SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Toyota na veľtrhu hračiek otvorí mini autoškolu

Tlačové správy
0

Spoločnosť Toyota Motor Corporation na Medzinárodnom veľtrhu hračiek Tokyo Toy Show 2017 otvorí výstavný stánok, kde si rodičia s deťmi budú môcť prakticky vyskúšať riadenie koncepčného vozidla Camatte. Akcia sa bude konať od 1. do 4. júna v priestoroch výstavného centra Tokyo Big Sight.

Toyota už od roku 2012 na medzinárodnom veľtrhu hračiek v Tokiu prezentuje jednotlivé koncepty „Camatte“ s cieľom prenášať radosť a sny spojené s automobilmi na ďalšiu generáciu používateľov a súčasne lepšie oboznámiť rodičov a deti s automobilovým svetom. Označenie Camatte vychádza z japonského slova pre starostlivosť.

Na tohtoročnom veľtrhu Toyota predstaví autoškolu Camatte, kde si deti budú môcť vyskúšať jednotlivé kroky vedúce k získaniu vodičského preukazu. Naučia sa, ako ovládať volant a pedále, ba dokonca sa budú môcť s vozidlom previezť po dráhe vybudovanej v rámci výstavných priestorov. Bude to po prvýkrát, čo si deti vyskúšajú riadenie automobilu na vlastnej koži.

Automobilom, ktorý sa bude pohybovať po dráhe Autoškoly Camatte, bude Camatte Petta. Ide o najnovší prírastok do radu konceptov Camatte. Na vonkajšie panely konceptu Camatte Petta je možné prikladať magnety najrôznejších tvarov a farieb, aby si deti ozdobili vozidlo podľa vlastného vkusu.

Mladšie deti sa naučia ovládať automobil na jazdnom simulátore a po vyskúšaní konceptu „Camatte 57s“ (predstaveného v roku 2013) dostanú provizórny vodičský preukaz.

Detská autoškola Camatte

  1. Deti sa na jazdnom simulátore naučia ovládať volant a pedále.
  2. Deti si budú môcť vybrať niektorý z piatich navrhovaných vzorov na ozdobenie vonkajších panelov vozidla.
  3. Deti si budú môcť jedinečným spôsobom ozdobiť koncept Camatte Petta prikladaním prvkov na automobil podľa vybraného vzoru.
  4. Deti sa budú môcť previezť  na vlastnoručne ozdobenom vozidle po vybudovanej dráhe.
  5. Po absolvovaní jazdy deti dostanú vodičský preukaz vydaný spoločnosťou Toyota (vrátane fotografie držiteľa).

Camatte Petta

Hlavné technické špecifikácie

Dĺžka

Šírka

Výška

Rázvor náprav

Počet miest

Hnacie ústrojenstvo

3 075 mm

1 235 mm

1 315 mm

1 800 mm

3

Elektromotor

Doplňujúce informácie: Doterajší rad konceptov Camatte

Prvý koncept Camatte predstavila Toyota v roku 2012. Prvé vozidlo Camatte Sora si mohli deti aj prakticky vyskúšať a podľa vlastného vkusu upraviť jeho farby a štýl pomocou ľahko demontovateľných panelov karosérie. V roku 2013 predstavila Toyota svoj koncept Camatte 57s. Ten mal exteriér zložený z 57 malých demontovateľných panelov karosérie, ktoré bolo možné skladať ako puzzle.

Potom v roku 2014 Toyota ukázala svoj Camatte Lab, kde mohli deti prezentovať vlastnoručné obrázky na kapote vozidla a zároveň sa pri stánku podrobne oboznámiť s interiérom vozidla. V roku 2015 potom Toyota vystavovala koncept Camatte Hajime spoločne s Camatte Vision, vrátane využitia technológie rozšírenej reality, aby deti mohli zažiť simulovanú jazdu mestom v automobile prispôsobenom ich vlastným želaniam. Koncept Camatte Capsule, predstavujúci prívesné vozidlo s prispôsobiteľným interiérom, Toyota predviedla v roku 2016.

Toyota

Všetky autorove články
Toyota

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať