Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Video: Josh Nano je „takmer neviditeľný“ konkurent pre Amazon Echo

0

Je tu ďalší produkt s inteligentným asistentom. Startup Josh.ai predstavil zariadenie Josh Nano, ktoré má zmeniť používateľskú skúsenosť s inteligentnou domácnosťou. Nano má priemer 4 cm, no jeho väčšia časť je zabudovaná do steny a káblom pripojená k centrálnej jednotke.

Zariadenie obsahuje súpravu štyroch mikrofónov, ktoré sú integrované priamo s domácim zvukovým systémom používateľa. Josh nadviazal partnerstvá so spoločnosťami ako Sonos, Sony, Samsung, Bosch, Roku, Philips, Yamaha a pod. a môže sa pochváliť kompatibilitou s väčšinou hlavných výrobcov AV prijímačov.

Okrem toho je zariadenie vybavené ešte RGB LED svetelným prstencom na vizuálnu spätnú väzbu, viacúčelovým kapacitným dotykovým senzorom a fyzickým prepínačom na prerušenie napájania integrovaných mikrofónov pre prípad, že by používatelia chceli viac pokoja.

Zatiaľ čo sa hlasoví pomocníci dostupní na masovom trhu majú veľké reproduktory, ktoré sú ústredným bodom v miestnosti, cieľom nového hardvéru je skryť inteligentné funkcie domácnosti a odkloniť sa od štandardných rozbočovačov s dotykovou obrazovkou a so zastaraným rozhraním.

Zariadenie poháňa produkt, ktorý spoločnosť nazýva Josh Core. Ide o malý server, ktorý v podstate funguje ako rozbočovač všetkého, s čím Josh komunikuje v domácnosti používateľa. Zaisťuje teda, že interakcie medzi zariadeniami inteligentnej domácnosti môžu prebiehať lokálne, takže údaje každého klienta sú súkromné a zabezpečené.

Softvér Josh.ai obsahuje vlastný procesor na spracovanie prirodzeného jazyka, ktorý dokáže spracovať viac požiadaviek v jednom príkaze. Používateľ tak môže napríklad vstúpiť do izby a povedať: „Rozsvietiť svetlá, spustiť žalúzie, hrať klasickú hudbu.“  No takisto môže povedať iba „dobré ráno“ a táto textová sekvencia môže spustiť vlastný prispôsobený scenár.

Startup teraz prijíma predobjednávky na toto zariadenie, ktoré je dostupné v čiernej a bielej farbe. Dodávky by sa mali spustiť začiatkom budúceho roka. Josh.ai hovorí, že priemerné náklady používateľa sú asi 500 dolárov na jednu izbu.

Zdroj: techcrunch.comjoshdotai.medium.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať