HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Tesla má novú, lacnejšiu, jednoduchšiu a účinnejšiu solárnu strechu

Technológie
3

Tesla nedávno predstavila svoju novú solárnu strešnú krytinu nazvanú Solar Glass Roof. CEO spoločnosti Elon Musk hovorí, že ak potrebujete novú strechu, v 80 percentách prípadov bude inštalácia týchto škridiel lacnejšia ako nová strecha plus samostatné solárne panely. Ide už o tretiu verziu solárnej strechy od tejto firmy a podľa vyjadrenia jej predstaviteľov má vyššiu účinnosť, jednoduchší dizajn, o polovicu menej súčastí použitých v škridlách a v porovnaní s druhou generáciou sa podstatne znížili aj náklady. Jedna z najväčších predností novej solárnej strechy je jej rýchla a ľahká inštalácia.

Spočiatku ju bude inštalovať sama Tesla, ale neskôr na to využije dodávateľov. Strecha by mala byť namontovaná do ôsmich hodín. V súčasnosti sú dostupné iba škridly z čierneho skla, v priebehu šiestich až deviatich mesiacov by však mali byť k dispozícii aj iné varianty. Pracuje sa aj na návrhu hlinených dlaždíc pre domy v stredomorskom štýle. A aká je účinnosť solárnych škridiel v porovnaní so solárnymi panelmi?

Tesla pripúšťa, že boli potrebné mierne zásahy do účinnosti (na úrovni jednociferných  čísel), aby jej škridly vyzerali dobre. Nová solárna strecha je teraz k dispozícii na objednávku a spoločnosť očakáva, že s inštaláciou na domoch zákazníkov začne o niekoľko týždňov. Strecha s plochou 185 štvorcových metrov a solárnou kapacitou 10 kW bude stáť okolo 42 500 dolárov. Na škridly sa bude poskytovať záruka 25 rokov.

Zdroj: engadget.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla bateria elektrina energia inovácie technika stroj

3 komentáre

to už dávno malo byt reakcia na: Tesla má novú, lacnejšiu, jednoduchšiu a účinnejšiu solárnu strechu

15.11.2019 19:11
strechy sú vystavené slnku 24/7 nechápem že to ešte není po celkom svete ako štandard aspoň 20rokov dávno urobené
Reagovať

... a účinnejšiu solárnu strechu reakcia na: Tesla má novú, lacnejšiu, jednoduchšiu a účinnejšiu solárnu strechu

4.11.2019 13:11
Neviem čo si mám pod solárnou strechou predstaviť. Ak ide o fotovoltaické panely, tak v tomto prípade sa o nejakej extra účinnosti nedá ani len uvažovať. Tie staré, ktoré sa predávajú aj u nás, ponúkajú max. výkon na úrovni okolo 150 W/m2. Tieto nové, účinné mi však po prepočte ponúkajú iba niečo okolo 55 W/m2. (10 000/185). Môže mi to niekto vysvetliť.
Reagovať

co za klamarsky nadpis hnojaci zase? reakcia na: Tesla má novú, lacnejšiu, jednoduchšiu a účinnejšiu solárnu strechu

31.10.2019 09:10
co za klamarsky nadpis hnojaci zase?... Dajte dokazy predtym ako klamete.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať