Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

VeeamON 2017: Inovácia navrhovaná pre digitálnu transformáciu

0

Konferencia VeeamON 2017 je v plnom prúde. New Orleans sa oblieklo do zelenej, čo je korporátna farba spoločnosti Veeam Software, ktorý sa zameriava na riešenie dostupnosti pre veľké podniky (Availability for the Always-On Enterprise).

Generálny riaditeľ a prezident Peter McKay vo svojom príhovore zdôraznil, že používatelia chcú mať istotu, že požadované informácie budú k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek, kde budú potrebné, a to aj v prípade nehody. Inými slovami, chcú bezproblémový život v digitálnom svete. Poďakoval sa s partnerom, pričom poukázal na 28-percentný medziročný rast príjmov a tržby 607 miliónov USD. Uvedomuje si, že spoločnosť Veeam neustále posilňuje svoju vedúcu pozíciu v riešeniach typu záloha ako služba (Baas) a zotavenie sa po havárii ako služba (DRaaS), kde spolupracuje s viac ako 15 000 poskytovateľmi služieb a cloudu po celom svete.

Danny Allan, viceprezident Cloud & Strategy Alliance, hovoril o zákazníkoch, ktorí sa stále viac pohybujú v multicloudovom alebo hybridnom cloudovom prostredí. S ohľadom na to je cieľom Veeam zabezpečiť trvalú dostupnosť akýchkoľvek služieb naprieč všetkými druhmi infraštruktúry. Riešením je platforma Veeam Availability Suite, ktorá zabezpečuje nepretržitú kontinuitu podnikania pomocou funkcieí, ako sú okamžité zotavenie naprieč cloudmi, zálohovanie, replikácia a kontinuálna ochrana dát (Continuous Data Protection, CDP) pre prostredie s hybridnými privátnymi, verejnými, spravovanými alebo SaaS cloudmi. Pružná digitálna transformácia umožňuje jednoduché spravovanie dát a migráciu naprieč viacerými cloudmi - zákazníci sa tak môžu rozhodnúť pre cloud podľa vlastného výberu. Analytické možnosti a celkový prehľad s podrobnými informáciami pre správu dát, prevádzkovú výkonnosť a plnenie legislatívnych požiadaviek umožňujú firmám monitorovať svoju podnikovú informačnú architektúru, analyzovať získané dáta a reagovať na konkrétne zistenia, ak je to potrebné.

„Bez ohľadu na to, či sú doma, v škole, alebo v práci, chcú si dnešní používatelia vychutnávať výhody digitálneho sveta - tak to jednoducho je a čokoľvek menšie je neprijateľné. Podniky musia prehodnocovať svoje stratégie IT a modely poskytovania služieb, pričom nadmieru dôležité je zabezpečenie dostupnosti,“ povedal Peter McKay, co-CEO a prezident spoločnosti Veeam.

Na konferenci VeeamON 2017 bola uvedená nová 10. verzia platformy Veeam Availability Suite, ktorá prináša novú úroveň kontinuity podnikania a agility, a to vďaka rozšíreniu platformy na neustálu dostupnosť v prostredí cloudov "Always in Cloud" o oblasť správy a ochrany fyzických serverov a sieťových dátových úložísk NAS (Network Attached Storage). Pribudla aj správa a ochrana kľúčových aplikácií najdôležitejších systémov, a to prostredníctvom nového riešenia Veeam CDP na kontinuálnu ochranu dát, ktorá vďaka neustálej replikácii do súkromného alebo spravovaného cloudu umožňuje SLA so zotavením rádovo za pár sekúnd. Pribudla aj natívna podpora pre objektové ukladanie, ktoré eliminuje potrebu dlhodobého uchovávania údajov na nákladných primárnych zálohových úložiskách s automatizovanou správou dát, riadenou bezpečnostnými politikami, a tým znižuje aj súvisiace náklady vyplývajúce z legislatívy. K dispozícii je široká podpora objektového ukladania dát v rámci služieb Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure Blob a akéhokoľvek úložiska, ktoré je kompatibilné s technológiami S3 alebo Swift.

Spoločnosť Veeam môže prostredníctvom verzie 10 ponúknuť podnikovým zákazníkom komplexnú platformu na zabezpečenie dostupnosti a správy dát uložených v prostredí cloudu, ktorá by podporovala akýkoľvek typ prostredia (virtuálne, fyzické alebo cloudové) na akejkoľvek infraštruktúre v rámci architektúry s hybridnými alebo viacnásobnými cloudmi (súkromnými, verejnými, spravovanými alebo dostupnými ako služba).

Medzi ďalšie významné zlepšenia platformy patrí Veeam Availability pre AWS (Amazon Web Services), čo je stále obľúbenejšia voľba pre zákazníkov všetkých veľkostí. Ochrana údajov a aplikácií v rámci  cloudu je však zodpovednosť každého z nich. Vzhľadom na to, že systém AWS sa využíva pre stále väčší počet najdôležitejších aplikácií, zvyšuje sa aj dopyt po riešení dostupnosti, ktoré by umožňovalo ochrániť v tomto cloude aj podnikové dáta.

Veeam Availability pre AWS je riešenie na zabezpečenie zálohovania a dostupnosti nevyžadujúce špeciálneho agenta, ktoré umožňuje chrániť a v prípade potreby obnoviť aplikácie i údaje, a tak pomáha podnikom so spoľahlivým presunom a správou v prostrediach s hybridnými alebo viacnásobnými cloudmi. Ide teda o riešenie, ktoré znižuje riziká spojené s prerušením dostupnosti aplikácií a zabezpečuje ochranu dát v cloude AWS proti náhodnému zmazaniu, nežiaducim aktivitám a výpadkom. Výsledkom je menšia zložitosť a výrazne lepšie parametre SLA v prípade obnovy po havárii. Veeam Availability pre AWS ponúka všetky výhody výkonných technológií na zotavenie po havárii, a teda dosiahnutie špičkových hodnôt RTO vrátane okamžitej obnovy a obnovy na úrovni súborov a aplikácií.

Veeam Agent pre Microsoft Windows bol oznámený už v predchádzajúcich mesiacoch a na konferencii VeeamON 2017 sa toto riešenie rozširujúce platformu Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform do prostredia verejných cloudov a fyzických serverov dočkalo všeobecného uvoľnenia. Nové riešenie ponúka funkcie a vlastnosti navrhnuté tak, aby zabezpečili dostupnosť nielen fyzických serverov, pracovných staníc a koncových bodov s operačným systémom Windows, ale aj prostredí Windows, ktoré sa používajú vo verejných cloudoch vrátane Microsoft Azure alebo AWS.

Vďaka novému rozšíreniu platformy ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nový API framework Universal Storage do stále rastúceho ekosystému strategických partnerov Veeam patria okrem HPE, Cisco, NetApp, Dell EMC, Nimble a Exagrid aj spoločnosti IBM, Lenovo a INFINIDAT. Kombinované riešenia umožňujú čerpať výhody inovatívnych a výkonných vlastností, ktoré zásadným spôsobom zlepšujú dostupnosť v prostredí cloudu a znižujú náklady s tým spojené – oboje bez negatívneho vplyvu na produkčnú prevádzku.

Zákazníci navyše môžu využívať otvorenú a rozšíriteľnú platformu značiek Veeam prostredníctvom nových integrovaných a partnerských riešení vrátane softvéru VMware vRealize, DataGravity a StarWind. Protokoly generované úložnými systémami, hypervízormi a aplikáciami majú podobu obrovského množstva neštruktúrovaných údajov a ich analýza s cieľom získať ďalšie informácie je náročná záležitosť - z hľadiska času aj financií. Obsahový balík spoločnosti Veeam pre VMware vRealize Log Insight predstavuje analytický a monitorovací nástroj do prostredí s platformou Veeam Availability Suite, ktorý je navrhnutý tak, aby umožnil väčšiu informovanosť, pružnejšie pochopenie a efektívnejšiu správu infraštruktúry využívajúcej technológie značky Veeam. Výsledkom je zníženie nákladov spojených so správou IT a zmiernenie rizika prípadných výpadkov.

Vďaka plne federovanému vyhľadávaniu a analytickým možnostiam umožňuje riešenie spoločnosti Data Gravity splniť vládne aj legislatívne požiadavky spojené so spracúvaním firemných údajov a súčasne zabezpečiť dostatočný celkový prehľad o údajoch a ich ochrane a lepšiu dostupnosť IT profesionálom, odborníkom na virtualizáciu a bezpečnostným špecialistom. V kombinácii s technológiami značky Veeam tak môžu organizácie zabezpečiť ochranu a bezpečnosť svojich najcitlivejších obchodných informácií pri zachovaní optimálnej dostupnosti služieb.

StarWind Cloud VTL pre AWS a Veeam predstavujú nákladovo efektívnu a škálovateľnú náhradu zálohovania na pásku za ukladanie dát do prostredia Amazon S3 a objektového úložiska Glacier. Ide o riešenie, ktoré firmám pomáha pri plnení legislatívnych požiadaviek na uchovávanie dát bez nutnosti meniť zavedené archivačné procesy využívajúce technológiu magnetických pások.

Veeam

Všetky autorove články
Danny Allan VeeamON 2017 Veeam

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať