CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Šťastné 25. narodeniny ThinkPad!

Tlačové správy
0

Lenovo oslavuje štvrťstoročie ikonického notebooku limitovanou edíciou Thinkpad Anniversary Edition 25

Lenovo dnes na exkluzívnom evente v Yamato Labs v Japonsku, rodisku ThinkPad-u, s hrdosťou predstavilo limitovanú edíciu ThinkPad-u, aby oslávilo 25 rokov dizajnových a technologických inovácií. ThinkPad Anniversary Edition 25 je modernou inkarnáciou klasického dizajnu a zahŕňa ikonické “retro” funkcie, ako sú podsvietená 7-radová klávesnica ThinkPad Classic, samostatné tlačidlá hlasitosti, LEDky signalizujúce stav zariadenia a viacfarebné logo.

Návrh konceptu bol predstavený 25. júna 2015, pričom na zbieranie spätnej väzby a preferencií od verných fanúšikov ThinkPad-u z celého sveta boli použité sociálne siete. Až na klasické prvky prichádza ThinkPad Anniversary Edition 25 s úplne vynoveným dizajnom. Poháňa ho Intel® Core™ i7-7500U procesor, samostatná grafická karta NVIDIA GeForce 940MX a 14-palcový full HD dotykový displej. Výkon tohto ‘’Retro’’ ThinkPad-u je tak neporovnateľný s pôvodným 700C.

25 rokov nekompromisných inovácií
Navrhnutý Richardom Sapperom a zostrojený v Yamato Labs v Japonsku, bol pôvodný ThinkPad 700C predstavený 5. októbra 1992. Inšpiráciu čerpal z tradičnej japonskej „bento box“ a značil začiatok úžasnej cesty. V priebehu niekoľkých mesiacov vyhral viac ako 300 ocenení a stal sa symbolom prestíže pre prezidentov a riaditeľov firiem.

Neskôr, pri 130 milliónoch predaných kusov, sa z ThinkPad-u stala ikona IT odvetvia. Pomáhal bádateľom dosiahnuť najodľahlejšie miesta planéty, bol súčasťou mnohých vesmírnych misií a uľahčil rast nespočetného množstva firiem. My sme sa obzreli späť v čase a zozbierali viac príbehov, v ktorých ThinkPad zmenil svet. Takže, čo robí ThinkPad takým výnimočným?     

,,Dizajn ThinkPad-u vytvára silný a synergický vzťah medzi formou a funkciou. Vyvažuje sofistikovanú estetiku, dômyselne vyskladané užívateľské skúsenosti a renomované inžinierske zručnosti s cieľom priniesť prvotriedne produkty,’’ povedal David Hill, bývalý Chief Design Officer v Lenovo. ,,Aj 25 rokov po uvedení pôvodného 700C je najnovší X1 Carbon stále na prvý pohľad rozpoznateľný ako ThinkPad.’’      

ThinkPad v 50-tich – Čo ďalej?
Vzhľadom k tomu, že technológia pokročila exponenciálnou rýchlosťou, dizajnéri a inžinieri stojaci za ThinkPad-om si kladú za cieľ neustále pretvárať mobilné počítače pri zachovaní pôvodného konceptu. Od ThinkPad-u 701C s ‘’motýľou’’ klávesnicou, ku konvertibilnému notebooku 2-v-1 X1 Yoga s klávesnicou „rise and fall“, toto neúprosné hľadanie dokonalosti urobilo z ThinkPad-u číslo jeden medzi biznis notebookmi. Počas nasledujúcich 25 rokov sa ThinkPad neprestane vyvíjať, inovovať a prinášať technológie zajtrajška. Arimasa Naitoh, bývalý šéf Yamato Labs, ktorý sa láskyplne nazýva aj otec ThinkPad-u, pevne verí, že budúcnosť je v bezpečných rukách.  

„ThinkPad dokázal, od pôvodného 700C až po najnovšiu sériu X1, že umožňuje transformáciu biznisu a ponúka zákazníkom mobilitu bez kompromisov,’’ hovorí. ,,Náš tím inžinierov si predstavuje svet, kde ThinkPad vytvára nové odvetvia a ďalej obohacuje používateľské skúsenosti, zatiaľ čo sa technológie stávajú čoraz väčšou súčasťou našich životov.’’    

Citáty
„ThinkPad pomohol zrevolučniť spôsob, akým robíme veci. Obchod, vzdelanie, zdravotníctvo, zásobovanie, doprava a bankovníctvo sú iba časťou odvetví, ktoré za uplynulých 25 rokov zmenili počítače,’’ povedal Gianfranco Lanci, prezident a COO, Lenovo. ,,Ďalších 25 rokov bude pre nové generácie príležitosťou objavovať fenomén ThinkPad-u. Pokým budú existovať výzvy na posúvanie hraníc od zákazníkov, ThinkPad na ne bude odpovedať.”

“Naša spolupráca so spoločnosťou Lenovo naštartovala skutočnú inováciu v mobilných PC a zmenila spôsob obchodovania,’’ povedal Jim Johnson, viceprezident Client Computing Group a generálny riaditeľ Client Customer Engineering Group v Intel Corporation. ,,Od ThinkPad-u 700C z 1992 až po dnešné, ultraľahké a všade pripojiteľné X1 série 2v1, pokračujeme v spoločnom posúvaní hraníc verejne dostupného výkonu, bezpečnosti a ovládateľnosti, ktoré pomáhajú modernej pracovnej sile.”

“Bolo pre nás privilégiom spolupracovať s ThinkPad tímom pri vývoji mobilných počítačov od prvého ThinkPad-u bežiaceho na Windows 3.1, až po najnovší ThinkPad X1 Yoga, na ktorom sa dajú vyskúšať všetky moderné prvky Windows 10,’’ povedal Peter Han, viceprezident Partner Devices and Solutions, Microsoft. ,,Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu so spoločnosťou Lenovo, aby sme priniesli nové zážitky, ako je zmiešaná realita a umelá inteligencia, ktoré pomôžu používateľom ThinkPad-u dosiahnuť ešte viac.”      

Zobrazit Galériu

SKPR Strategies, s.r.o.

Všetky autorove články
ThinkPad Lenovo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať