PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Video: Jeep ukázal terénny elektrický bicykel na extrémne dobrodružstvá

Technológie
2

Ďalším elektrickým vozidlom Jeepu bude výkonný e-bajk, jeden z modelov s najvyšším krútiacim momentom na trhu. Reklama počas Super Bowlu ho zaraďovala medzi  „najsilnejšie“ terénne horské bicykle. Bude vybavený mimoriadne širokými 4,8-palcovými pneumatikami (so závesom Fire-Link), takže by mal zvládať aj drsnejší terén. Bicykel bude schopný na jedno nabitie najazdiť 64 km. Poháňať ho údajne bude elektrický motor s výkonom 750 W.

No podľa webu Electrek je to motor postavený čínskou spoločnosťou Bafang, známy ako model M620 alebo Bafang Ultra. Ten so štandardnou 52 V batériou poskytuje najmenej 1600 W špičkového výkonu a krútiaci moment 160 Nm, čo je hodnota, ktorú nedosahuje ani veľa benzínových motocyklov. Zdá sa takisto, že e-bajk má vysokokvalitné kotúčové brzdy Magura alebo Tektro.

Jeep začne e-Bike predávať v júni 2020, cena zatiaľ nie je známa. No z výberu komponentov je zrejmé, že to nebude lacná záležitosť.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
jeep bike bicykel doprava šport elektrina bateria nabijanie

2 komentáre

750 W Bafang reakcia na: Video: Jeep ukázal terénny elektrický bicykel na extrémne dobrodružstvá

4.2.2020 10:02
Trosku prehnany clanok. Bafang predava 750W motory uz dlhe roky v ramci kitu s ktorym sa da prerobit normalny bike na e-bike. PResne ten 750W motor mam uz min 3 roky a je to spicka. Staci napisat do googlu Bafang e-bike a nie hned bombastike clanky. BTW, uz min 2 roky maju aj 1 kW ...
Reagovať

RE: 750 W Bafang reakcia na: 750 W Bafang

4.2.2020 15:02
Tiež mi ten článok príde od veci a naviac podľa našej legislatívy nemôže mať motor na ebajku viac ako 250w,alebo sa mýlim?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať