ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Zmena vo vedení, SAP pokračuje len s jedným CEO

Tlačové správy
0

Spoločnosť SAP oznámila, že na jej čele zostane už len jeden CEO, Christian Klein. Druhá riaditeľka, Jennifer Morganová, po vzájomnej dohode s dozornou radou SAP SE oznámila, že vo funkcii k 30. aprílu 2020 skončí. SAP doteraz viedli Klein i Morganová spoločne.

Súčasná situácia si od firiem vyžaduje rýchle a rozhodné konanie, na čo však potrebujú veľmi jasnú štruktúru vedenia. Spoločnosť SAP preto urýchlila svoje rozhodnutie prejsť z modelu dvoch generálnych riaditeľov na model jediného CEO. V časoch bezprecedentnej krízy si od tohto rozhodnutia  sľubuje silné a jednoznačné vedenie.

„Som vďačný Jennifer za jej líderstvo a za všetko, čo spravila pre spoločnosť, našich ľudí a zákazníkov,“ povedal Hasso Plattner, predseda dozornej rady SAP SE. „Táto zmena prichádza v časoch veľkej neistoty. Mám však plnú dôveru v Christianovu víziu a schopnosti a v to, že povedie SAP k pokračujúcemu rastu, inováciám a úspechu u zákazníkov.“

Jennifer Morganová nastúpila do SAP v roku 2004. V októbri 2019 sa spoločne s Christianom Kleinom stala jednou z dvoch CEO spoločnosti. Predtým pracovala ako prezidentka skupiny pre cloud, mala na starosti Qualtrics, SAP SuccessFactors, SAP Ariba, SAP Fieldglass, SAP Customer Experience a SAP Concur. V roku 2017 sa stala členkou predstavenstva.

SAP

Všetky autorove články
vedenie SAP CEO zmena

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať