SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

Svetové galérie vo vašej obývačke: Samsung prichádza s tohtoročným modelovým radom televízorov The Frame

Tlačové správy
0

Necelý rok po slovenskej premiére prichádza Samsung s novým modelovým radom lifestylového televízora The Frame, ktorý sa po vypnutí dokáže zmeniť na obraz. Netradičný dizajn v spojení s kvalitou obrazu, ktorú zaisťuje technológia QLED, si najnovšie môžete vychutnať hneď v šiestich rôznych veľkostiach uhlopriečok obrazovky: 43" (odporúčaná maloobchodná cena 1 299 €), 50" (odporúčaná maloobchodná cena 1 399 €), 55" (odporúčaná maloobchodná cena 1 599 €), 65" (odporúčaná maloobchodná cena 2 199 €) a najnovšie aj 32" (odporúčaná maloobchodná cena bude spresnená) a 75" (odporúčaná maloobchodná cena 3 499 €). Do predaja budú nové televízory The Frame postupne uvádzané od apríla tohto roku, iba najmenšia verzia 32" príde na trh začiatkom júna.

The Frame sa radí do lifestylové radu televízorov Samsung. Prekonáva koncepciu tradičných televízorov a stáva sa dizajnovou ozdobou interiéru a zároveň dvoma zariadeniami v jednom. The Frame tak obohatí vzhľad každého obytného priestoru.

„Po minuloročnom úspešnom uvedení tohto televízora na slovenský trh prichádzame s ďalšou, ešte vylepšenou verziou, vrátane nových uhlopriečok. Sme radi, že zároveň môžeme oznámiť významné rozšírenie spolupráce so svetovými galériami a umelcami, takže prostredníctvom televízora The Frame je možné si zobraziť už viac ako 1 200 umeleckých diel z 25 galérií,“ uviedol Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „V režime umenie sme tiež výrazne zlepšili kontrast a hĺbku čiernej, nasadili viac filtrov pre zobrazované fotografie a rozšírili počet verzií passpart.“

Vylepšený režim umenie

Verné zobrazenie farieb garantuje technológia Quantum Dot, ktorá ako jediná dosahuje 100% objem farieb. Novinkou je podsvietenie Dual LED, ktoré využíva nielen studenú farbu LED diód, ale najnovšie aj teplú farbu. Vďaka nej môžu ponúknuť vyšší jas a lepší farebný tón. Slnečné lúče v obraze sú jasnejšie a tiene temnejšie. Oproti minuloročnému radu televízorov The Frame sa kontrast zlepšil
o 27 %. Lepšia je úroveň čiernej pri pozorovaní televízora zo všetkých uhlov. Zobrazenie obrazu je teraz oveľa bližšie originálu vďaka čiernej, ktorá je hlbšia o 20 %. Oproti minuloročným modelom je k dispozícii taktiež dvojnásobný počet možností paspart, namiesto dvoch rovno štyri. K minulým verziám Modern Mat a Shadowbox Mat pribudli Modern Matte Thin a Modern Matte Wide (moderné tenké a široké passaparty).

Televízor The Frame sa odlišuje od ostatných modelov hneď na prvý pohľad. Rám obrazovky tvorí skutočná rámová konštrukcia, aká sa používa na zarámovanie obrazov, ktorá je navyše vymeniteľná. Zákazníci majú na výber zo štyroch farebných dekorov – hnedej, béžovej, bielej a čiernej. Cena vymeniteľného rámčeka sa navyše oproti minulému roku znížila, a to na 79 € u všetkých uhlopriečok okrem najmenších (rámik pre The Frame 32" stojí 69 €). Ak vás omrzí jedna z farieb, môžete ju vymeniť za inú. Celá výmena pritom zaberie len niekoľko sekúnd.

Nové typy stojanov

Pre maximálne verný dojem z takto umiestnenej obrazovky, je The Frame štandardne vybavený držiakom pre bezmedzerovú inštaláciu na stenu a pripojený iba jedným, takmer neviditeľným káblom One Invisible Connection, ktorý do televízora privedie okrem obsahu aj elektrickú energiu. The Frame môžete umiestniť aj na špeciálny stojan Studio Stand, ktorý pripomína stojan na maliarske plátno ako v skutočnej galérii., The Frame 32" je jediný zo súčasnej ponuky, ktorý môže byť umiestnený aj vo vertikálnej polohe. (Okrem toho sa od ostatných uhlopriečok líši rozlíšením QLED Full HD a využitím systému One Connect Mini).

Ak sa televízor The Frame práve nepoužíva na sledovanie televízneho vysielania alebo filmov, zobrazuje v Režime umenie dokonalé fotoreprodukcie obrazov alebo umeleckej fotografie, a dokáže tak premeniť obytný priestor na umeleckú galériu. Snímač jasu, ktorým je The Frame vybavený, umožňuje upraviť farebné podanie tak, aby sa prispôsobilo jasu v miestnosti a dosiahlo sa tak optimálneho zobrazenia umeleckého diela na obrazovke televízora. Tiež je možné si nastaviť, ako dlho sa majú obrazy zobrazovať v prípade, že v miestnosti nikto nie je, o čo sa stará pohybový senzor.

Majitelia The Frame majú na výber zo siedmich možností zobrazenia svojich fotografií a desiatich farebných podkladov. Na jednej obrazovke tak môžu mať až tri fotografie, alebo jednu rozdelenú do troch častí ako triptych, panoráma či mix. Najnovšie u nich môžu použiť až šesť špeciálnych foto filtrov: Art Deco, Ink, Wash, Pastel, Aqua a Fauve.

Obchod s umením výrazne posilňuje

Obchod s umeleckými dielami pre The Frame (Art Store) stojí na partnerských vzťahoch s najprestížnejšími galériami a múzeami na svete a sprístupňuje viac ako 1 200 umeleckých diel. Do aplikácie Obchod s umením boli pridané majstrovské diela z galérie Minted v Spojených štátoch či Artist v Južnej Kórei. Spoločnosť Samsung bude aj v budúcnosti ďalej rozširovať svoje partnerstvo s múzeami, aby posilnila svoj ekosystém distribúcie umeleckých diel.

Skúšobná verzia Obchodu s umením je zadarmo počas prvých 31 dní od aktivácie. Noví zákazníci však môžu získať pri stiahnutí aplikácie Samsung Promotion navyše ďalšie tri mesiace zadarmo. Po skončení štvormesačnej skúšobnej verzie je cena za používanie umeleckých diel 5,99 € za mesiac. Jednotlivé umelecké diela je možné kúpiť aj jednotlivo za 23,99 €.

The Frame tiež podporuje funkciu hlasového asistenta Bixby, ktorého spoločnosť Samsung vyvinula ako platformu pre hlasové ovládanie, ktoré využíva umelú inteligenciu, a ktoré tento model premieňa na skutočne inteligentný televízor. Prostredníctvom Bixby je možné televízor ovládať a pristupovať k platformám umožňujúcim streamovanie videa pomocou jednoduchých hlasových príkazov, ktoré užívateľom poskytujú lepší zážitok zo sledovania multimediálneho obsahu.

Viac informácií o televízore Samsung The Frame vrátane cien nájdete na tomto webe.

Samsung

Všetky autorove články
Samsung TV theframe LED televizor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať