SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Úplne nový fitnes náramok Samsung Galaxy Fit3 motivuje používateľov k pohybu aj starostlivosti o zdravie

Tlačové správy
0

Vďaka náramku Galaxy Fit3 v úplne novom prevedení môžu používatelia efektívnejšie cvičiť, lepšie chápať vlastný zdravotný stav a užívať si bohaté možnosti konektivity

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový fitnes náramok Galaxy Fit3[1], vďaka ktorému sa špičková technológia pre monitoring zdravotných údajov dostane do rúk širšiemu okruhu záujemcov. Zdravší životný štýl si tak môže dopriať prakticky každý. K prednostiam nového náramku Galaxy Fit3 patrí aj hliníkové telo s väčším displejom, na ktorom sa prehľadne zobrazia zdravotné a fitnes dáta od prejdených kilometrov po údaje o spánku. To všetko môžu mať používatelia v ktorúkoľvek dennú či nočnú dobu priamo pred očami, teda na zápästí.

„V novej ére záujmu o zdravie používatelia túžia po komplexných informáciách o svojom zdravotnom stave. Samsung im preto ponúka špičkové nástroje na sledovanie zdravotných funkcií, ktoré uľahčujú cestu k optimálnej telesnej i duševnej pohode,“ vysvetľuje Karel Plaček, produktový šéf mobilnej divízie Samsung Electronics Czech and Slovak. „Najlepším dôkazom toho, že to s ponukou dostupných zariadení myslíme vážne, je naša horúca novinka, fitnes náramok Galaxy Fit3. Na svojej kondícii a zdraví vďaka nemu môže pracovať každý.“

Odolný a kompaktný fitnes náramok s veľkým štýlovým displejom

Galaxy Fit3 má hliníkové telo a displej s uhlopriečkou 1,6 palca alebo 4,1 cm. Displej je o 45 % širší ako pri predchádzajúcom modeli[2] a tým je aj podstatne lepšie čitateľný pri rýchlej kontrole údajov. Celý náramok je ľahký, pôsobí elegantne a pohodlne sedí na ruke, takže ho možno mať nasadený po celý deň a človek o ňom ani nevie. Vďaka batérii s dlhou výdržou (až 13 dní[3]) sa Galaxy Fit3 hodí pre každý životný štýl. Používatelia si jeho podobu môžu prispôsobiť vlastnej chuti a vkusu – na výber je viac ako sto ciferníkov[4], prípadne si možno na pozadie uložiť vlastnú fotografiu. Okrem toho je možné bez akýchkoľvek problémov striedať remienky, na ich výmenu stačí jediné stlačenie tlačidla[5].

Meranie zdravotných údajov[6] vo dne i v noci

Samsung vždy kládol dôraz na kvalitný spánok ako dôležitú súčasť zdravia – používatelia môžu vďaka monitorovaciemu systému ľahko porozumieť svojim spánkovým návykom a prípadne začať pracovať na ich vylepšení[7]. Funguje to, samozrejme, aj pri Galaxy Fit3. Na zápästí ho možno mať pohodlne nasadený po celú noc a náramok vďaka inteligentným senzorom sleduje a analyzuje spánkové návyky, dokáže dokonca aj detegovať chrápanie[8] a monitorovať hladinu kyslíka v krvi[9]. Na základe zistených spánkových návykov a vzorcov Galaxy Fit3 ponúkne používateľovi na mieru pripravený systém rád pre lepšie spanie, teda Tréning spánku[10], ktorý výrazne uľahčuje zmenu návykov a cestu k lepšiemu spánku.

Počas dňa náramok Galaxy Fit3 umožňuje sledovať všetky fyzické aktivity používateľov. Tí si môžu vybrať z viac ako stovky typov športov a cvičení, prípadne ich systém rozpozná automaticky. Namerané hodnoty sa ukladajú do aplikácie a používatelia si ich môžu kedykoľvek prezrieť, čo funguje ako skvelá motivácia pri dosahovaní stanovených individuálnych cieľov[11]. Galaxy Fit3 je tiež dostatočne odolný, o čom svedčia certifikáty 5ATM a IP68 (odolnosť proti vlhkosti a prachu)[12]. Používatelia sa teda môžu bez akýchkoľvek obáv púšťať do aktivít prakticky v ľubovoľnom prostredí. Pre záujemcov o podrobnejšie a štruktúrovanejšie informácie ponúka Galaxy Fit3 aj pokročilú metriku vrátane merania srdcovej činnosti[13] a hladiny stresu.

Prepojený ekosystém Galaxy – cesta k bezpečnejšiemu životu[14]

Na bezpečí záleží, preto je náramok Galaxy Fit3 najnovšie vybavený aj funkciami Fall Detection (Detekcia tvrdého pádu) a Emergency SOS (Tiesňové volanie). Keď zariadenie zistí, že používateľ za podozrivých okolností spadol, ponúkne mu možnosť zavolať záchranku. V núdzi je možné privolať pomoc jednoduchým stlačením bočného tlačidla päťkrát za sebou.

Do ponuky patrí aj celý rad funkcií v rámci prepojeného ekosystému Samsung Galaxy. Používatelia tak môžu náramok používať ako diaľkový ovládač pre iné zariadenia, napríklad ako diaľkovú spúšť alebo časovač pre fotoaparát v telefóne (funkcia Ovládač fotoaparátu[15]), prípadne pre prácu s multimediálnymi súbormi pri rôznych zariadeniach. Keď si používatelia želajú zostať v pokoji alebo si idú ľahnúť, môžu automaticky synchronizovať režimy[16] medzi náramkom Galaxy Fit3 a spárovaným smartfónom. A pokiaľ telefón niekam založia a nemôžu ho nájsť, pomôže funkcia Nájsť moje mobilné zariadenie, ktorá funguje aj opačne – pomocou telefónu je možné nájsť náramok Galaxy Fit3.[17]

Dostupnosť a cena[18]

Galaxy Fit3 bude na Slovensku k dispozícii od 23. februára 2024 v troch štýlových farebných prevedeniach. Záujemcovia sa môžu tešiť na elegantnú šedú, jemnú striebornú a rafinovanú ružovú. Maloobchodná odporúčaná cena bola stanovená na 64 eur.

Technické špecifikácie

 

Galaxy Fit3

Materiál a farebné varianty

Hliníkové puzdro so športovým remienkom,

šedá, strieborná, ružová

Rozmery a hmotnosť

42,9 x 28,8 x 9,9 mm, 18,5 g[19]

Displej

1,6“ (40,0 mm) 256 x 402 AMOLED

Pamäť a úložný priestor

16 MB + 256 MB

Batéria (typická hodnota)

Až 13 dní, 208 mAh

Nabíjanie

Nabíjanie pomocou systému POGO (Pin + Magnetic)

Operačný systém

RTOS

Senzory

Akcelerometer, gyroskop, optický senzor srdcového tepu, barometer, svetelný senzor

Konektivita

Bluetooth

Odolnosť12

5ATM + IP68

Kompatibilita

Android 10 alebo novší s min. 1,5 GB pamäte

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, nositeľných chytrých zariadení, tabletov, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Okrem samotných prístrojov ponúka Samsung komplexné prepojené zážitky vďaka ekosystému SmartThings a vďaka otvorenej spolupráci s partnermi. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese www.samsungnews.cz.

[1] Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny, modelu a spárovaného prístroja. Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente sa môžu bez ohlásenia zmeniť, čo sa môže týkať benefitov, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností alebo ďalších produktových informácií. Náramok Galaxy Fit3 je nutné spárovať so smartfónom s operačným systémom Android 10.0 alebo novším a s pamäťou minimálne 1,5 GB. Na použitie Galaxy Fit3 je potrebný účet Samsung registrovaný na spárovanom telefóne.

[2] V porovnaní s modelom Galaxy Fit2. Displej sa meria uhlopriečne ako plný obdĺžnik bez zaoblených hrán.

[3] Výdrž batérie sa meria pomocou interných laboratórnych testov Samsungu pre bežné používateľské scenáre, pri pripojení Galaxy Fit3 k smartfónu Galaxy cez Bluetooth. Testovacie hodnoty: 52 notifikácií, 4 minúty čítania textov, 9 minút kontroly času a 30 minút cvičenia za 24 h. Ide o simulované hodnoty celkovej spotreby batérie meranej na základe bežného používateľského správania a podľa množstva elektrického prúdu potrebného pre jednotlivé funkcie v danej dĺžke trvania. Testované na predprodukčnej verzii prístroja. Na skutočnú spotrebu batérie môže mať vplyv kvalita pripojenia Bluetooth, konfigurácia, nastavenie, sila signálu, šum, spôsob využitia, stav prístroja a množstvo ďalších faktorov.

[4] Dostupnosť jednotlivých ciferníkov závisí od krajiny a modelu.

[5] Dostupnosť jednotlivých remienkov závisí od krajiny. Remienky sa predávajú samostatne, okrem remienka v základnom balení.

[6] Slúži len na všeobecné informácie o zdraví a na fitnes účely. Neslúži na odhalenie či diagnostiku chorôb alebo iných problémov, ani na ich liečbu. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu a nejde o kvalifikované lekárske odporúčania. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál. Dostupnosť niektorých funkcií sa môže líšiť podľa krajiny, modelu a spárovaného prístroja.

[7] Spánkové funkcie slúžia len na všeobecné informácie o zdraví a na fitnes účely. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál. Vyžaduje aplikáciu Samsung Health vo verzii 6.26 alebo novšiu. Dostupnosť spánkových funkcií sa môže líšiť v závislosti od krajiny, mobilného operátora, pripojeného prístroja a verzie aplikácie Samsung Health.

 

[8] Detekcia chrápania vyžaduje využitie mikrofónu na smartfóne Galaxy spárovanom cez Bluetooth. Na využitie je nutné umiestniť spárovaný telefón do bezprostrednej blízkosti používateľa.

[9] Dostupnosť merača kyslíka v krvi môže závisieť od krajiny.

[10] Sú potrebné dáta o spánku minimálne za 7 dní, z toho 2 voľné dni.

[11] Dostupnosť funkcií môže závisieť od krajiny, mobilného operátora a pripojeného zariadenia.

[12] Náramok Galaxy Fit3 je vodotesný do hĺbky 50 m po dobu 10 minút (štandard 5ATM). Nehodí sa na potápanie alebo na činnosti vyžadujúce vysoký tlak vody. Pri namočení prístroja alebo rúk je nutné všetko pred ďalším ovládaním dobre osušiť. Galaxy Fit3 je vybavený stupňom ochrany IP68 proti prachu a sladkej vode pri ponorení do 1,5 m počas 30 minút. Nehodí sa na použitie na pláži či v bazéne. Odolnosť proti vlhkosti a prachu môže časom zoslabnúť. Odolnosť proti prachu sa meria laboratórne treťou stranou: do testovacej komory s prístrojom vohnali 2 kg práškového mastenca (max. priemer 0,05 mm) na kubický meter (tlak vzduchu v prístroji bol nižší ako v okolitom prostredí) po dobu 2 h. Certifikát IP6X. Odolnosť proti prachu závisí od aktuálnych podmienok.

[13] Funkcia na meranie srdcovej činnosti slúži len na všeobecné informácie o zdraví a na fitnes účely. Neslúži na odhalenie či diagnostiku chorôb alebo iných problémov, ani na ich liečbu. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu a nejde o kvalifikované lekárske odporúčania. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál.

[14] Dostupnosť funkcií môže závisieť od krajiny. V aplikácii Galaxy Wearable na pripojenom telefóne Galaxy je nutné zapnúť funkcie Detekcia tvrdého pádu a Tiesňové volanie, aby šlo funkciu použiť aj na náramku Galaxy Fit3. Na spojenie s núdzovým kontaktom je potrebné internetové pripojenie. Na presnosť GPS majú vplyv prekážky v ceste signálu, napr. budovy. Dostupnosť funkcií môže závisieť od krajiny, verzie softvéru a okolitého prostredia.

[15] Funkcia Ovládač fotoaparátu je na náramku Galaxy Fit3 k dispozícii len pri spárovaní s telefónom Galaxy s používateľským rozhraním One UI 6.0 či novším. V aplikácii Fotoaparát na pripojenom telefóne je nutné aktivovať režim Fotografie.

[16] Len pre režimy Spánok a Nerušiť. Dostupnosť závisí od pripojeného telefónu.

[17] Pre využitie funkcie Nájsť moje mobilné zariadenie musí byť prístroj v dosahu Bluetooth. Vzdialenosť sa môže meniť podľa prostredia a typu prístroja. Dostupnosť závisí od krajiny a pripojeného telefónu.

[18] Dostupnosť závisí od krajiny a mobilného operátora. Dostupnosť farebných variantov a náramkov závisí od krajiny a mobilného operátora.

[19] Merané bez hmotnosti remienka. Uvedená hmotnosť sa týka len samotného prístroja.

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať