ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Zyxel predstavuje sériu prémiových prepínačov XGS4600

Tlačové správy
0

Spoločnosť Zyxel Communications dnes na trh uviedla sériu, ktorá predstavuje upgrade súčasnej série XGS4500. Prémiová séria XGS4600 zahŕňa dva modely 28portových gigabitových riadených L3 prepínačov s uplinkom 4 SFP+: XGS4600-32 a XGS4600-32F.

Prepínače určené pre aplikácie náročné na šírku pásma
Štandard 802.11ac zmenil spôsob, akým organizácie podporujú veľké množstvo zariadení pripojujúcich sa do ich sietí. S takými požiadavkami sa bežne stretávajú napr. hotely, školy, malé aj stredné podniky a celý rad ďalších miest, kde aktivity ako streamovanie multimédií, VoIP, video dohľad a neustále pripojenie veľkého počtu užívateľov môžu celú sieť ľahko preťažiť a viesť k poklesu produktivity.

Séria stohovateľných L3 prepínačov XGS4600 ponúka gigabitovú konektivitu a štyri integrované 10gigabitové sloty SFP+ pre vysokorýchlostný uplink. Medzi ich ďalšie prednosti patrí dynamické routovanie pre jednoduchšiu komunikáciu naprieč podsieťami. Výsledkom je podstatne lepšie pokrytie sietí a vyššia odolnosť siete, vďaka čomu užívatelia zvládnu aj zložité podnikové operácie.

Jednoduchá inštalácia pre systémové integrátory a techniky
Séria XGS4600 vyniká dobrou stohovateľnosťou a odolnosťou sietí proti chybám a umožňuje cez jeden alebo dva 10gigabitové sloty SFP+ fyzicky stohovať až 4 jednotky riadené ako jeden prepínač. V prípade poruchy jednej zo stohovacích liniek táto inovatívna a flexibilná topológia stohovania v kruhu garantuje rýchlu obnovu systému cez ďalšie stohovacie spojenie. Séria XGS4600 podporuje aktívne záložné napájanie, vďaka čomu sú tieto prepínače pri výpadku prúdu napájané záložným zdrojom.

Siete budúcnosti pre čo najjednoduchšiu migráciu dát a správu
Milióny IT oddelení po celom svete v súčasnosti rieši, ako zaistiť rýchlu a bezbolestnú migráciu zo sietí na bázi protokolu IPv4 na infraštruktúru podľa protokolu IPv6. Sériu XGS4600 je možné riadiť cez rozhranie príkazového riadku, ktoré odpovedá ostatným riadeným prepínačom Zyxel. S tým, ako sa schéma IP adries prispôsobuje rastúcemu počtu sieťových zariadení, séria XGS4600 zaisťuje vynikajúcu ochranu investíc do budúcich upgradov siete. Pre maximálnu produktivitu sieťových administrátorov tieto prepínače naviac ponúkajú aj mimoriadne intuitívne webové užívateľské rozhranie.

„Prepínače série XGS4600 pre firemných užívateľov znamenajú menej údržby a súčasne nižšie celkové náklady na vlastníctvo,“ dodáva Martin Bratičák, Head of Channel CEE. „Dnešné mobilné zariadenia vyžadujú stále väčšiu šírku pásma, a tak je prirodzené, že organizácie, ktoré majú v tomto ohľade vysoké nároky, hľadajú riešenie u spoločnosti Zyxel, svojho sieťového partnera.“

Séria XGS4600 v súčasnosti tvorí dva modely, XGS4600-32 a XGS4600-32F, ktoré predstavujú 28portové GbE L3 riadené switche s uplinkom 4 SFP+. Prvý z nich ponúka 24 portov GbE RJ-45, zatiaľčo druhý 24 slotov GbE SFP. 

ABOXS Communications

Všetky autorove články
ZyXEL prepinac

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať