TP-LINK uvádza na slovenský trh dvojpásmový gigabitový Wi-Fi repeater RE350

Tlačové správy
0

Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh dvojpásmový repeater (tiež opakovač či extender) Wi-Fi signálu RE350, ktorý podporuje moderný štandard 802.11ac. Vďaka nemu dokáže prenášať dáta kombinovanou rýchlosťou až 1200 Mbit/s. Repeater zlepšuje celkovú kvalitu signálu Wi-Fi siete a zaisťuje pokrytie tam, kde je signál z routeru slabý alebo nedostupný. Model RE350 disponuje gigabitovým ethernetovým portom, takže môže slúžiť aj ako bezdrôtový adaptér pre zariadenia, ktoré nemajú zabudovaný Wi-Fi modul, napríklad Blu-ray prehrávače, herné konzoly alebo internetové televízie.

Rýchla Wi-Fi sieť aj v zložitom priestore
Wi-Fi repeater RE350 pracuje súčasne v pásmach 2,4 a 5 GHz. Dosahuje celkovú kombinovanú rýchlosť až 1200 Mbit/s (300 Mbit/s v pásme 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásme 5 GHz), teda niekoľkonásobne vyššiu než bežné bezdrôtové siete štandardu 802.11n. Jeho výkon postačí pre náročné činnosti ako streamovanie HD videa, online hry, zálohovanie veľkých objemov dát a iné úlohy vyžadujúce veľkokapacitné pripojenie. Podpora dvoch pásem tiež umožňuje vytvoriť rôzne siete podľa typu využitia.

Univerzálny pomocník
Repeater TP-LINK RE350 spolupracuje s akýmkoľvek štandardným bezdrôtovým routerom. Bez zložitej inštalácie a nastavovania pomôže v rámci bezdrôtovej siete eliminovať hluché miesta a celkovo zlepšiť kvalitu signálu. Navyše je vybavený inteligentným svetelným LED indikátorom sily signálu, ktorý pomáha nájsť optimálne umiestnenie v priestore.
RE350 sa zapája priamo do elektrickej zásuvky, takže je možné ho jednoducho premiestňovať podľa aktuálnych potrieb. Svojím nenápadným prevedením so sklopnými anténami prístroj nenarušuje vzhľad interiéru a vďaka malým rozmerom môže poslúžiť aj na cestách, napr. v hoteli k posilneniu miestnej siete pri nedostatočnej kvalite pokrytia.
Opakovač RE350 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK a to za odporúčanú koncovú cenu 66,59 EUR.

Kľúčové vlastnosti:

  • Jednoduché pokrytie hluchých miest Wi-Fi signálom alebo rozšírenie siete do priestorov, kam nie je možné natiahnuť káble
  • Prenosy dát vo dvoch pásmach s celkovou rýchlosťou až 1200 Mbit/s pre najnáročnejšie aplikácie
  • Dve nastaviteľné antény pre optimálne pokrytie a spoľahlivé pripojenie
  • Podpora všetkých Wi-Fi štandardov vrátane najnovšieho 802.11ac
  • Vďaka gigabitovému ethernetovému portu je možné použiť ako Wi-Fi adaptér pre iné zariadenia
  • Spolupracuje so všetkými Wi-Fi routermi a prístupovými bodmi
  • Inteligentný indikátor sily signálu pomáha vyhľadať vhodné umiestnenie
  • Jednoduché sprevádzkovanie a možnosť prenášania podľa potreby vďaka kompaktnému prevedeniu so zapojením priamo do elektrickej zásuvky
Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
TP-Link

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať