlíšenie tlače 1600 dpi.
 • Úzkoformátový tlačový stroj HP Indigo V12 dokáže akúkoľvek tlačovú úlohu s až šiestimi farbami vytlačiť rýchlosťou 120 lineárnych m/min, čo je rýchlosť porovnateľná s analógovou tlačou. Tento tlačový stroj tiež podporuje najširšiu škálu substrátov pre digitálnu tlač etikiet - od nevystuženého filmu s hrúbkou 12 mikrónov až po lepenku s hrúbkou 450 mikrónov (18 pt) a ponúka možnosť lakovania priamo v tlačovej linke.

Digitálny tlačový stroj HP Indigo V12 je založený na novej LEPX architektúre.

Technológie pre 3D tlač od spoločnosti HP otvárajú novú éru digitálnej výroby

Viac ako 100 dielov použitých v novom portfóliu tlačových strojov HP Indigo bolo vyrobených technológiou Multi Jet Fusion od spoločnosti HP, a to vrátane dielov použitých v digitálnych tlačových strojoch HP Indigo 100K, HP Indigo V12 Digital a HP Indigo 15K.

Technológia 3D tlače umožňuje spoločnosti HP urýchliť cyklus návrhu a výroby jednotlivých dielov, takže dodaciu lehotu je možné skrátiť z týždňov na dni a zároveň pritom vďaka menšej spotrebe energie aj materiálu znížiť uhlíkovú stopu7, pretože niektoré z dielov môžu mať až o 90 % nižšiu hmotnosť8.

Jednotná platforma pre automatizáciu a excelentnosť

Operačný systém HP PrintOSX okrem riadenia prevádzky tlačových strojov funguje aj ako jednotná platforma pre aplikácie na báze cloudu a infraštruktúry služieb a podpory riadenej umelou inteligenciou, ktorá zákazníkom umožňuje maximálne zhodnotiť investíciu vynaloženú do tlačových technológií. Vďaka pokročilým technológiám, nástrojom a know-how, ktoré sú v rámci PrintOSXk dispozícii, môžu zákazníci začať budovať "tlačiareň budúcnosti", dosiahnuť prevádzkovú dokonalosť, automatizovať výrobu a inovovať pomocou aplikácií s vysokou pridanou hodnotou.

Operačný systém HP PrintOS bol prvýkrát predstavený na veľtrhu drupa v roku 2016 a v súčasnosti je k nemu pripojených viac ako 12 000 zákazníkov spoločnosti HP. Zákazníci využívajú celý rad aplikácií, ktoré dokážu v reálnom čase vyťažiť informácie z veľkých dát a aplikovať ich pri riešení najrôznejších typov prevádzkových problémov. Medzi aplikácie, ktoré poskytovateľom tlačových služieb pomáhajú dosiahnuť úspech, patria napríklad nasledujúce:

 • Obchod s aplikáciami HP PrintOS Marketplace teraz ponúka nové používateľské rozhranie a možno tu nájsť množstvo nových aplikácií a partnerských riešení, vrátane informácií o najnovších trhových trendoch a obchodných príležitostiach, ako aj stovky zadarmo dostupných grafických materiálov, ktoré si zákazníci môžu upraviť podľa vlastných potrieb.
 • HP Mosaic je teraz jednoduchší. V spolupráci s Microsoft Xiaoice sú na Marketplace k dispozícii neobmedzené jedinečné vzory vytvorené umelou inteligenciou. Prvých 4000 vzorov, ktoré umožňujú návrhárom rýchlejšie a lacnejšie vytvárať jedinečné projekty, sú teraz zdarma až do konca roka 2020.
 • HP PrintOS Site Flow je komplexné riešenie pre automatizáciu výroby od prijatia objednávky až po expedíciu. Site Flow najnovšie ponúka tri používateľské verzie - Lite, Pro a Enterprise - ktoré vyhovejú potrebám používateľov, ktorí denne tlačia 50 tlačových úloh, ako aj tým, ktorí ich denne tlačia viac ako 10 000. V roku 2019 bolo v systéme Site Flow spracovaných viac ako 20 miliónov tlačových zákaziek, čo predstavuje medziročný nárast o 34 %.
 • Color Beat teraz umožňuje po pripojení k tlačovému stroju HP Indigo vykonať automatizovanú certifikáciu farieb podľa tlačového štandardu G7.
 • Algoritmy pre Predictive Press Care (prediktívna údržba tlačového stroja) proaktívne rieši potenciálne problémy ešte pred tým, než môžu nepriaznivo ovplyvniť výrobu.

Dostupnosť

Tlačové stroje HP Indigo 100 pre tlač vo formáte B2, HP Indigo 15K pre tlač vo formáte SRA3+, HP Indigo 7K a HP Indigo 7eco pre komerčnú tlač, rovnako tak ako tlačové stroje HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K a HP Indigo 90K na tlač vo formáte B1 určené pre tlač etikiet a obalových materiálov by mali byť uvedené na trh v júni 2020 alebo neskôr.

Digitálny tlačový stroj HP Indigo V12 bude predstavený na veľtrhu drupa. Uvedenie na trh sa plánuje v roku 2022.

HP Inc.

Všetky autorove články
HP tlaciaren veltrh indigo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať