ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Z Hummera sa stane elektromobil s výkonom 1000 koní a extrémnym zrýchlením

Technológie
0

V polovici januára sme informovali o tom, že General Motors plánuje oživiť značku Hummer v podobe elektrického pick-upu. Nový Hummer sľubuje "tichú revolúciu", ktorá spojí ikonické meno s úplne novým elektrickým pohonom. Vozidlo sa pravdepodobne stane dôstojným konkurentom Tesly Cybertruck, a okrem terénnych schopností mieni zaujať aj vysokým výkonom. Elektricky poháňaný Hummer má disponovať výkonom tisíc konských síl. Na prvý pohľad zaujme krútiacim momentom 15591 Nm na náprave.

Hoci má nový automobil nadväzovať na trochu ťažkopádny off-road, jeho zrýchlenie bude doslova extrémne - z nuly na 60 míľ za hodinu (cca 96,6 km/h) zrýchli iba za tri sekundy. V tomto smere je teda Hummer úplne porovnateľný s Teslou Cybertruck. Bohužiaľ, v tejto chvíli chýbajú akékoľvek ďalšie podrobnosti. Spoločnosť zatiaľ neprezradila, ako veľkými batériami bude novinka osadená, ani aký bude predpokladaný dojazd na jedno nabitie.

Rovnako tak nie je známe, či bude Hummer ponúkaný len ako SUV, alebo aj ako pick-up. Automobilka publikovala na svojom YouTube kanáli kratučký spot, v ktorom okrem "blížiacej sa tichej revolúcie" sľubuje plne elektrický automobil. Ako dátum predstavenia bol zvolený 20. máj tohto roku a malým písmom sa uvádza, že nový Hummer bude dostupný od jesene 2021.

Na pozadí klipu je vidieť chrómovaná mriežka chladiča, ktorá bola typickým znakom posledných Hummerov. Výrobca pritom sľubuje, že okrem vysokého výkonu a krútiaceho momentu hodlá novinka nadviazať na svojich predchodcov tiež jazdnými vlastnosťami na ceste aj v teréne. Elektrické Hummery sa budú vyrábať v montážnom závode Detroit-Hamtramck v americkom Michigane.  

Zdroj: theverge.com.

Redakcia

Všetky autorove články
elektromobilita auto doprava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať