CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Vklad koncového používateľa a inžinieri zdokonalili ThinkPad X1

Tlačové správy
0

Predstavenie najnovších notebookov ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga je vždy vzrušujúcim obdobím. Vždy sme používali superlatívy na popísanie našej prémiovej série notebookov: najtenší, najľahší, nekompromisný, neporovnateľný, špičkový. Všetky z nich sú pravdivé, ale pre rok 2019 sme sa zamerali na vytváranie drobných, ale viditeľných vylepšení v prakticky každej oblasti, aby ponúkali širšie vylepšenia pre náročných koncových užívateľov. Navyše sme počúvali našich zákazníkov a vyvinuli vzhľad a predstavu notebookov, ktoré predstavujú súčasnú a dynamickú pracovnú silu.  

Taktiež sme veľmi radi, že sme predstavili úžasný nový displej ThinkVision P44w. Plná obrazovka s uhlopriečkou 43,4 palca a s vysokým rozlíšením pre používateľov s viacerými displejmi, ktorým prekážajú rámy a narúšajú im zorné pole. Ponuka PC oznámení je výberom príslušenstva pre doplnenie ekosystémov kancelárie, domácnosti alebo na cestách.

Tu sú niektoré z hlavných oznámení:

 • X1 Carbon 7.generácie a X1 Yoga 4.generácie sú oba tenšie a ľahšie ako kedykoľvek predtým.
 • Nové možnosti displejov, spolu s nízko energetickým 400 nitovým FHD displejom s ThinkPad Privacy Guard
 • Nový zvukový systém Dolby Atmos™  so štyrmi reproduktormi a štyrmi hĺbkovými mikrofónmi
 • Nová, 8.generácia procesorov Intel® Core™
 • Nová možnosť* pripojiteľnosti Cat16 LTE-A a vylepšený dizajn WLAN a WWAN antén
 • ThinkShutter momentálne dostupný na oboch HD a IR kamerách
 • Nový 43,3-palcový monitor ThinkVision P44w poskytuje schopnosť duálneho zobrazovania bez rámov

Návrh výberu:

Jedným z aspektov, ktoré si určite uvedomíte, sú nové dizajnérske postupy na oboch prenosných počítačoch.

Nepochybne ThinkPad, 7.generácia X1 Carbon bude dostupná s viditeľným horným krytom z uhlíkových vláken. Roky sme našu vlajkovú loď s Windows 10 nazývali veľmi pragmatickým menom, X1 Carbon, aby sme upozornili na materiál, z ktorého je výrobok vyrobený. Mnohí z našich zákazníkov naznačili, že na to, aby ocenili silu materiálu, mal by byť viditeľný, ako ho vidíme v automobilovom a motoristickom priemysle.  Na prémiovom modeli X1 Carbon s displejom 4K Dolby Vision™, sme vyvinuli voliteľný vrchný kryt, v ktorom je zrejmé, že väzba ešte viac zdôrazňuje použitie uhlikových vláken v konštrukcií svetovo najľahšieho komerčného 14“ notebooku1.

Jednou z našich základných stratégií je využiť náš rozsiahly prehľad o zákazníkoch, aby sme mohli vyvíjať nové dizajny a ponúknuť širší výber, ako je to vidieť v už spomenutých X1 Carbon, X1 Extreme a X1 Yoga. Už roky si naši zákazníci pýtajú celohliníkový ThinkPad a my sme skúmali správne načasovanie a proces, aby sme zákazníkom dodali kvalitu, ktorú od značky ThinkPad očakávajú.

ThinkPad X1 Yoga z roku 2019 je úplne novým a precízne spracovaným hliníkovým dizajnom v krásnom oceľovo sivom šasi.

Zatiaľ čo hliníkové notebooky nie sú nové, naše testy trvanlivosti a spoľahlivosti ThinkPad sú také prísne, že je pravdepodobné, že väčšina notebookov v tejto triede by týmito testami neprešla. Hliník je rovnako silný ako uhlíkové vlákno, ale potrebuje väčšiu hrúbku pre pevnosť a tuhosť, čo mu pridáva váhu. Vyrobiť ho tenšie, tak aby spĺňal naše vlastné hmotnostné požiadavky, predstavuje problémy s dizajnom, a to najmä pri rohoch a okrajoch. Tieto problémy sme riešili s našim inžinierskym tímom, ktorý vytvoril tenší, ľahší a menší dizajn aký mala predchádzajúca generácia ThinkPad X1 Yoga, pričom zachováva robustnosť, ktorá ab sa zachoval všestranný a prenosný dizajn, ktorý užívatelia ThinkPadov. Získajte viac informácií o tom, ako sme tieto výzvy v oblasti dizajnu prekonali.

“Vytvorenie notebooku ThinkPad X1 Yoga pre rok 2019 vyžadovalo, aby sme išli späť ku kresliacej doske a vyvinuli nové postupy,” hovorí Akira Fukushima, výkonný riaditeľ, ThinkPad Development. “Výzva na opätovné premyslenie našej konštrukcie, dizajnu a materiálov pri dosiahnutí trvanlivosti, spoľahlivosti, kvality a použiteľnosti vyžadovanej od ThinkPadu, bola masívna, ale je to nakoniec niečo, načo je náš tím veľmi pyšný.”

Najlepšia špičková technológia zvuku a zobrazovania vyvinutá spoločnosťou Dolby

Tiež sme spolupracovali s firmou Dolby, aby sme priniesli najlepšie audio a obrazové technológie do našej najnovšej zostavy notebookov X1. Okrem možnosti Dolby Vision ™, ktorá transformuje vaše zážitky z pozerania s vysokou kvalitou obrazu, nové modely X1 Carbon a X1 Yoga obsahujú aj reproduktorový systém Dolby Atmos ™. Reproduktorový systém Dolby Atmos vytvára dokonalý zvukový zážitok prostredníctvom štyroch špeciálne navrhnutých reproduktorov Dolby a na ľubovoľnom páre slúchadiel. Poskytuje dychberúci, pohyblivý zvuk, ktorý prúdi okolo vás, takže máte pocit že ste vo vnútri akcie, ako sa zvuk ožíva s bohatosťou, hĺbkou a presnosťou.

Spojenie technológií Dolby Vision ™ a reproduktorového systému Dolby Atmos ™ premení vaše zariadenie ThinkPad X1 na multimediálnu základňu.

Bezpečnosť by mala byť na mysli každého používateľa

Vysoko profilové narušenia sa stali samozrejmosťou. V minulom roku bolo viac ako 1,4 miliardy hesiel napadnutých, z ktorých väčšina bola predaná na DarkNet. Do roku 2021 sa náklady na počítačovú kriminalitu odhadujú na 6 triliónov dolárov! To je ekvivalent HDP Japonska, alebo kombinácie Anglicka a Francúzska. A tieto prípady sa stávajú čoraz na vyšších meistach, pretože spoločnosti Fortune 500 sa stali obeťami a poškodili ich povesť, poklesli im tak ich trhové indexy a v mnohých prípadoch prídu konkrétni ľudia o prácu. Bezpečnosť by mala byť pri kúpe nového počítača to najdôležitejšie.

Spoločnosť Lenovo nedávno oznámila svoje bezpečnostné riešenia ThinkShield, ktoré sú určené na ochranu vášho zariadenia, vašej identity, vašich dát a online pripojenia. So všetkými prenosnými počítačmi ThinkPad, ktoré obsahujú niekoľko týchto bezpečnostných riešení, sa ku kritickým problémom bezpečnosti riešia priamo.

Oba notebooky ThinkPad X1 majú možnosť osadenia nového 400 nitového FHD displeja, ktorý obsahuje ThinkPad Privacy Guard a chráni obrazovku koncových používateľov pred zvedavými očami. ThinkPad Privacy Alert je jedinečná softvérová funkcia, ktorá varuje používateľov, ak sa na ich obrazovku pozerá niekto iný, a automaticky zapne funkciu Privacy Guard. ThinkShutter je momentálne dostupný na oboch IR a HD kamerách a taktiež sme vylepšili rýchlosť a bezpečnosť čítačky odtlačkov prstov Match-on-Chip, ktorý teraz zahŕňa podporu Microsoft SecureBio.

X1 Carbon:

ThinkPad X1 sa zrodil 17 mája 2011. S 13.3-palcovým displejom, 17mm hrúbkou a hmotnosťou 1,67 kg, nastavil prvý X1 nový štandard pre ultraprenosný svet počítačov, ktorý sa neustále vylepšuje po celé generácie. O rok neskôr, sa zrodila prvá generácia ThinkPad X1 Carbon, aby oslávila 20 rokov značky.


ThinkPad X1 – 2011                                                          ThinkPad X1 Carbon - 2019

Krok vpred do roku 2019 a 7.generácia ThinkPad X1 Carbon obsahuje ďalšie zlepšenia, aby sa zlepšila celková užívateľská skúsenosť:

 • Teraz iba s hrúbkou 14.95mm a s váhou začínajúcou na 1.11kg, je výrazne ľahší ako prvý X1 a obsahuje väčší 14-palcový displej.
 • Reproduktorový systém Dolby Atmos ™ s dvoma špičkovými výškovými a dvoma basovými reproduktormi, prináša realistický a úchvatnejší zvuk, ktorý je hodný prémiového prenosného počítača.
 • Štyri hĺbkové mikrofóny zdokonaľujú skúsenosti z konferencií a so systémom, ktorý je pripravený na digitálneho asistenta, budú vaše hlasové pokyny ľahko pochopené, či už používate Cortanu vo Windows 10 alebo Amazon Alexu pre osobné počíače2.
 • Ak potrebujete cestovať, môžete pokračovať v produktivite až 15 hodín a keď potrebujete prístup k veľkým množstvám vzdialených dát, vďaka bezdrôtovej sieti WAN LTE-A sa dostanete k najväčším prenosom súborov. CAT 16 LTE je teraz k dispozícii a ponúka gigabitové rýchlosti tam, kde je to podporované.
 • K dispozícií je množstvo displejov, A selection of display options is available, vrátane ohromujúceho 500 nitového, 10-bitového, 4K Dolby Vision ™ panelu alebo nového jasnejšieho 400 nitového FHD displeja.

X1 Yoga:

Prvá generácia ThinkPad X1 Yoga prišla neskôr na CES 2016. O tri roky neskôr zdieľa nová X1 Yoga viac inovácií so svojím bratom X1 Carbon ako kedykoľvek predtým. Štvrtá generácia multi-mode notebooku je tenšia a ľahšia s menšou plochou vďaka užším rámom a je skonštruovaná v presnom opracovanom hliníkovom šasi.

Prémiová klávesnica, displejové možnosti, reproduktorový systém Dolby Atmos™, hĺbkové mikrofóny, veľmi dôležitá životnosť batérie a globálna pripojiteľnosť LTE-A sa tiež stretávajú v X1 Yoga. Rozdiely v štvrtej generácií idú ešte ďalej:

 • Váži iba 1.3kg, X1 Yoga je o 11% tenšia ako predchádzajúca generácia pri svojich 15,2 mm.
 • Úzke okraje dookola viedli k zníženiu celkovej plochy o 17%.
 • Vystužený precízne opracované hliníkové šasi v farbe "oceľová sivá".
 • X1 Yoga teraz podporuje všetky dokovacie riešenia, zahŕňajúc ThinkPad Mechanical Dock.
 • Overený integrovaný ThinkPad Pen Pro naďalej ponúka viacúčelový vstup pera.

Ekosystém príslušenstva:

ThinkVision P44w

Ak ste používateľ viacerých displejov naraz, poznáte výzvy a úskalia rámov pri spravovaní niekoľkých displejov a pridružených káblov. Nový monitor ThinkVision P44w eliminuje tieto frustrácie. 43.4-palcový displej ponúka ultra-široký pomer strán 32:10 s rozlíšením 3840x1200, čo dáva obrazovke ekvivalent dvoch 24-palcových displejov s pomerom strán 16:10. Dvojité integrované porty USB-C umožňujú dva video vstupy, ktoré dokážu simultánne prenášať dátové, video a audio signály, ako aj nabíjací výkon až 90W.

Ostatné vylepšenia zahŕňajú:

 • Funkciu Picture-by-picture (PBP) s jedným kľúčom a prepínačom pre duálne zdroje, ktorá ponúka novú úroveň multitaskingu
 • Softvér Smart desktop management umožňuje vytvorenie viacerých konfigurácií monitorov a oblastí zobrazenia
 • Vybavený dvoma portami USB 3.1 Type-C a pokročilým pripojením (2x HDMI 2.0 a 1 x DP 1.4) pre tých, ktorí radi robia viac.
 • Certifikovaný DisplayHDR ™ 400 displej so špičkovým jasom 450nitov, poskytuje živý a realistický zážitok z displeja prostredníctvom lepšieho kontrastu a presnosti farieb.

Ostatné doplnky sú často prehliadané, ale môžu ponúknuť skutočné výhody pre zlepšenie a zvýšenie produktivity používateľov, či už na pracovnom stole alebo mimo miesta:

 • Napríklad nový ThinkPad Thunderbolt 3 Dock druhej generácie môže vytvoriť ľahko ovládateľný pracovný priestor v kancelárii alebo doma. Vďaka možnosti pripojenia dvoch UHD displejov a viacerým vysoko výkonným portom dokáže Thunderbolt 3 poskytovať aj nabíjaciu energiu pre vybrané prenosné počítače ThinkPad až do 65W. Poskytuje tiež sieťový prístup a spravovateľnosť siete Ethernet, ktoré podporujú Wake-on-LAN a PXE Boot, takže správcovia IT môžu presadzovať aktualizácie systému alebo dokonca úplné vzdialené obnovenie systému.
 • Lenovo Pro Stereo USB Headset, s mikrofónom na potláčanie hluku, je certifikovaný pre programy Skype for Business a Microsoft Teams, premieňa akýkoľvek priestor na vašu osobnú konferenčnú miestnosť.  
 •  Ak pracujete doma v súkromnejšom prostredí a máte prístup k stiesnenému priestoru alebo malej zasadacej miestnosti, možno budete chcieť rozhovory alebo malému zasadaciemu miestu, možno budete chcieť reproduktor Lenovo VOIP 360 Camera. Určený pre mobilitu, reproduktor ponúka striedanie akustickej ozveny a potlačenie šumu pozadia a 360-stupňová schopnosť videa so štyrmi rôznymi možnosťami zobrazenia umožňuje rozhovory s viacerými používateľmi s rozdelením na niekoľko používateľov jediným stlačením tlačidla. Kompatibilný so systémami Skype, Jabber, Cisco Webex, Google Hangouts a Tencent QQ. Úspešne spolupracujeme s Amazonom na budúcich certifikáciách pre Alexa a Chime.
 • Zábava a konferenčné hovory v pohybe sú možné vďaka reproduktoru Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth Speaker. Svetovo najtenší Bluetooth reproduktor s hrúbkou iba 11mm poskytuje ostrý zvuk prostredníctvom štyroch reproduktorov až na dobu 8 hodín. Vďaka rýchlemu nabíjaniu (2 hodiny nabíjania) a jednoduchým dotykovým ovládacím prvkom pre prehrávanie zvuku a VOIP je ultraprenosný reproduktor vybavený rozhraním USB-C a odolnosťou voči striekajúcej vode IPX2.
 • Nakoniec dve doplnky navrhnuté pre prácu naľahko, aj keď klasickí užívatelia ich taktiež ocenia. Lenovo Powered USB-C Hub bude využívať výhody novších portov USB-C pre prenosné počítače, ktoré poskytujú napájanie a viac portov na rozšírenie externých zariadení. Integrovaný manažment káblov poskytuje úhľadné a vysoko prenosné riešenie. Pri dochádzaní alebo cestovaní ďalej budete potrebovať batoh na prenášanie najnovšieho zariadenia ThinkPad a príslušenstva. Batoh Lenovo Commuter Backpack váži menej ako pol kila a s veľkou kapacitou 25 litrov, má viac ako dostatok miesta pre notebooky s rozmermi až do 15,6 palca, káble a príslušenstvo. S trvanlivou vodoodpudivou povrchovou úpravou je vybavený bezpečnostným vreckom na ochranu položiek s vysokou hodnotou a šikovným panelom s vysokou viditeľnosťou, ktorý nabíja slnečné svetlo a žiari v tme, aby zabezpečil lepšiu bezpečnosť v noci.

Dostupnosť a cena:

ThinkPad X1 Carbon bude dostupný od júna 2019, Cena zatiaľ nie je dostupná¹.
ThinkPad X1 Yoga bude dostupný od júna 2019, cena zatiaľ nie je dostupná1.
ThinkVision P44w bude dostupný od apríla 2019, cena zatiaľ nie je dostupná1.

ThinkPad Thunderbolt 3 Dock druhej generácie je momentálne dostupný
Reproduktor Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth bude dostupný od júna 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná.
Lenovo Powered USB-C Hub bude dostupný od januára 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná.
Batoh Lenovo Commuter Backpack bude dostupný od januára 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná.

1 Na základe 14-palcových prenosných počítačov od distribútorov, ktorí od 1.decembra 191 dodávajú viac ako 1 milión kusov ročne.
2 Amazon Alexa pre počítače je v súčasnosti k dispozícii v USA, Veľkej Británii a Nemecku. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke https://www.amazon.com/alexaforpc
3 Ceny a dostupnosť môžu podliehať zmenám a konfigurácii miestnej krajiny
Zobrazit Galériu

Lenovo

Všetky autorove články
Lenovo notebook ThinkPad Yoga

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať