SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Twitter za druhý kvartál vykázal stratu 116,5 mil. USD

Tlačové správy
0

Upraveným ziskom 8 centov na akciu však firma prekonala očakávania, analytici odhadovali, že upravený zisk bude 5 centov na akciu.

Americká spoločnosť Twitter Inc., ktorá prevádzkuje rovnomennú mikroblogovaciu sieť, za druhý kvartál vykázala stratu 116,5 mil. USD. Strata firmy na akciu za apríl až jún bola v sume 16 centov. Po úprave o jednorazové položky Twitter za druhý štvrťrok vykázal zisk 8 centov na akciu, čím prekonal očakávania trhu. Analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research totiž v priemere odhadovali, že upravený zisk bude vo výške 5 centov na akciu.

Firma prevádzkujúca mikroblogovaciu službu za apríl až jún dosiahla tržby v objeme 573,9 mil. USD, čím tiež prekonala očakávania trhu. Analytici oslovení v prieskume spoločnosti Zacks predpovedali, že tržby budú na úrovni 536,8 mil. USD. Twitter uviedol, že priemerný mesačný počet jeho užívateľov v druhom štvrťroku medziročne stúpol o 5 percent na 328 miliónov. Oproti predošlému kvartálu sa však počet užívateľov nezmenil.

Hodnota akcií firmy Twitter v utorok pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze po zverejnení výsledkov za druhý štvrťrok klesla o vyše 9 percent na 17,75 USD za kus. Od začiatku tohto roka však akcie spoločnosti posilnili o 20 percent.

SITA

Všetky autorove články
Twitter

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať