ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Už 20-tisíc Slovákov sa otestovalo v IT Fitness test 2017

Tlačové správy
0

Do veľkého testovania IT zručností národa sa zapojilo už viac ako 20 tisíc Slovákov. Priemerná úspešnosť vo vyššej verzii testu dosahuje 47 %, súboj pohlaví vedú tesne muži pred ženami (47 % vs 46 %). Najviac otestovaných pochádza zo Žilinského kraja, najvyššie priemerné skóre sa však darí udržiavať Prešovskému kraju (49 %). Najúspešnejší respondent má 24 rokov a zvládol test 41:57 na plných 100 %. V rámci kategórií zvládajú Slováci najlepšie prácu s internetom, najhoršie sú na tom stále s ovládaním kancelárskych nástrojov. Najviac účastníkov testu je vo vekovej kategórii medzi 16 – 18 rokom, čo je aj vďaka aktívnemu zapojeniu viacerých slovenských škôl.

Viac z priebežných štatistík k IT Fitness testu ako aj IT Fitness testu pre ZŠ nájdete na www.itfitnesstest.sk (v záložke Priebežné výsledky) alebo nás sledujte na facebooku: https://www.facebook.com/itfitnesstest/) .

Testovanie prebieha do konca júna 2017, šancu otestovať sa má každý bez ohľadu na vek alebo profesiu. Získa tak nielen prehľad o úrovni svojich aktuálnych zručností, ale aj certifikát, ktorý môže použiť aj pri hľadaní zamestnania. Navyše môže podporiť svoj kraj v súboji regiónov alebo zlepšiť skóre svojej školy.
Po ukončení ostrého testovania bude z výsledkov pripravená správa, o jej zverejnení ako aj o najdôležitejších zisteniach Vás samozrejme budeme informovať.

Grayling

Všetky autorove články
IT Fitness

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať