SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Spoločnosť Sony oznámila cenu a dostupnosť očakávaného televízora BRAVIA® A1 OLED 4K HDR pre Európu

Tlačové správy
0

Očakávané OLED televízory Sony, ktoré ponúknu bezkonkurenčnú kvalitu odtieňov čiernej a kontrastu, novú zvukovú technológiu Acoustic Surface a unikátny dizajn bez podstavca, budú na Európskom trhu dostupné od mája.

Spoločnosť Sony oznámila uvedenie svojho nového radu televízorov BRAVIA A1 OLED 4K HDR na trh. Televízory je už v súčasnosti možné v niektorých krajinách predobjednať. Séria BRAVIA A1 OLED ponúka jedinečnú kombináciu výnimočnej kvality obrazu technológie OLED, doplnenej o 4K HDR procesor X1 Extreme™ od Sony, prvý zvukový systém Acoustic Surface™ na svete a unikátny dizajn bez podstavca. Séria OLED televízorov A1 disponuje 8 miliónmi samostatne svietiacich pixelov, a prináša zásadné obohatenie vizuálneho zážitku s nebývalou kvalitou čiernej, bohatými a realistickými farbami, dynamickým kontrastom, obrazom bez rozmazania a širokým zorným uhlom. 4K HDR Procesor X1 Extreme rozširuje možnosti OLED a zaručuje výnimočný obraz v kvalite 4K HDR.

Spoločnosť Sony prišla na trh s OLED televízormi ako prvá (už v roku 2007) so svojim modelom XEL-1 s veľkosťou displeja 11“, ktorý bol vo svojej dobe výnimočným počinom. Ďalej pokračovala vo výrobe cenami ovenčených produktov s technológiou OLED pre profesionálne vysielanie a produkciu videí. Tieto produkty našli široké uplatnenie pri editovaní, prehliadaní nezostrihaných záberov, tvorbe grafiky a špeciálnych efektov, rovnako ako pri vysielaní a kinematografickej produkcii. Profesionálne monitory Sony Professional OLED Master získali cenu Scientific and Engineering Academy Award® a ocenenie Technical Emmy Award za výnimočnú inováciu v oblasti technologického vývoja.

Od predstavenia produktu na veľtrhu CES v januári minulého roka dostávame úžasnú spätnú väzbu, oceňujúcu pri televízoroch BRAVIA A1 OLED inovatívnu kombináciu špičkovej kvality obrazov s dômyselnou koncepciou zvukovej technológie Acoustic Surface,” uviedol Motoi Kawamura, riaditeľ oddelenia pre
marketing TV a produktové plánovanie (TV Marketing and Product Planning) spoločnosti Sony Europe. „Sme skutočne nadšení, že budeme môcť tento rok v máji ponúknuť zákazníkom v Európe televízory BRAVIA A1 OLED.“

Prvé použitie zvukovej technológie Acoustic Surface
Sony využilo výhody štruktúry OLED bez podsvietenia a vyvinulo novú zvukovú technológiu Acoustic Surface, ktorá dokáže vydávať silný a výnimočne kvalitný zvuk priamo samotným displejom. Vďaka originálnej koncepcii rezonuje celý displej bohatým zvukom a umožňuje tak jednotu obrazu a zvuku, ktoré by nebolo možné u konvenčných televízorov dosiahnuť. Na rozdiel od konvenčných LED televízorov, u ktorých zvuk vychádza zo spodnej časti alebo zo strán, umožňuje A1 splynutie obrazu a zvuku, takže sa javí, ako by hlasy vychádzali priamo z úst postáv a výbuchy akoby priamo explodovali z displeja televízora. Navyše technológia Acoustic Surface ponúka širokú synchronizáciu zvuku s obrazom zo všetkých uhlov pohľadu, a to i pri sledovaní z boku. V kombinácii s výnimočne širokým zorným uhlom televízorov OLED prináša séria A1 bezkonkurenčný vizuálny i zvukový zážitok, bez ohľadu na to, odkiaľ alebo pod akým uhlom televíziu sledujete.

Unikátny dizajn bez podstavca
Technológia akustického povrchu dotvára špičkový dizajn série A1, pretože odstraňuje konvenčné reproduktory, ktoré bývajú zvyčajne umiestnené na bokoch televízora alebo na jeho dolnom okraji. Dizajn A1 eliminuje akýkoľvek viditeľný stojan alebo reproduktory a nenecháva tak nič odvádzať pozornosť od výnimočného obrazu. Výsledkom je unikátna konštrukcia bez akéhokoľvek prvku, ktorý by pôsobil rušivo. Opora ukrýva výkonný subwoofer a systém pre „skryté vedenie káblov“, ktorý je možné zložiť a inštalovať televízor priamo na stenu.

Neprekonateľný kontrast a kvalita
Nový rad televízorov BRAVIA A1 OLED 4K HDR podporuje HDR (vysoký dynamický rozsah, High Dynamic Range), ktorý reprodukuje dramatický kontrast s bohatými, žiarivými farbami. Špičkový 4K HDR obrazový procesor od Sony X1 Extreme ďalej zdokonaľuje farebnú presnosť a jas, podporuje HDR10, HLG a Dolby Vision™, aby bolo možné sledovať obsah z rastúcej knižnice v HDR. Výkon 4K HDR procesoru X1 Extreme rovnako umožňuje „vylepšenie“ obsahu na kvalitu blížiacu sa 4K HDR vďaka technológii HDR Remaster, ktorá vie detekovať, analyzovať a optimalizovať každý objekt na obraze, a tým upravuje celkový kontrast. Dokopy ponúkajú unikátne technológie Sony lepší zážitok pri sledovaní s vyššou čistotou obrazu, širšou paletou farieb a lepším kontrastom. Displej TRILUMINOS™ Display mapuje farby pre širšie farebné spektrum, Super Bit Mapping™ 4K HDR vytvára plynulý, prirodzený obraz bez farebného pruhovania (banding) a duálne databázové spracovanie, ktoré redukuje šum a maximalizuje tým čistotu obrazu. Motionflow™ redukuje pohybové artefakty a umožňuje prirodzenú reprodukciu pohybu. Všetky tieto technológie od Sony zaručujú realistickejší obraz s jemnými odtieňmi a hĺbkou farieb, dramatickým jasom a výnimočnou kvalitou čiernej.

S Android™ TV
Televízory BRAVIA A1 OLED 4K HDR majú operačný systém Android TV, ktorý prináša až k vám domov filmy, televízne show a tisícky aplikácií. Tým uľahčuje sledovanie vysielania či káblovej televízie, sťahovanie zábavy, aj použitie televízora na hranie hier. Milovníci televízie si môžu užiť hitparády a nadčasové filmy z Google Play™, Netflix, Amazon Video, YouTube a podobne. 

Séria BRAVIA A1 OLED 4K HDR TV - modely a ceny

  • KD-65A1, trieda 65” (uhlopriečka 64.5”), cena 5 599 € (s DPH)
  • KD-55A1, trieda 55” (uhlopriečka 54.6”), cena 4 099 € (s DPH)

Tieto televízory bude možné predobjednať u vybraných autorizovaných predajcov v druhej polovici apríla a v obchodoch budú dostupné začiatkom mája 2017. Informácie o cenách a ďalšie podrobné informácie získate na regionálnych webových stránkach spoločnosti Sony www.sony.eu.

Sony

Všetky autorove články
sony

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať