SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

V Číne začali vyrábať revolučné batérie s podstatne väčšou energetickou hustotou ako majú Li-ion batérie

0

Batérie s pevným elektrolytom (solid-state) sa často označujú za nástupcov dnešných Li-ion batérií. V porovnaní s nimi sú menšie, lacnejšie a majú vyššiu kapacitu. Preto sa spoločnosti pretekajú, ktorá skôr začne ich hromadnú výrobu. Na tejto technológii pracujú napríklad Dyson, BMW, Hyundai či výrobca automobilov Fisker. Teraz však prichádzajú správy, že všetkých môže tromfnúť čínsky startup.

Podľa čínskych médií začínajúca firma Qing Tao Energy Development Co, založená absolventmi postgraduálneho štúdia na univerzite Tsinghua, spustila výrobu batérií s pevným elektrolytom pre elektromobily v meste Kushan vo východočínskej provincii Ťiang-su.

Správy uvádzajú, že linka dokáže produkovať batérie s celkovou kapacitou 100 MWh ročne, no tá sa má zvýšiť na 700 MWh do roku 2020. Ich energetická hustota údajne presahuje 400 Wh/kg (na porovnanie, Li-ion batérie novej generácie sa môžu pochváliť hustotou 250 až 300 Wh/kg). Správy sú však veľmi skúpe na podrobnosti a nič sa v nich nehovorí o cenách.  

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
bateria energia elektrina nabijanie kvalita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať