SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Výstava fotografií Jána Kasla

Tlačové správy
0

Nikon Photo Gallery uvádza od 22. augusta 2018 výstavu fotografií Jána Kasla – Decade.  Výstava je ohliadnutím za jeho desaťročnou prácou. 

Najväčšou vášňou Jána Kasla je športová fotografia.  Už ako veľmi mladý sa dostal medzi svetovú špičku športových fotografov do portfólia spoločnosti Red Bull. Vďaka tomu mohol precestovať svet a fotiť elitných športovcov na mnohých miestach planéty. Na jeho tvorbe je znateľný zmysel pre presnosť a nadšenie pre pohyb. Pri fotení extrémnych športov sa sami atléti a fotografi dostávajú mnohokrát za hranice komfortnej zóny. Za dobre zachyteným športovým výkonom komponovaným v nádhernej prírodnej scenérií preto mnohokrát stojí viac než len ‘‘byť v správnom čase na správnom mieste’’. Fascinujú ho prírodné živly a tak nie je žiadnym prekvapením, že sa v jeho portfóliu stretneme s obdivuhodnou diverzitou námetov od surfingu za polárnym kruhom zachyteným priamo z vody s využitím špeciálneho puzdra až po fotenie paraglidingu z vtáčej perspektívy. Ján Kasl však nezostáva len pri fotografii ako takej, ale rád využíva nové či už zabudnuté formáty vizuálnej prezentácie ako cinemagraph, plotagraph alebo napríklad spin technológia. Nevšedné analógové spracovanie týchto formátov je k videniu aj na tejto výstave.

„Spojenie mojej vášne pre akčné športy a fotografii ma zaviedlo do prostredia profesionálnych športovcov, dych berúcich výkonov a umožnilo mi stretnutia s inšpiratívnymi ľuďmi na úžasných miestach po celom svete. Vo svojej práci sa snažím trochu vymedziť voči dnešnej rýchlej dobe, kde sa životnosť fotografie počíta na minúty a kalkuluje sa, kedy ju pustiť do sveta tak, aby mala čo najväčší dosah, než sa stratí v záplave ďalších príspevkov. Bolo by skvelé vytvárať obsah, ku ktorému by sa ľudia vracali, inšpiroval by ich, tajil im dych a lákal ich vyraziť von. Som rád, že môžem svoju desaťročnú cestu ukázať aj ostatným skrz túto výstavu,“ uvádza Ján Kasl k svojej práci.

Výstava fotografií Jána Kasla potrvá v Nikon Photo Gallery do 30. septembra 2018.

Zobrazit Galériu

Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Všetky autorove články
Nikon vystava fotografia Jan Kasla

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať