SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Umelá inteligencia zhodnotí kvalitu vašich fotografií

Technológie
0

Známy fotograf Trey Ratcliff vytvoril GPT na hodnotenie kvality fotografií, ktorý ho napodobňuje pri poskytovaní spätnej väzby. Bot s umelou inteligenciou využíva technológiu ChatGPT a Ratcliff hovorí, že bol vycvičený na viac ako 5000 jeho blogových príspevkoch a jeho publikovaných knihách o fotografii. Ratcliffove blogové záznamy sa týkajú kompozície, farieb, zlatého rezu a podobne. Bot tak pozná jeho štýl. Služba je bezplatná, ale používatelia budú musieť byť prihlásení do najnovšej verzie ChatGPT.

Web PetaPixel otestoval Ratcliffovho AI bota a uviedol, že je zarážajúce, ako dobre AI číta, čo je na fotografii, a presne opisuje drobné detaily. Napríklad pri portréte fotografky so starým fotoaparátom pochválil „ostré oči subjektu“ a všimol si „bokeh tancujúci v pozadí“. Bot s umelou inteligenciou tiež jemne skritizoval osvetlenie fotografie.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

„Mohli by sme odporučiť trochu viac svetla na tvár, aby sme zahnali tiene, ktoré sa uchádzajú o pozornosť?“ píše v štýle Ratcliffa. Vytváranie vlastných modelov GPT je nová funkcia zavedená spoločnosťou OpenAI, ktorá ju opisuje ako „nový spôsob, ako si každý môže vytvoriť prispôsobenú verziu ChatGPT, ktorá mu bude viac nápomocná v každodennom živote“.

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať