SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Western Digital uvádza externý disk so svojou doposiaľ najväčšou kapacitou

Tlačové správy
0

Nový My Book Duo ponúka na uloženie neustále rastúceho digitálneho obsahu až 20 TB

Spoločnosť Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), firma s vedúcim postavením na trhu dátových úložísk, uvádza nový externý disk My Book Duo. Toto externé desktopové úložisko bolo navrhnuté tak, aby poskytlo profesionálom ale aj bežným používateľom ukladaciu kapacitu, ktorú potrebujú pre neustále rastúci digitálny obsah a pre svoje knižnice digitálnych médií. My Book Duo ponúka výkon, ktorý umožňuje malým firmám držať krok s vysokým tempom podnikateľského prostredia. Nové úložisko s možnosťou nastavenia RAID, enormnou kapacitou a vysokou rýchlosťou prenosu dát má schopnosť zálohovať na jednom mieste ohromujúce množstvo fotografií, videa, hudobných súborov a dôležitých dokumentov a súčasne poskytovať používateľovi kompletnú kontrolu nad týmto digitálnym obsahom.

„Nie len doma, ale aj v práci ľudia vytvárajú a zhromažďujú veľké digitálne súbory. To prináša potrebu nových riešení pre ukladanie dát s vyššou kapacitou a vysokou rýchlosťou, ktoré ľahko a spoľahlivo uložia a prenesú tieto dáta na jedno miesto,“ hovorí Sven Rathjen, viceprezident produktového marketingu Western Digital, a dodáva: „Vidíme to napríklad v nových segmentoch, ktoré vytvárajú digitálny obsah, ako sú drony s kamerami. Nadšenci aj profesionáli vytvárajú a spracovávajú veľké množstvo fotografií a video súborov vo vysokom rozlíšení. Ešte nikdy nebola potreba ľahko ovládateľného desktopového úložiska s obrovskou kapacitou, ktorú My Book Duo predstavuje, tak naliehavá. Tento externý disk umožňuje tvorcom digitálneho obsahu držať krok s rastúcimi požiadavkami na ukladanie dát.“

My Book Duo môže slúžiť ako domáce úložisko alebo ako úložisko pre malé firmy. Rýchlo a spoľahlivo zálohuje enormné množstvo dát. My Book Duo je dodávaný s pevnými diskami WD Red, ktoré sú optimalizované pre nastavenie RAID a poskytujú vysoké rýchlosti prenosu dát, napríklad až 360 MB/s pri sekvenčnom čítaní1. Firmware použitých pevných diskov je optimalizované pre RAID nastavenie a disky sú ideálne pre využitie pri dvojdiskovom poli s automatickou správou diskových operácií, ktorá pomáha vylepšiť integritu dát v náročnom cykle zápis/čítanie.

„Ako kreatívny profesionál pracujem priebežne na niekoľkých projektoch s využitím fotografií alebo videa. S tým, ako sa dátové súbory zväčšujú a ako rastú požiadavky na materiál v najvyššom rozlíšení, potrebujem spoľahlivé úložisko s vysokou kapacitou, ku ktorému mám rýchly a ľahký prístup, keď pracujem na svojich zákazkách. My Book Duo kombinuje rýchlosť, kapacitu a ďalšie prvky, ktoré potrebujem pre to, aby som mal svoj digitálny obsah stále pod kontrolou a bezpečne zálohovaný,“ hovorí Trevor Traynor, fotograf a producent.

Externí disk My Book Duo je dodávaný s portom USB Type-C a kompletnou kabelážou, ktorá zabezpečuje ihneď po rozbalení produktu spätnú univerzálnu kompatibilitu s rozhraním USB 3.1 Gen 1/3.0/2.0, a ponúka konektivitu s vysokou rýchlosťou. Externý disk má taktiež dva doplnkové porty USB Type-A, ktoré slúžia na pripojenie ďalších periférií, ako sú drony, akčné kamery, čítačky kariet, klávesnice, myši, ďalšie externé disky USB alebo mobilné telefóny pre synchronizáciu dát a dobíjanie.

My Book Duo ponúka extrémnu kapacitu a rýchlosť prenášania dát. Dostupný je v kapacitách2 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB a 4 TB. Dáta sú chránené 256bitovým hardvérovým šifrovaním AES a heslom. Dodávaný softvér WD Security napomáha ďalej chrániť uložený obsah.

Cena a dostupnosť
Na úložisko My Book Duo je poskytovaná trojročná záruka a je dostupné v internetovom obchode wd.com a prostredníctvom vybraných dílerov a distribútorov. Doporučená koncová cena začína na 299 EUR (pre kapacitu 4 TB) a končí na 739 EUR (pre kapacitu 20 TB)

The Press Release&Magazine Factory

Všetky autorove články
Western Digital My Book Duo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať