Apple: Tajná prezentácia odhaľuje, ako AR okuliare nakoniec nahradia iPhony

1

Je veľmi pravdepodobné, že v nie veľmi vzdialenej budúcnosti sa iPhone, ktorý dnes stále nosíte so sebou, stane zbytočnou technológiou. Prinajmenšom Apple v to verí, ako naznačuje uniknutá prezentácia. Publikoval ju web The Information a pojednáva o časovom horizonte, ktorý Apple určil na vydanie svojich okuliarov s rozšírenou realitou. Prvú náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou chce spoločnosť uviesť v roku 2022, po nej bude v roku 2023 nasledovať lepšie vyzerajúca verzia.

Podľa prezentácie by približne o desať rokov mali AR okuliare nahradiť smartfóny a každodenné používanie telefónu bude zastarané. V rozšírenej realite virtuálne prvky prekrývajú reálny svet, aby sa poskytli kontextové informácie. Pri navigovaní po uliciach sa tak dozviete náhodné fakty o budovách, okolo ktorých prechádzate. Samozrejme, rozšírená realita môže zahŕňať aj reklamy.

CEO Applu Tim Cook dal jasne najavo svoje presvedčenie, že rozšírená realita, a nie virtuálna realita je pre budúcnosť rozhodujúca. Spoločnosť už pridala do svojich iPhonov niektoré funkcie rozšírenej reality vrátane meracej aplikácie, ktorá umožňuje prezerať objekt cez fotoaparátu iPhonu a odmerať jeho dĺžku alebo výšku pomocou softvéru interpretujúceho jeho vzdialenosť. To je však len začiatok.

Už roky sa hovorí o tom, že Apple pripravuje AR okuliare. Predstava je taká, že ľudia si nasadia okuliare a budú prostredníctvom nich dostávať rôzne užitočné informácie, napr. o textových správach, telefonátoch, dokonca budú môcť uskutočniť videokonferencie. No je to po prvýkrát, čo informácie o plánoch týkajúcich sa rozšírenej reality unikli priamo z notoricky tajnostkárskeho ústredia firmy. A čo je najdôležitejšie, únik ukazuje život, v ktorom sa zaobídeme bez iPhonov (mimochodom, firemné výnosy z nich v posledných štvrťrokoch jednostaj klesajú, ľudia si nechávajú svoje telefóny dlhšie a Apple stále ťažšie predáva svoj hardvér).

Únik naznačuje, že spoločnosť vidí budúcnosť svojho hardvérového biznisu v AR. Najprv však musí presvedčiť ľudí, aby chceli nosiť tieto zariadenia. Nie každý je totiž nadšený nositeľnou elektronikou, a hoci Apple Watch má úspech, je jednoduchšie pripevniť nejakú technológiu na zápästie ako ju nosiť priamo pred očami. Applu sa však už v minulosti podarilo presvedčiť ľudí, aby zmenili spôsob, ako žijú a pracujú, mohol by to teda urobiť znova.  

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart okuliare VR AR Apple iPhone smartfon displej

1 komentár

redakcia magorov...co zas klamete v nadpise. Z kade mate ze vsetci chcu nosit okuliare? reakcia na: Apple: Tajná prezentácia odhaľuje, ako AR okuliare nakoniec nahradia iPhony

13.11.2019 21:11
Okuliare nemaju nic s telefonom a ani ho nikdy nenahradia vy magori.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať