SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Víťazi slovenských počítačových „Oskarov“ 2014

0

Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 25.9. 2014 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2014. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už štrnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.  Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem, piatich produktov a piatich projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2014 sa víťazom stal Igor Kolla, generálny riaditeľ, ANTIK Telecom s.r.o. a ANTIK Technology s.r.o.

Pracoval na dizajne ANTIK set-top boxov pre scrambling v analógovom televíznom káblovom prenose, na hlasových službách cez coax, pripravoval interaktívne teletextové hry a podobne.

Experimentoval so zobrazovaním webových stránok cez teletext pomocou DTMF tonovej

voľby na tradičnom analógovom telefónnom systéme, ktorý sa považuje za predchodcu dnešného internetu v televízii. Telekomunikačný biznis začal využitím hybridnej 2,4GHz bezdrôtovej technológie a káblového ethernetu vo veľkých obytných zónach mesta.  lgor Kolla vyvinul špeciálny dizajn technológie stereofotoaparatov a prenosu videa, ktoré boli použite na kontrolu robotov v prevádzke spracúvajúcej nukleárne odpady. Podieľal na výskumnom projekte vývoja vizualizácie skenovania mozgu a technológie na lokalizáciu nádorov. Je vizionárom IPTV, ktorý sa nebojí myslieť odvážne a dobre nápady realizovať s dôrazom skôr na vyššiu pridanú hodnotu než vysokú finančnú návratnosť investície.

V kategórii IT FIRMA roka 2014 sa víťazom stala spoločnosť RESCO spol. s r.o.

Vlajkovým produktom spoločnosti Resco je mobilná CRM aplikácia, ktorú celosvetovo využíva viac ako 600 firemných zákazníkov a desiatky tisíc používateľov. Všetky produkty Resco sa predávajú celosvetovo (s najväčší dopytom v severnej Amerike a západnej Európe), pričom pomer z hladiska tržieb 99% predstavuje zahraničný export.

Produkty Resco využívajú organizácie ako ako sú CocaCola, Unilever, Samsung, NASA, U.S. Army, CERN ale aj zdravotnícke kliniky, hasičský zbor v Oslo,  Červený kríž vo Veľkej Británii či sirotinec na Haiti. Spoločnosť Resco sa stala jedným z celosvetových lídrov vo vývoji cross-platformových mobilných riešení, známym vo svete ako prvotriedny technologický partner, pričom ide o čisto slovenskú firmu, ktorej celý vývoj produktov prebieha na Slovensku. Resco je dôkazom, že i malá firma zo Slovenska sa dokáže presadiť na vysoko-konkurenčnom a občas turbulentnom globálnom trhu.

V kategórii IT PROJEKT roka 2014 ocenenie tento rok získal projekt Mobilná aplikácia Dôvera.

Vďaka tejto aplikácii si klient/užívateľ môže ako prvý na Slovensku vyskúšať mHealth, v ktorom sa nachádza národný aj Európsky preukaz poistenca, jeho zdravotná karta, adresy a otváracie hodiny lekární, pohotovostí, SOS karta prvej pomoci s najdôležitejšími údajmi o zdravotnom stave. Aplikácia tiež pripomenie preventívne prehliadky, upozorní na liekové interakcie a informuje sa o schválenej hospitalizácii. Projekt prihlásila spoločnosť DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.

V kategórii IT PRODUKT roka 2014 sa víťazom stal produkt ESET Mobile Security od spoločnosti ESET, spol. s r.o. Produkt je určený na ochranu smartfónov a tabletov s operačným systémom Android pred rôznym typom malware. Obsahuje moduly pre Anti-Phishing, Anti-Theft, Security Audit, SMS&Call filter. Doteraz si ho stiahlo viac ako 4 000 000 používateľov.

Tento rok porota udelila aj špeciálne ocenenie za celoživotný prínos v oblasti IKT a uviedla tak do siene slávy Juraja Oravca, vedúceho Divízie rádiokomunikácií, Výskumného ústavu spojov, n.o. Banská Bystrica.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

Ocenenia IT OSOBNOSŤ a IT FIRMA roka 2014 boli udelené 25. septembra 2014 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE, WINK a portálu ITnews.sk. 

IT Asociácia Slovenska (ITAS) je profesijným združením 90 najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Poslaním IT Asociácie Slovenska je presadzovať informatizáciu ako predpoklad znalostnej spoločnosti.

PC REVUE, INFOWARE a portál itnews.sk sú vedúce médiá mapujúce oblasť informačných a komunikačných technológií na Slovensku. Vychádzajú vo vydavateľstve Digital Visions, ktoré sa zaoberá aj prieskumami trhu, organizáciou odborných konferencií a ďalšími projektmi na podporu informatizácie.

Podujatie podporili spoločnosti:

Zlatí reklamní partneri:

Asseco Central Europe, a.s., eD' system Slovakia s.r.o.,  Eset, spol. s r. o., T-Systems Slovakia s.r.o.

Strieborní reklamní partneri:

Aliter Technologies, a.s., Atos IT Solutions and Services s.r.o., Cisco Systems Slovakia, spol. s r.o., COMPAREX Slovakia, s.r.o., DATALAN, a. s., Digmia s.r.o., Disig, a.s., Fujitsu Technology Solutions s.r.o., Gamo a.s., GRENKELEASING s.r.o., Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o., IBM Slovensko, s.r.o., INVEA-TECH a.s., Kinstellar, s.r.o., Lenovo Slovakia s.r.o., MICROCOMP - Computersystém s.r.o., NESS Slovensko, a.s., Oki Systems, s.r.o., Oracle Slovensko, a.s., PosAm, s. r.o.,  SAP Slovensko s.r.o., SEAL IT Services, s.r.o., SEVITECH, a.s., Slovak Telekom, a.s., Softec, s.r.o., SWAN, a.s., TEMPEST, a.s.,WEZEO, s.r.o.

Bronzoví reklamní partneri:

ALEF Distribution SK, s.r.o., ANASOFT APR, spol. s r.o., ASBIS SK spol. s.r.o., AXASOFT, a.s., bit-STUDIO Bratislava, s.r.o., BiZZdesign Slovakia s.r.o., CÍGLER SOFTWARE, a.s., CGI Slovakia s.r.o., Datacorp, s.r.o., elfa, s.r.o., EMC Slovakia, EMM, spol. s r.o., GLOBESY, s.r.o., ICZ Slovakia a.s., InterWay, s.r.o., IPESOFT, s.r.o., Iris SH s.r.o., KODYS SLOVENSKO®, s. r. o., LAST MILE, s.r.o., LLARIK, s.r.o., LYNX - spoločnosť s ručením obmedzeným, MIM, s.r.o., Orange Slovensko, a.s.,  ORIWIN, s.r.o., Rackscale, spol. s r.o., S&T Slovakia s.r.o., SOFTIP, a.s., SOITRON, a.s., SPINET a.s., Telson, s.r.o., Unicorn Systems SK, s.r.o., VSL Software, a.s., WebSupport, s.r.o.,  X-NET, spol. s r.o.,

Mediálni partneri:

PC REVUE, ITnews.sk, INFOWARE, Zoznam, TA3, GoodWill, Instore, Nubium, Robime.it, Quark, SITA

 

IT GALA

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať