SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Svetová premiéra dodávky Nissan e-NV200 s dlhším dojazdom

Tlačové správy
0

Spoločnosť Nissan, popredný svetový výrobca elektromobilov, dnes predstavila svoju novú dodávku s nulovými emisiami a dlhším dojazdom, ktorá na jedno nabitie dôjde ďalej než kedykoľvek predtým. 

Nová batéria s kapacitou 40 kWh pre 100 % elektrickú dodávku e-NV200 ponúka o 60 % dlhší dojazd, až 280 km podľa NEDC*. A pretože batéria nie je o nič väčšia ani ťažšia, pre zákazníkov to znamená zachovanie celého nákladového priestoru i úžitkového zaťaženia. Firmám a profesionálnym vodičom tak môže vždy ponúknuť dojazd až priamo „ku dverám“. Zákazníci môžu teraz prejsť na jedno nabitie o viac než 100 km ďalej, čo znamená, že Nissan e-NV200 pokrýva až v 40 % každodenné jazdy európskych zákazníkov využívajúcich malé dodávky.

Nová dodávka e-NV200 s kapacitou batérie 40 kWh je uvedená na trh dnes na akcii Nissan Futures 3.0 v nórskom Osle – najzelenšom európskom hlavnom meste pre rok 2019. Okrem toho, že firemným zákazníkom pomáha vylepšiť ich ekologický profil, predstavuje táto dodávka kľúčový pilier v širšom záväzku Nissanu znižovať emisie CO2 v centrách miest spôsobované profesionálnymi vodičmi, ktorí doručujú a vyzdvihujú tovar.

Gareth Dunsmore, riaditeľ divízie elektromobilov spoločnosti Nissan Europe, k tomu hovorí: „Vďaka dlhšiemu dojazdu a vynikajúcej kapacite nákladného priestoru je nová dodávka e-NV200 s kapacitou batérie 40 kWh ideálnym riešením dodávok pre mestský rozvoz a vyzdvihovanie tovaru. Vzhľadom na obrovský vplyv, aký má komerčný rozvoz tovaru a profesionálni vodiči na kvalitu ovzdušia a dopravné zápchy, predovšetkým v centrách miest, je zníženie emisií CO2, ktoré vytvárajú, zásadnou zložkou budovania udržateľnejšej budúcnosti.“

 Paul Willcox, predseda predstavenstva spoločnosti Nissan Europe, hovorí: „Svet prechádza na elektrický pohon, čo znamená, že sa prehodnocuje v podstate všetko, čo máme spojené s jazdením, dochádzaním a napájaním nášho každodenného života. Aby však bola táto budúcnosť životaschopná, musíme vytvoriť plne elektrický ekosystém umožňujúci moderný život čistejší, bezpečnejší a prepojenejší pre každého. Chytrejšie a lepšie 100 % elektromobily, ako je nová dodávka e-NV200, sú srdcom tohto ekosystému – teraz i pre budúce generácie.“

Dodávku e-NV200 s kapacitou batérie 40 kWh bude možné objednávať eště pred koncom roka 2017.

Zdroj: http://newsroom.nissan-europe.com

nissan e-NV200

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať