Streamer 4K AverMedia Live Gamer ULTRA pre hráčov, aj prednášajúcich a tvorcov webcastov

0

Nedávno sme predstavili jednoduchšiu a lacnejšiu verziu zariadenia na nahrávanie, alebo streamovanie obrazu a zvuku pre hráčov na herných konzolách Live Gamer MINI. Hlavným obmedzením verzie MINI je však maximálne rozlíšenie obrazu je Full HD. Pokiaľ chcete streamovať, alebo nahrávať obraz v rozlíšení 4K, potrebujete výkonnejší streamer, napríklad GC553, samozrejme výkon sa podpísal na takmer dvojnásobnej cene v porovnaní s verziou pre FullHD. 

Možnosti zariadenia ukazuje naše video

AverMedia Live Gamer ULTRA GC553 má jeden port USB-C a dva HDMI konektory. Jeden vstupný, na ktorý sa pripojí kábel z hernej konzoly a druhý výstupný, kam sa pripojí kábel do televízora, alebo monitora.  zariadenie umožňuje zachytávať obraz z HDMI vstupu a konvertovať ho na prúd údajov, ktoré sa prenášajú do počítača cez USB 3.1.

Video je komprimované cez kódek H.264, alebo H.265.  Cez port USB-C sa zariadenie zároveň aj napája. Maximálne rozlíšenie obrazu je 4K pri maximálnej snímkovej frekvencii 60 fps. Pri rozlíšení FullHD je maximálna snmková frekvencia 120p.

Na nahrávanie, prípadne streamovanie potrebujete  vhodnú aplikáciu. Na stránkach výrobcu je k dispozícii aplikácia RECentral, ktorá je k dispozícii pre platformy Windows aj Mac OS X. Tandem streamer – aplikácia RECentral má veľmi malú latenciu, takže môžete hrať aj tak, že sa pozeráte na obraz v aplikácii na počítači. Streamovať priebeh hry môžete na YouTube, Twitch, Facebook, Niconico, Smashcast, či Mixer. Aby ste mohli streamovať, alebo nahrávať 4K obraz s vloženým oknom, potrebujete k tomu Windows PC s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX1050, alebo vyššiu. Na MacBook Pro je maximálne podporované rozlíšenie 3840x2160 pri 30fps, avšak len v Single Mode, čiže nie je možné vkladať okná.

Aplikácia RECentral umožňuje do nahrávaného, alebo streamovaného videa vložiť aj okno, ktoré môže obsahovať obrázok, video, či obraz z kamery. Odtiaľto je už len krôčik k inému, pre mnohých ešte užitočnejšiemu scenáru použitia – záznamu prezentácie na prednáške, prípadne streamovanie webcastu. Alebo na streamovanie obrazu z iného zariadenia s HDMI obrazovým výstupom, napríklad z Raspberry Pi, niektorých meracích prístrojov a podobne. Ak potrebujete streamovať prednášku, na vstup streamera sa pripojí kamera zaznamenávajúca obraz prednášajúceho, prípadne záber na jeho ruky ak niečo ukazuje, alebo na obrazovku smartfónu, či iného zariadenia na stole. Záber z tejto kamery sa v aplikácii RECentral spojí zo záznamom aktivít na obrazovke počítača, napríklad na okno aplikácie PowerPoint. Aby ste mohli využiť tento scenár, musíte na začiatku spustiť v aplikácii RECentral záznam, alebo aktivovať streamovanie a hneď stiahnuť okno tejto aplikácie na lištu. Tým sa uvoľní celá obrazovka pre Power Point, prípadne inú aplikáciu z ktorej sa prezentuje. Skôr než dá prezentujúci, alebo organizátor podujatia záznamy z prednášok na web je potrebné zo začiatku vystrihnúť niekoľko sekúnd, kým sa aplikácia RECentral stiahne na lištu. Veľkosť okien z kamery a záznamu aktivít môžete nastaviť ľubovoľne, prípadne ich môžete priebežne meniť. V niektorých častiach prednášky sa hodí väčšie okno s prezentáciou, pri praktických ukážkach zväčšíte okno obrazu z kamery. Vo výslednom videu potom tieto krátke úseky v ktorých v aplikácii RECentral meníte veľkosť okna vystrihnete. V streame to nevadí, stačí ak okomentujete že zmeníte kvôli ukážke veľkosť okien. .  

Technické údaje: Maximálne rozlíšenie záznamu: 2160p/60fps. Rozhranie: USB-C; Podporované rozlíšenia vstupu: 2160p, 1440p, 1080p, 1080i, 720p, 576p, 480p, 480i. Rozmery: 112.5 x 62 x 26 mm, hmotnosť 116 g.

Cena 198 eur

Hodnotenie 90

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Streamer AverMedia Live Gamer Ultra GC553

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať