SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Tipy na darček: Samsung

Tipy na darčeky
0

Samsung Galaxy Tab S4

Najnovší 10,5" tablet od Samsungu ponúka fantastický displej AMOLED s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov, výbornú výdrž batérie aj pero S Pen. Vysoký výkon umožňuje hratie aj najnáročnejších hier, Samsung pre používateľov tabletu a priaznivcov hry Fortnite dokonca pripravil aj jedno prekvapenie. Stačí si hru nainštalovať a trikrát zahrať a získate špeciálny skin, ktorý vám budú kamaráti závidieť. Vďaka vynikajúcemu displeju a kvalitným stereofónnym reproduktorom je zážitkom aj sledovanie filmov či už vo full HD, alebo 4K rozlíšení. Okrem kvalitného Wi-Fi a bluetooth je vo výbave aj slot na SIM kartu s podporou LTE.

O pohon sa stará procesor Qualcomm MSM8998 (2,35 GHz + 1,9 GHz), ktorému sekunduje 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska UFS. Kapacitu však možno rozšíriť pomocou karty microSD až o 400 GB. Okrem štandardného režimu androidového tabletu je tu podľa vzoru phabletov Galaxy Note k dispozícii aj režim DeX, ktorý sa dá použiť s externým displejom alebo spustiť priamo na zariadení. V tomto režime sa používateľské rozhranie prepne tak, že pripomína prostredie PC. Aplikácie možno mať otvorené v samostatných oknách a môžete ich mať spustených viac naraz. Na prácu je toto zobrazenie vhodnejšie a jeho využitie je najlepšie s externou klávesnicou a monitorom. V našom redakčnom teste tablet získal ocenenie Tip redakcie: TOP PRODUKT.
Recenzia: PC REVUE č. 11/2018

Cena: 759 EUR (verzia LTE), 699 EUR (verzia Wi-Fi)
Odporúča: René Hubinský

Samsung Galaxy Note 9

Najväčšia medzigeneračná inovácia v produktovej rodine Note je elektronické pero S-Pen, ktoré so smartfónom komunikuje cez bluetooth. To umožnilo využiť tlačidlo na pere na diaľkové ovládanie rôznych funkcií, ako je napríklad spúšť fotoaparátu, prípadne po pripojení k monitoru, televízoru či projektoru na ovládanie prezentácie. Môžete písať poznámky na obrazovku uzamknutia a pripnúť ich tam na pol hodiny, urobiť screenshot označenej časti obrazovky, písať a kresliť do screenshotov celej obrazovky, označiť text na preklad či napísať živú správu, ktorá sa príjemcovi zobrazí ako animácia vášho písania a kreslenia.

Displej AMOLED s uhlopriečkou 6,4" má rozlíšenie 2960 × 1440 pixelov. Samozrejmosť je režim Always On umožňujúci trvalé zobrazovanie niektorých užitočných informácií na obrazovke uzamknutia. Vďaka 8-jadrovému procesoru Exynos 9810 Octa a GPU Mali-G72 MP18 je Note 9 zariadenie so špičkovým výkonom do biznisu aj pre najnáročnejších hráčov. Kapacita interného úložného priestoru sa dá pamäťovou kartou rozšíriť až na 1 TB. Batéria s kapacitou 4000 mAh vydrží jeden deň veľmi intenzívneho používania. Jedna z kľúčových noviniek Note 9 je aj možnosť pripojenia sa k zobrazovacím zariadeniam s veľkou obrazovkou priamo cez port USB-C.
Fotoaparáty sú hardvérovo identické s fotoaparátmi v Samsung Galaxy S9+. Širokouhlý objektív umožňuje prepínať clonu podľa aktuálnych svetelných pod­mienok. Dvojica objektívov hlavného fotoaparátu sa využíva aj na umelé rozostrenie pozadia. Umelá inteligencia dokáže rozlíšiť približne 20 rôznych typov scén. Videá v rozlíšení 4K môžete nakrúcať už aj pri snímkovej frekvencii 60 FPS. Vynikajúco funguje aj superspomalené video.

Recenzia: PC REVUE č. 9/2018

Cena: 999 EUR (128 GB), 1249 EUR (512 GB)
Odporúča: Ľuboslav Lacko

Samsung Galaxy S9/S9+

Tradičný atraktívny dizajn vlajkovej lode s efektne zaoblenými hranami displeja. Zadná stena zo skla umocňuje dojem luxusu, umožňuje bezdrôtové nabíjanie a nebráni prístupu signálu dovnútra k anténam. Snímač odtlačkov je ergonomicky umiestnený na zadnej strane pod fotoaparátom. Používateľ sa môže prihlásiť aj inteligentným rozpoznávaním tváre a skenovaním dúhovky. Displej AMOLED s rozlíšením QHD 2960 × 1440 pixelov má na S9 uhlopriečku 5,8" a na S9+ 6,2". Funkcia Always On v praxi znamená trvalé zobrazovanie niektorých informácií, predovšetkým času a ikon notifikácií, aj pri vypnutom telefóne. Srdcom verzie určenej na náš trh je osemjadrový čip vlastnej výroby Exynos 9810 Octa. Kapacita interného úložného priestoru 64/256 GB (podľa typu) vyhovie na akýkoľvek scenár.

Fotoaparát umožňuje prepínať clonu, takže sa dokáže lepšie prispôsobiť málo či príliš svetlému prostrediu. Väčší model S9+ má okrem širokouhlého objektívu s 12 Mpx senzorom Dual Pixel aj teleobjektív s rovnakým rozlíšením. Dva objektívy umožňujú kúzliť s hĺbkou ostrosti. Videá v rozlíšení 4K môžete nakrúcať už aj pri snímkovej frekvencii 60 FPS. Môžete zhotoviť aj efektné superspomalené zábery, kde sa okamih kľúčového deja trvajúci 0,2 sekundy dá spomaliť na 6 sekúnd. Mladší používatelia ocenia animované emoji založené na virtuálnej realite.

Cena: 949 EUR (64 GB) 1049 EUR (256 GB)
Odporúča: Ľuboslav Lacko

Samsung Galaxy Watch

Nové inteligentné hodinky prichádzajú v troch verziách a ponúkajú viaceré zlepšenia. Dizajn hodiniek je minimalistický a dáva tak priestor vyniknutiu zobrazených ciferníkov. Displej je, samozrejme, dotykový AMOLED s rozlíšením 360 × 360 pixelov. Vďaka tomu umožňuje plnofarebný režim Always On display. Je chránený sklom Corning Gorilla Glass DX+. O pohon sa stará dvojjadrový procesor Exynos 9110 s frekvenciou 1,15 GHz, vo výbave je 768 MB RAM a 4 GB interné úložisko. Konektivitu zabezpečuje bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass. Na spodnej strane hodiniek je senzor na meranie tlaku. Vo výbave je aj barometrický tlakomer/výškomer. Nabíjanie 270 mAh batérie je tradične bezdrôtové, uskutočňuje sa dodávanou nabíjačkou.

Hodinky sú odolné proti tlaku, vode a prachu podľa certifikácie IP68 + 5 ATM a vojenskej normy MIL-STD-810G. Galaxy Watch má množstvo základných aplikácií predinštalovaných, ale umožňuje aj inštaláciu veľa ďalších. Dokonca si na hodinkách môžete prezerať fotky alebo videá z YouTube. Aplikácie možno inštalovať aj priamo z hodiniek, no väčší výber ich je na mobile. Samozrejmé sú možnosti personalizácie. Výdrž na batériu je závislá od viacerých faktorov. Pri po­užívaní Always-On display sa dostanete na necelé 2 dni, pri bežnom používaní s vypnutou funkciou sa dostanete na 3 – 4 dni. Recenzia: PC REVUE č. 11/2018

Cena: 309 EUR
Odporúča: René Hubinský

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung darcek Vianoce smart telefon hodinky zabava technika

Pridať komentár