SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

Western Digital búra hranice a prináša microSD kartu s najvyššou kapacitou na svete

Tlačové správy
0

MicroSD karta značky SanDisk má teraz 400 GB a prináša používateľom mobilných technológií väčšiu slobodu zaznamenať omnoho viac dát a pracovať s  väčším digitálnym obsahom než kedykoľvek predtým.

Spoločnosť Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), firma s vedúcim postavením na trhu dátových úložísk, predstavila pamäťovú kartu SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I  400 GB, kartu formátu microSD  s najvyššou kapacitou na svete. Spoločnosť Western Digital teda dva roky po uvedení microSD karty SanDisk s rekordnou kapacitou 200 GB zdvojnásobila kapacitu karty rovnakého formátu. Nová pamäťová karta značky SanDisk reaguje na vývoj a potreby dnešného sveta, ktorý je plný mobilných technológií, a poskytuje používateľom slobodu zachytiť, uložiť a zdielať fotografie, videá a ďalšie dokumenty a aplikácie, a pristupovať k ním v režime offline. To všetko bez problémov, ktoré spôsobujú kapacitné limity existujúcich pamäťových kariet.

„Mobilné zariadenia sú v centre pozornosti nášho životného štýlu a používatelia sú dnes zvyknutí používať svoje smartfóny na čokoľvek, počnúc zábavou až po pracovné záležitosti. Na mobilných telefónoch, tabletoch, dronoch, počítačoch a ďalších zariadeniach sa zhromažďuje obrovské množstvo dát. Predpokladáme, že potreby ukladacej kapacity ďalej porastú s tým, ako budú používatelia využívať ďalšie a viac sofistikované aplikácie pre svoje mobilné zariadenia a budú vyžadovať obsah vo vyššej kvalite, vyššom rozlíšení,“ hovorí Jeff Janukowicz, viceprezident pre výskum spoločnosti IDC a dodáva: „Odhadujeme, že používatelia mobilných technológií na celom svete nainštalujú viac než 150 miliárd aplikácií v priebehu tohto roka, čo si vyžiada doslova tony pamäťovej kapacity na našich obľúbených zariadeniach.“

Rekordná kapacita karty microSD bola spoločnosťou Western Digital dosiahnutá zlepšením proprietárnej pamäťovej technológie, dizajnom a výrobnými procesmi, ktoré umožňujú vyššiu hustotu dát.

 „Neustále posúvame technologické hranice a meníme spôsob, akým používatelia používajú mobilné technológie,“ hovorí Sven Rathjen, viceprezident pre produktový marketing spoločnosti Western Digital a dodáva: „Sústreďujeme sa na to, aby sme dosahovali nových technologických míľnikov, a umožnili tak používateľom držať krok s životným štýlom plným mobilných technológií a ukladať dáta na úložiská, ktorým úplne dôverujú.“

Táto microSD karta s doposiaľ najvyššou kapacitou na svete je ideálna pre mobilné zariadenie so systémom Android a je možné na nej uchovať až 40 hodín videa v rozlíšení Full HD. Karta poskytuje prémiový výkon a ponúka prenosovú rýchlosť až 100 MB/s. Pri takej prenosovej rýchlosti môžu používatelia očakávať, že presunú napríklad 1 200 fotografií za minútu. Navyše microSD karta SanDisk Ultra 400 GB spĺňa špecifikácie platformy A1 App Performance , čo urýchľuje nahrávanie aplikácií.

Prostredníctvom aplikácie SanDisk Memory Zone  môžu ďalej používatelia získať väčšiu kontrolu nad pamäťou svojho mobilného zariadenia. Táto aplikácia je k dispozícii k stiahnutou zadarmo na Google Play™ a je kompatibilná s väčšinou zariadení so systémom Android a umožňuje používateľom ľahko lokalizovať, triediť, prenášať a zálohovať dáta vrátane označeného obsahu zo sociálnych sietí Facebook a Instagram.

Cena a dostupnosť
Na pamäťovú kartu SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400GB je poskytovaná desaťročná obmedzená záruka a bude dostupná v internetovom obchode SanDisk.com a prostredníctvom ďalších predajcov a distribútorov. Doporučená koncová cena je 249 EUR.

The Press Release&Magazine Factory

Všetky autorove články
Western Digital microSD SanDisk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať