CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Študenti IT a informatiky môžu získať grant na projekty

Tlačové správy
0

Študenti a učitelia informačných technológií a aplikovanej informatiky môžu získať grant na svoje inovatívne projekty. Nadácia Tatra banky totiž otvorila grantový program E-Talent. Informovala o tom manažérka Nadácie Tatra banky a sponzoringu Zuzana Böhmerová.

Grantový program E-Talent podporí aktívne skupiny zložené zo študentov všetkých troch stupňov štúdia, učiteľov a výskumných pracovníkov na vybraných fakultách technického zamerania. Nadácia tak podporí priame náklady výskumných tímov, aby na vybraných fakultách mohli uskutočniť výskumne práce aj s možnými praktickými výstupmi.

Predkladané projekty musia nadväzovať na vzdelávací proces. Žiadosť o grant môžu skupiny poslať do 4. novembra. Plánovaná výška grantu je 25 000 eur, maximálna výška podpory na jeden projekt je pritom 5 000 eur. Záujemcovia môžu projekty podávať len elektronicky prostredníctvom online formulára na internetovej stránke www.nadaciatatrabanky.sk.

Böhmerová pripomína, že v minulom roku do grantového kola prijali 22 projektov, z ktorých podporili sedem projektov v celkovej sume 25 000 eur. Podporili pritom štyri projekty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, dva projekty Technickej univerzity v Košiciach a jeden projekt Žilinskej univerzity v Žiline. „Aj vďaka našej podpore bola v máji tohto roku v Spišskej Novej Vsi vypustená atmosférická sonda, ktorá priniesla odbornej verejnosti nové poznatky zo stratosféry,“ uviedla Böhmerová.

SITA

Všetky autorove články
studenti nadacia Tatra banky

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať