SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Zalando spúšťa módneho asistenta poháňaného ChatGPT

Tlačové správy
0
  • OpenAI technológia umožňuje zákazníkom klásť otázky pomocou svojich vlastných módnych výrazov a slov, a pomáha im tak intuitívnejšie sa orientovať v širokom sortimente Zalanda.

  • Prvá beta verzia Zalando módneho asistenta bude pre vybranú skupinu zákazníkov dostupná na jar.

Zalando, jedna z popredných európskych online platforiem pre módu a životný štýl, čoskoro spustí prvú beta verziu módneho asistenta poháňaného ChatGPT naprieč svojimi platformami – aplikáciou a webom. To umožní Zalandu odomknúť potenciál generatívnej umelej inteligencie, a zlepšiť tak zážitok z objavovania a nakupovania módy online.

V rámci jedného z najširších sortimentov na trhu môžu zákazníci na Zalande občas využiť dodatočnú pomoc pri hľadaní perfektného kúsku. S novým módnym asistentom budú zákazníci schopní prechádzať Zalando sortimentom za použitia svojich vlastných slov alebo módnych výrazov, čím sa proces stane intuitívnejším a prirodzenejším. Ak sa napríklad zákazník opýta: „Čo si mám obliecť na svadbu v Madride v máji?“, módny asistent Zalanda dokáže porozumieť, že sa jedná o formálnu udalosť, aké je v máji v Madride počasie, a na základe týchto vstupných údajov poskytne písomné vysvetlenie s tipmi na oblečenie. Tieto údaje budú v budúcnosti kombinované s preferenciami zákazníkov, akými sú značky, ktoré sledujú, a produkty dostupné v ich veľkostiach, aby bolo možné poskytnúť personalizovanejší výber produktov.

Vo svojich odpovediach bude Zalando módny asistent zákazníkom poskytovať relevantné produkty a umožní im priebežne diskutovať a upresňovať ich výsledky. Táto prvá beta verzia bude na jar sprístupnená v angličtine a nemčine vybranej skupine zákazníkov, a to v Nemecku, Írsku, Spojenom kráľovstve a Rakúsku. Táto technológia predstaví nový spôsob objavovania sortimentu Zalanda a poskytne zákazníkom intuitívnejšiu módnu inšpiráciu.

„V Zalande sú zákazníci vždy v centre celého diania. Ako líder v oblasti e-commerce s módou už 15 rokov dôsledne využívame nové technológie, aby sme našim zákazníkom zlepšili zážitok z nakupovania. Sme nadšení, že môžeme experimentovať s ChatGPT, aby sme našim váženým zákazníkom pomohli objaviť ešte viac módy, ktorú si zamilujú,” hovorí Tian Su, viceprezidentka pre personalizáciu a odporúčania v Zalande. „A to je len začiatok: snažíme sa ešte lepšie porozumieť potrebám a preferenciám našich zákazníkov a tešíme sa na preskúmanie toho, aký potenciál môže ChatGPT priniesť do ich nákupnej cesty. Pri ďalšom testovaní a zavádzaní nových riešení sa naďalej sústreďujeme na to, aby sme zistili, ako chcú zákazníci s našim módnym asistentom komunikovať, a poskytli im tak čo najlepší zážitok.”

S blížiacim sa spustením prvej verzie svojho módneho asistenta si Zalando pripravuje základy pre budúci vývoj a funkcie, ktoré by mohli okrem iného zahŕňať módne a beauty poradenstvo alebo tvorbu outfitov. S pomocou módneho asistenta sa Zalando snaží vytvoriť dôveryhodného spoločníka pre svojich zákazníkov, ktorý zahŕňa ochranu súkromia a AI (pred algoritmickým skreslením) v súlade so záväzkom Zalanda ponúkať skúsenosť založenú na dôvere.

Rubikon PR

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať