Video: Robot s Mini Raspberry Pi chodí a behá ako Spot od Boston Dynamics

1

Štvornohý robot Spot Micro je poháňaný Raspberry Pi 3B. Jeho tvorca /thetrueonion s prezývkou Mike sa chcel učiť vývoj robotického softvéru v C++ a Pythone. Jeho robot môže chodiť, dá sa ovládať jeho rýchlosť a riadiť smer.

Mike sa inšpiroval robotom Spot od Boston Dynamics. Spot Micro je vyrobený z týchto súčastí:

  • Raspberry Pi 3B
  • Riadiaca doska servomechanizmu: PCA9685, ovládaná cez I2C
  • Servá: 12 × PDI-HV5523MG
  • LCD panel: 16 × 2 I2C LCD panel
  • Batéria: 2s 4000 mAh LiPo, priame pripojenie k servomotorom
  • UBEC: HKU5 5 V/5 A ubec, používaný ako 5 V regulátor napätia na napájanie Raspberry Pi, LCD panela, riadiacej dosky PCA9685
  • 3D tlačená konštrukcia Spot Micro

Spot Micro môže klusať alebo chodiť. Prvý typ je štvorfázová chôdza so symetrickým pohybom dvoch nôh súčasne (ako napríklad pri klusaní koňa). Druhý typ je osemfázová chôdza, keď sa naraz pohybuje len jedna noha a telo sa na zachovanie rovnováhy presúva medzi nimi. Kód projektu je uložený na GitHube

Mike chce ešte do svojho robota zabudovať LIDAR na jednoduché 2D mapovanie miestnosti a vyvinúť autonómny modul plánovania pohybu, ktorý mu umožní vykonať jednoduché úlohy v snímanom 2D prostredí.

Zdroj: raspberrypi.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
robot stroj

1 komentár

Adkoo reakcia na: Video: Robot s Mini Raspberry Pi chodí a behá ako Spot od Boston Dynamics

17.8.2020 08:08
Je tu jeden veľký rozdiel. Tento robotík má iba naprogramované súslednosti a vzťahy pohybov pri chôdzi otáčaní a pod. Čo je veľmi jednoduché. Pôvodný robot od Boston dynamics skenuje prostredie a podľa toho prispôsobuje chôdzu. Používa IK. Tento ani náhodou, je to iba jednoduchá hračka ovládaná na diaľku.
Takýmito článkami znehodnocujete výsledky seriózneho tímu, priemerný človek nadobudne presvedčenie, že jeden šikovný človek urobí to čo celý neschopný tím.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať