Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

“Tabletková” vakcína proti COVID-19 by mohla byť oveľa účinnejšia a s menšími vedľajšími následkami

Bezpečnosť
10

Izraelsko-americká farmaceutická spoločnosť Oramed Pharmaceuticals sa pripravuje na spustenie fázy 1 klinického skúšania prvej perorálnej vakcíny proti COVID-19 na svete. Je založená na technológii Oramed umožňujúcej orálne podanie mnohých liečiv na báze proteínov. V súčasnosti prebieha v spolupráci s americkým úradom na kontrolu potravín a liečiv fáza 3 klinického testovania perorálne podávanej inzulínovej kapsuly pre cukrovku typu 1 a typu 2.

Perorálna vakcína na COVID-19 by eliminovala niekoľko prekážok rýchlej a rozsiahlej distribúcie a potenciálne by umožnila ľuďom užiť vakcínu doma. Ľahké podávanie vakcíny môže urýchliť očkovanie, navyše perorálna vakcína by bola veľmi výhodná v prípade, ak sa bude odporúčať každoročné očkovanie proti covidu podobne ako pri chrípke. Pilotná štúdia na zvieratách ukázala, že vakcína podporuje vývoj protilátok imunoglobulínu G (IgG) a imunoglobulínu A (IgA). IgA je nevyhnutná na dlhodobú imunitu.

Na rozdiel od očkovacích látok Moderna a Pfizer, ktoré sa zameriavajú na jediný spike proteín, vakcína Oravax sa zameriava na tri štrukturálne proteíny nového koronavírusu. Mala by preto byť oveľa účinnejšia proti variantom COVID-19. Navyše ide o vakcínu na báze kvasiniek, vďaka čomu je čas výroby kratší a náklady oveľa nižšie ako pri jej už schválených konkurentoch. Perorálne lieky takisto majú tendenciu mať menej vedľajších účinkov.

Vakcínu možno dodávať pri chladničkových teplotách a dokonca aj skladovať pri izbovej teplote. Dostať ju kamkoľvek na svete bude preto logisticky menej náročné. A napokon perorálna vakcína by si nevyžadovala profesionálne podanie. Spoločnosť by chcela svoju vakcínu testovať vo viacerých krajinách vrátane USA, Izraela, Európy a Mexika. Očakáva sa, že údaje z fázy 1 testovania u ľudí budú k dispozícii do troch mesiacov.

Zdroj: jpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

10 komentárov

A čo ten SputnikV, obsahuje tie nanity ako ruské štátne tajomstvo, či nie? Povedali to Rusi pri predaji, či nie? reakcia na: “Tabletková” vakcína proti COVID-19 by mohla byť oveľa účinnejšia a s menšími vedľajšími následkami

25.3.2021 19:03
Zaujímalo by nás, že či ten SputnikV obsahuje tie nanotechnológie, ktoré ti môžu ovládať telo? Dosť sa o tom špekuluje teraz po internete: A je to ruské štátne tajomstvo, či nie je? Že v prípade vojny by Slovákom Rusi vypli orgány na diaľku cez miechu nanorobotmi? Vieme už o tom niečo? Či sa to len bude šepkať po internete? By sa zišlo zistiť, či sa oplatí dať si vpichnúť ten SputnikV? A dá si ho vpichnúť premiér, keď ho za štátne nakúpil? Vraj sa tie nanoroboty ovládajú elektromagnetickým poľom, kľudne cez wifi, či mobily, stačí byť v dosahu? (:
Reagovať

Čo pečeň? Ako ju perorálna vakcína postihuje? Vydrží to? reakcia na: “Tabletková” vakcína proti COVID-19 by mohla byť oveľa účinnejšia a s menšími vedľajšími následkami

25.3.2021 13:03
A čo pacienti s postihnutou pečeňou? Ako reagujú na perorálnu vakcínu? Neničí príliš moc pečeň? Ďakujem za vysvetlenie.
Reagovať

RE: Čo pečeň? Ako ju perorálna vakcína postihuje? Vydrží to? reakcia na: Čo pečeň? Ako ju perorálna vakcína postihuje? Vydrží to?

26.3.2021 10:03
Pecen je najrychlejsie obnovujuci sa organ v tele. Pi ostropestrecovy olej denne, ked s nou mas problemy.
Reagovať

RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle reakcia na: RE: Čo pečeň? Ako ju perorálna vakcína postihuje? Vydrží to?

26.3.2021 12:03
Ostropesterec nepomáha, lekári nevedia, čo je s pečeňou. Ďakujem za iné rady.
Reagovať

RE: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle reakcia na: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle

28.3.2021 20:03
Dajte si vysetrit, ci nemate hemochromatozu - zvysenie ukladania zeleza v organizme. postihuje aj pecen a lekari na to vraj casto vobec nemyslia a potom nevedia, co sa deje.

RE: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle reakcia na: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle

27.3.2021 16:03
Vďaka za radu, skúsim ešte olej, teraz skúšam čaj popri tabletkách ostropesterec

RE: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle reakcia na: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle

27.3.2021 14:03
Tabletky namiesto praveho oleja je vtip, samozrejme ze to nefunguje. Kupte flasu panenskeho ostropestrecu za 8eur a pite denne 2 glgy. Po 2 mesiacoch by mali byt vysledky. 1 flasa vyjde na 3-5 tyzdnov, uz si nepamatam.

RE: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle reakcia na: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle

27.3.2021 13:03
Užívala som ho roky v tabletkách a nič, pečeň chorá naďalej. Lekár nevie, čo je s ňou, len ma pumpuje ostropestercom naďalej, no zlepšenia po krvnom teste sú minimálne.

RE: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle reakcia na: RE: RE: Ostropesterec nepomáha, niečo je zle

26.3.2021 15:03
Ako vies, ze nepomaha? Mne pomohol. Uzivala si ho pravidelne, 2 glgy denne par mesiacov?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať